Przebudowa "półki" z grami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wojtimen
Posty: 75
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Wojtimen »

Dzień doberek,
Chciałbym przebudować swoją półkę z grami i ograniczyć ją do powiedzmy 8-10 tytułów i ewentualnie rozbudowywać je o dodatki.
W związku z tym szukam gier z różnymi mechanikami i tu potrzebuje Waszej pomocy :-)
Z gier które mam w kolekcji zostaje Wsiąść do pociągu, Dixit, Patchwork i Colt Express. Otwieram więc "plebiscyt" na 4-6 gier :-)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Pisarka »

Pandemic, Zamki Burgundii, K2...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Cyel »

Cyklady/Inis, Concordia, Terraformacja Marsa, Agricola, Neuroshima Hex, Splendor.

Całkowicie różne mechanizmy rozgrywki i tematyki, duży wybór różnorodnych dodatków, przyjazne dla początkujących, dobre dla różnej liczby graczy.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: anna26 »

+ dla zamków super gra
Star realms/ Hero realms
Zamiast nudnego splendoru kosciany Istambuł
Azul lub sagrada
Monolith arena / neuroshima hex
Wybuchowa mieszanka
Jako filer kingdomino
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: jrz8888 »

Wojtimen pisze: 01 cze 2019, 10:31 Dzień doberek,
Chciałbym przebudować swoją półkę z grami i ograniczyć ją do powiedzmy 8-10 tytułów i ewentualnie rozbudowywać je o dodatki.
W związku z tym szukam gier z różnymi mechanikami i tu potrzebuje Waszej pomocy :-)
Z gier które mam w kolekcji zostaje Wsiąść do pociągu, Dixit, Patchwork i Colt Express. Otwieram więc "plebiscyt" na 4-6 gier :-)
Jakaś preferowana liczba graczy?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Yuri »

"Eldritch Horror" plus 8 dodatków. Niedługo dodruk "Gór...", polecam skorzystać i skompletować zestaw. Ponad to chyba kolejne dodatki zaczynają znikać z wolna, więc warto ogarnąć temat.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: jrz8888 »

Yuri pisze: 02 cze 2019, 14:02 "Eldritch Horror" plus 8 dodatków. Niedługo dodruk "Gór...", polecam skorzystać i skompletować zestaw. Ponad to chyba kolejne dodatki zaczynają znikać z wolna, więc warto ogarnąć temat.
8 dodatków...?
Chętnie się dowiem jaki jest łączny koszt wersji podstawowej z dodatkami.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Yuri »

Sądzę, że obecnie ciężko będzie znaleźć taniej niż za 900zł. Do tego możesz sobie fundnąć w druku 3d bramy i niektóre żetony, woreczki, koszulki, itd, itp. Ta gra jest bardzo wdzięcznym materiałem pod ew. "upgrejdy". Mój zestaw wygląda tak:

viewtopic.php?f=61&t=60153

... i powiem Ci szczerze, że nie liczę już nawet dla spokoju ducha :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Morgon »

Yuri pisze: 02 cze 2019, 14:02 "Eldritch Horror" plus 8 dodatków. Niedługo dodruk "Gór...", polecam skorzystać i skompletować zestaw. Ponad to chyba kolejne dodatki zaczynają znikać z wolna, więc warto ogarnąć temat.
IMHO Eldritch najlepiej chodzi na 4 osoby i małe dodatki spokojnie starczą. Dodatkowa mapa raczej na więcej osób ale wtedy pojawia się downtime.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Przebudowa "półki" z grami

Post autor: Rafalm »

Cześć,

Nie wiem którą wersję "Wsiąść do Pociągu" posiadasz, ale dla mnie zestaw, który waro mieć to:
Wsiąść do Pociągu: Europa - podstawowa wersja, na 4-5 graczy
Wsiąść do Pociągu: Holandia - świetny twist z płaceniem przeciwnikowi za wybudowanie trasy, bardzo zmienia rozgrywkę
Wsiąść do Pociągu: Wielka Brytania / Pennsylwania - tutaj z kolei fajny patent w Wielkiej Brytanii, gdzie musisz też dbać o rozwój technologiczny
Wsiąśc do Pociągu Skandynawia - najlepsza wersja na 2-3 graczy

Poza tym dorzuciłbym nastepujące tytuły:
Legendary Encouters: Alien Deckbuilding Game -> masz kooperację, mozliwość gry z ukrytymi tozsamościami, mechanikę deckbuildingu i tony klimatu z Obcym w roli głównej
Azul - świetna łamigłówka, jesli podoba się Patchwork, to Azul tez się sprawdzi. Można grać na spokojnie z rodziną, ale jak zbiorą się ostrzy gracze, to negatywna interakacja potrafi zaskoczyć
Istambul - moim zdaniem najlepszy tytuł na wprowadzenie do eurogier. Modułowa plansza zwiększa grywalność i niepowtarzalność rozgrywek. Ciekawy mechanizm ruchu, który wymaga planowania kilku ruchów na przód. A przy tym nie zabija długością rozgrywki (zmieścicie się spokojnie w godzinę z partią).
Red7 - super karcianka do plecaka, proste zasady a sporo kombinowania
Tajniacy - obowiązkowa imprezówka, absolutny hit w swojej kategorii
Lords of Waterdeep - jedna z fajniejszych gier z mechaniką 'worker placement', zasady nie sa skomplikowane, pozwala na grę do 5 osób. Negatywna interakcja na minimalnym poziomie.
Kakao lub Wyspa Skye - jako, że brakuje w kolekcji gier 'kafelkowych'. Wybierz według preferencji, Kakao jest bardziej grą 'ekonomiczną', t.j. zbierasz surwce i je potem sprzedajesz, z kolei w Wyspie Skye dochodzi element licytacyjny, czyli większa interakcja z innymi graczami.
ODPOWIEDZ