Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fukaeri
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2019, 12:53
Has thanked: 3 times

Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Post autor: Fukaeri »

Cześć, szukam gry dla członka mojej rodziny- Paulita, który nie mówi po polsku. Chłopak jest bardzo bystry, rozumie język polski, ale nie mówi po polsku i nie czyta po polsku, zna angielski i niemiecki. Gra ma się sprawdzić na integracyjnym wyjeździe rodzinnym, gdzie oprócz tego chłopca będzie również inny 10-latek, który z kolei nie zna języków obcych (kulejący angielski na poziomie podstawowym). Chciałabym znaleźć grę dla Paulita, w którą możemy grać wszyscy razem (chłopcy i dorośli), ale która będzie dla niego przydatna również po powrocie do siebie. Poprzednim razem graliśmy w Icecool, Scotland yard, Dobble. Proszę, pomóżcie :)

EDIT: w międzyczasie przyjrzałam się grze Azul i Wielka Pętla, więc pozwolę sobie zadać dodatkowe pytanie: nie mylę się, że obie są niezależne językowo, a zasady mają na tyle proste, że wszyscy je szybko załapią?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 14:07 przez Fukaeri, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Post autor: Pisarka »

Halli Galli - tak, ja w to gram z dorosłymi :wink:

Istanbul kościany - bardzo prosta mechanika

K2

Age of War - proste jak budowa cepa, relaksujący filler
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
mishel
Posty: 66
Rejestracja: 01 lut 2019, 11:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Post autor: mishel »

Wielka Pętla - dokładnie jak piszesz, jest niezależna językowo. A i na marginesie polecam ją :)
Tłumaczenie zasad to maks 5 minut
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Post autor: louiscyphre »

Polecam Odyseję https://zagramw.to/odyseja. W razie pytań napisz do mnie.
delli1977
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2019, 22:43
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Post autor: delli1977 »

Azul polecam, dobry wybór, gra niezależna językowo, chętnie grają młodsi (9 lat) i starsi (65+) w naszej rodzinie.
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra dla 11-latka, który nie mówi po polsku

Post autor: Golfang »

W ile osób będziecie grać? tylko chłopcy we 2? Jeśli grono zrobi się większe - przynajmniej te 3/4 osoby - to bardzo fajną grą jest COLT EXPRESS.
Gra jest bardzo ładnie wydana - przestrzenny pociąg robi swoje. Dodatkowa zabawa przy samym składaniu pociągu. Myślę że instrukcję w PDF w języku angielskim można znaleźć.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ