Euro z rozbudową i rozwojem - solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Euro z rozbudową i rozwojem - solo

Post autor: Breżniew »

Pierwszemu Sekretarzowi się poprzestawiało i zapragnął gry euro :mrgreen:

Szukam gry z dobrym trybem solo (i dobrze działającą na 2 graczy) w której będę mógł poczuć rozwój i rozbudowę swojego królestwa/gospodarstwa/bazy czy czegokolwiek w tym typie. Myślałem o jakimś Rosenbergu, ale to dlatego, że ten projektant to dla mnie definicja eurogier (może niesłusznie :) )

1. Fajnie, gdyby było dużo dróg do zdobywania punktów i bardzo wysoka regrywalność.
2. Nie boję się mózgożerności, zimnych stóp ani paraliżu decyzyjnego. Im więcej opcji tym lepiej.
3. Klimat/setting jest mi w zasadzie obojętny, ale powinien być stopiony z mechaniką, a nie doklejony do niej na siłę.
4. Celuję w grę planszową, a nie karcianą.
5. Czas rozgrywki obojętny ale bez przesady w jedną lub w drugą stronę (powiedzmy od 30 do 150 minut będzie git).
6. Najlepiej PL, ale ENG też nie pogardzę.
7. I żeby była dostępna w rozsądnej cenie (tzn nie wyprzedana i do kupienia z drugiej ręki za np. 2-3 krotną cenę sprzed wyprzedania.)
8. Najlepiej stand-alone bez fury dodatków.
9. Budżet nieokreślony - jeśli ktoś mi znajdzie grę za 100-130 zł to będzie pięknie. Grą za 250 zł też nie wzgardzę.

Tytuły które mi przychodzą do głowy to:
Projekt Gaja, Pola Arle (chyba słabo z dostępnością), Kawerna, Agricola, Anachrony, Scythe (tu z kolei jest chyba bida na 2 graczy).

Posiadam lub posiadałem i sprzedałem (i już nie chcę ponownie): Viticulture+Tuscany, 51 Stan MS, Szklany Szlak, Terraformacja Marsa.

Pomóżcie i napiszcie parę słów o proponowanym tytule.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Euro z rozbudową i rozwojem - solo

Post autor: Cezary1916 »

Jeżeli euro Pana Rosenberga to polecam królową tego gatunku czyli Agricolę oczywiście starą wersję która w przeciwieństwie do nowej ma masę kart pomocników i małych usprawnień.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Euro z rozbudową i rozwojem - solo

Post autor: vinnichi »

Poza budżetem wszystko pasuje do Roads&Boats ale używkę można gdzieś pewnie dorwać w okolicach 250zł skoro dodruk jest już zaplanowany.
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Euro z rozbudową i rozwojem - solo

Post autor: seki »

Jak czytałem Twoje wymagania to chciałem Ci zaproponować Anachrony i Projekt Gaja. Na końcu przeczytałem, że bierzesz je pod uwagę. Słusznie. Solo bardzo dobre jak również na 2 os. Obie BARDZO regrywalne i z wyraźną tematyką powiązaną z mechaniką. W obu duże pole do popisu w podejmowaniu decyzji. Automa wg mnie dobrze przemyślana, z dobrym poziomem trudności przy czym nieco bardziej uciążliwa wg mnie w Projekt Gaja ale tak czy siak warta zachodu. Obsługa automy w Anachrony prosta (jak na kaliber gry).
ODPOWIEDZ