Gry na wakacje / urlop

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
superthulee
Posty: 79
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Gry na wakacje / urlop

Post autor: superthulee »

Cześć,

Wybieram się na wakacje, co możecie polecić dla dwóch osób, co łatwo można spakować do walizki / plecaka?

Póki, co świetnie sprawdza nam się Splendor. Ma duże pudełko ale przepakowujemy go do mniejszego, bo w samej wyprasce jest sporo powietrza, więc taka opcja też wchodzi w grę jeśli coś ma nieproporcjonalne duże pudło.

Tym sposobem załadowaliśmy Splendor i Cytadele do jednego pudełka. Splendor na 2os. idealnie. Cytadela mam wrażenie trochę gorzej, lepiej działa na więcej osób.

Dzięki!
Paweł
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: KurikDeVolay »

Dla 2 osób polecam 7 cudów świata: pojedynek i małą gierkę w sporym pudełku - Gaja. Pierwsze to budowanie stołu, a drugie budowanie świata. ;) Bardzo polecam. Gaja jest świetnym substytutem "większych" tytułów, kiedy przychodzi do wyjazdów i małej objętości w bagażach. No i standardowo dowolne karcianki. Chociażby O mój zboże! Ale tu raczej pełna dowolność, w zależności od preferowanego klimatu.
blacksad77
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwie 2019, 08:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: blacksad77 »

Mała, szybka i ale sprytna: Poprzez wieki - https://boardgamegeek.com/boardgame/176229/tides-time. Niezłe Ziółka? FUSE przepakowany do woreczka? Hanabi?
Nie za duży jest Patchwork, a rozrywka przednia :-)


PS: Co to Splendora, to przerażony naszymi cenami zakupiłem podróbę na Aliexpress - wielkości paczki fajek i teraz można to do kieszeni wrzucić :-)
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: matten »

Z takich gier, które wymagają trochę miejsca polecam Patchwork, Ogródek, Haru Ichiban i 7 Cudów Świata: Pojedynek. Jeśli chodzi o bardziej kompaktowe tytuły warto rzucić okiem na Gejsze, Hack Trick, Na Grzyby!, Bąbelsy.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: kmd7 »

Dorzuciłbym Jaipur i Star Realms, może Kingdomino bez pudełka?. Poza tym polecam Micropul, bardzo kompaktowa i przyjemna. No i można ją wykonać samemu w kilka minut, jeśli mamy drukarkę i nożyczki pod ręką.
Strona domowa Micropul, jest też instrukcja w j. polskim.
http://neutralbox.com/micropul/
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: anna26 »

Poza kingdomino, star realms i nieźle ziółka my bierzemy hej to moja ryba, fabrykę robotów ( lepsze dooble) ubongo spakowane do mniejszego i zawsze logiczną smart games IQ ( jak drugie np bierze prysznic 😁)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: ariser »

Do jakiegoś większego pudełka warto dorzucić Fantastyczne Światy. Wystarczy talia kart i ew. instrukcja, bo notesik zastąpi aplikacja. My dorzuciliśmy do pudełka Decrypto, tam jest sporo powietrza. ;) Zmiesciliśmy jeszcze Red7.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: herman »

Świetnie sprawdzi się Kolejowy szlak - nie dość, że mała, może grać sporo osób, to i w samej podróży jest bardzo poręczna do grania.
Cyel
Posty: 2573
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1427 times

Re: Gry na wakacje / urlop

Post autor: Cyel »

Tak naprawdę to nawet większe gry z łatwością wchodzą do plecaka po wyjęciu z pudełka. Plansza+instrukcja na plecy i najczęściej parę torebek strunowych nie robią żadnej większej różnicy w zajmowanej w plecaku przestrzeni/jego ciężarze.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ