GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

Planuję zakup farbek GW Contrast chciałbym zasięgnąć rady - które farbki wg was są najbardziej uniwersalne.

To lista z moich planów:
1. brąz - do elementów skórzanych itp - Fyreslayer Flesh
2. czerwony - Flesh Tearers Red
3. zielony - Orc Flash
4. niebieski - Terradon Turquoise albo Leviadon Blue
5. kolor kości - Skeleton Horde
6. kolor skóry - Guiliaman Flesh
7. No i co z czarnym/ zbliżony do czarnego? warto ten czarny kupić? -

Gore Grunta Fur - czy to brąz czy raczej czerwień - ktoś wie?
Czy może na obcych z Nemesis wziąć zamiast Leviadon BLue albo Terradon Turquoise kolor Skyish Purple - taki wydaje się ciemniejszy może bardziej w kolorze obcych? - wiem bardziej fioletowy jest
No i czy warto Basilicum Gray brać?

W sumie mam do pomalowania obie armie z Middleearth Battle for Pelennor Field - duchy zacząłem już malować, a reszta czeka - więc jest tego dużo - kawaleria, piechota, orki , troll no i nazgul na bestii... Pełno mam też figurek pojedynczych z różnych gier.
----------------
10% flamberg.com.pl
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: KrzysiekL »

Obczaj sobie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=HiRS4tmXe0M&t=46s

Moje sugestie:

1. brąz - do elementów skórzanych itp. -- tu polecam snakebite leather albo gore grunta fur (to brąz)
2. czerwony - Flesh Tearers Red - spoko, ja wziąłem Blood Angels Red i są bardzo podobne (porównywałem z kolegą)
3. zielony - Plaguebearer Flesh - ten jest bardzo blady, trochę w sumie żółtawy; polecam ork flesh (jeżeli bardziej jaskrawy) lub milatarum (bardziej naturalny). Ja poszedłem z tą drugą opcją i i tak można uzyskać coś zbliżonego do ork flesh jak dasz biały podkład. Dla mnie jednak orki to te przybrudzone z World Of Warcraft, a nie żarówiaste z Warhammera. ;)
4. niebieski - Terradon Turquoise -- to jest w sumie dość jasny turkus, a nie niebieski -- bardziej uniwersalny się wydaje ultramarines lub leviadan, ale zależy co chcesz malować
5. kolor kości - Skeleton Horde - spoko, ale jest w sumie dość ciemny (przynajmniej mój egzemplarz -- zauważyłem, że są spore różnice między zestawem moim i kolegi).
6. kolor skóry - jeszcze nie testowałem ludzkiej skóry, ale sam wziąłem Guiliaman Flesh
7. czarny -- ja będę brał czarny pewnie, ale mam szary na razie i jest spoko, choć tylko trochę ciemniejszy od nuln oil (ale farba zupełnie inaczej płynie). Myślę, że można kłaść 2-3 warstwy szarego i wyjdzie jak czarny

Do tego na pewno contrast medium do rozcieńczania (nie dodawaj wody, bo "psuje" to farbkę -- bardzo widocznie zmienia napięcie powierzchniowe).

Aha, i podkłady w sprayu + farbki base grey seer i/lub wraith bone jeżeli chcesz uzyskać takie kolory jak producent sobie skomponował. Ja się bawiłem na zwykłym białym i kolory wyszły zupełnie inne (mam wrażenie, że bardziej jaskrawe), co może być w sumie przydatne... Ogólnie zasada jest taka, że grey seer pod zimne kolory, wraith bone pod ciepłe.

Nemesis -- ja będę robił mieszankę czarnego/ciemnoszarego i któregoś niebieskiego (obie contrast) albo nałożę czarny i dam niebieski wash, bo tak mi się wydaje bliżej wersji z Alien. Tam AFAIR był prawie czarny, więc postaram się dać tylko bardzo lekką niebieską poświatę.

Szary wydaje się fajny pod zbroje, a później dry brush na to. Biały wziąłem z myślą o szturmowcach, ale szału z nim nie ma -- bardzo podobny do jasnoszarego/białego washa od vallejo.

Sklejka z powyższego filmiku -- może Ci się przyda:
Obrazek

Snakebite Leather vs Gore Grunta Fur, tylko niestety na dość specyficznej powierzchni tutaj:
Spoiler:
Drzwi są Grunta Furem, a skrzynia snakebite'em. Przy okazji widać ten szary.
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: jedroll »

Również zastanawiałem się nad zakupem kilku odcieni farbek nowej serii. W poszukiwaniu materiałów, które pomogłyby mi podjąć decyzje dotyczące kolorów, znalazłem taką oto stronkę. Różnice w kolorach między podkładami są zauważalne. Może się komuś przyda :)
KrzysiekL pisze: 21 cze 2019, 21:44 Drzwi są Grunta Furem, a skrzynia snakebite'em. Przy okazji widać ten szary.
To było malowane na "zwykłym", białym podkładzie? Moim zdaniem drzwi wyglądają obłędnie :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: KrzysiekL »

Drzwi i skrzynia na wraith bone
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

No i jestem po zakupach - kupiłem już 10 kolorów w lokalnym sklepie - zawsze wspieram lokalne sklepy. No ale zamówiłem już kolejne 3 + medium (bo tego w moim sklepie nie było).
Zdecydowałem się na:
1. Levadion Blue
2. Terradon Turquoise
3. Guilliman Flesh
4. Ork Flesh
5. Shyish Purple
6. Skeleton Horde
7. Basilicum Grey
8. Flesh Tearers Red
9. Gore Grunta Fur
10, Sneakbite Leather
Zamówiłem i czekam na:
1. Medium
2. Nazdreg Yellow
3. Wyldwood
4. Gryph-Hound Orange
Ciągle myślę jeszcze nad Black Templar.
Wydaje mi się że taki zestaw startowy jest całkiem bogaty i zaspokoi moje wymagania. W przyszłości może będę potrzebował jeszcze jakichś kolorów - ale to się zobaczy,
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Curiosity »

I jak się sprawują?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: shuji »

A jaki kolor byście polecili do zrobienia sobie czegoś na wzór sundropa ? Wyldwood?
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

shuji pisze: 25 paź 2020, 21:46 A jaki kolor byście polecili do zrobienia sobie czegoś na wzór sundropa ? Wyldwood?
Przepraszam że tam późno odpisuję - dopiero teraz zauważyłem, e ktoś tutaj coś napisał.
Wyldwood wg mnie za ciemny.
Aktualnie mam już koło 20 contrastów - czas mija a mnie te farbki bardzo się podobają i co pewien czas dokupuję kolejne.
Jeśli chcesz mieć ciemniejszy efekt to możesz dać szary podkład, jeśli jaśniejszy daj biały - Contrasty tak wlaśnie działają.
Chcesz mieć brązowego Sun Dropa? Wyldwood jest dość ciemny. Wszystko zależy jakiego efektu oczekujesz i co chcesz malować? Drzewa, skrzynie - tak użyj brązu. CYGOR BROWN będzie ciemniejszy więc wybierz czego potrzebujesz. Jeśli jednak figurki postaci nie szedłbym w kolor brązu.
Fajne efekty można uzyskać stosując BASILICUM GRAY -> figurki będą jasno szare, a przy zagłebieniach powinny być ciemno szare w kierunku czarnego. BLACK TEMPLAR też świetnym kolorem może być - bardzo mi się podoba ten kolor. Dokupiłem go i nie żałuję. Generalnie Black Templar będzie wyglądał podobnie jak Basilicum Gray - ale ciemniejsze będzie wszystko.
----------------
10% flamberg.com.pl
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: shuji »

Golfang pisze: 09 lis 2020, 07:03 Wszystko zależy jakiego efektu oczekujesz i co chcesz malować?
Hej, na pierwszy ogień myślałem wziąć to co mam, czyli postacie z This War Of Mine. Czym byś radził w takim razie?
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

shuji pisze: 09 lis 2020, 08:36 Hej, na pierwszy ogień myślałem wziąć to co mam, czyli postacie z This War Of Mine. Czym byś radził w takim razie?
Kurcze - nie wiem co Ci mam poradzić... ja maluję nie robię sundropa. Mam TWoM całe pomalowane właśnie też contrastami. Ale nie jest to zalanie całej figurki jednym kolorem.
Jeśli bym miał faktycznie iść w kierunek "zalania" figurki jednym contrastem to wybrałbym chyba BASILICUM GRAY. Wyślę Ci zdjęcie moich figurek na priv. Zobaczysz mniej więcej jak wyglądają figsy pomalowane właśnie contrastami. Dodatkowo mam tę figurkę z edycji KS (posąg) ona jest pomalowana Basilicum Gray - a to duża figurka wiec bedziesz mógł mniej więcej się zorientować jak to w rzeczywistości wygląda.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: KamradziejTomal »

Zamiast wysyłać na priv, wrzuć na forum, ludzie często pytają o wszelkie około sundropowe efekty, może kogoś jeszcze naprowadzisz na rozwiązanie :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

KamradziejTomal pisze: 09 lis 2020, 08:56 Zamiast wysyłać na priv, wrzuć na forum, ludzie często pytają o wszelkie około sundropowe efekty, może kogoś jeszcze naprowadzisz na rozwiązanie :)
Ale ja nie mam sundropa - to właśnie pisałem... że ja nie zdecydowałbym się na coś takiego... jak już maluję to maluję
----------------
10% flamberg.com.pl
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: shuji »

możesz wysłać tutaj, szczególnie, że na PM pomyliłeś chyba fotki i wysłałeś mi zdjęcie beatsów i gry kości łupy kościotrupy :)
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

ok to wklejam też tutaj
Spoiler:
jedna uwaga - wyglądają na zdjęciach na bardziej błyszczące niż są w rzeczywistości. Lakierowane jak każde moje figurki Vallejo Satin.
----------------
10% flamberg.com.pl
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: shod »

Golfang pisze: 09 lis 2020, 11:24 ok to wklejam też tutaj
Spoiler:
jedna uwaga - wyglądają na zdjęciach na bardziej błyszczące niż są w rzeczywistości. Lakierowane jak każde moje figurki Vallejo Satin.
to jest malowane samymi Contrast czy dawałeś jakąś bazę? [oczywiście nie chodzi mi o podkład - choć przy okazji możesz dać info jaki jest podkład?].
ja na razie śledzę wątki dot. malowania figurek, bo zamierzam wrócić do malowania po 20 latach [malowałem Humbrolami Warzone w czasach jej świetności ;)] i cały czas się bije z myślami czy iść w contrasty czy jednak Valleyo + wash....i nie mogę się zdecydować.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: GW Contrast - jakie kolory są najlepsze/najbardziej uniwersalne?

Post autor: Golfang »

shod pisze: 10 lis 2020, 08:10
Golfang pisze: 09 lis 2020, 11:24 ok to wklejam też tutaj
Spoiler:
jedna uwaga - wyglądają na zdjęciach na bardziej błyszczące niż są w rzeczywistości. Lakierowane jak każde moje figurki Vallejo Satin.
to jest malowane samymi Contrast czy dawałeś jakąś bazę? [oczywiście nie chodzi mi o podkład - choć przy okazji możesz dać info jaki jest podkład?].
ja na razie śledzę wątki dot. malowania figurek, bo zamierzam wrócić do malowania po 20 latach [malowałem Humbrolami Warzone w czasach jej świetności ;)] i cały czas się bije z myślami czy iść w contrasty czy jednak Valleyo + wash....i nie mogę się zdecydować.
Ja 20 lat temu malowałem figurki WFB. Miałem przerwę jakieś 18 lat i wróciłem do malowania figurek. Zacząłem Vallejo + wash. Dopiero niedawno pojawiły się Contrasty, którymi bardzo lubię malować. Mam dużo figurek i za mało czasu żeby je pomalować. Dlatego doceniam szybkość i łatwość użycia Contrastów. Maluję dla siebie - tzw TableTop. Nie rzuca na kolana - ale wygląda ładnie - mnie to wystarcza. Zresztą nadal używam czasem pojedynczych kolorów zwykłych Vallejo. Teraz do konkluzji. Nawet gdy używam GW Contrastów używam też washy! Głównie brązowego. Contrash daje cieniowanie głównego koloru, ale wash daje "przybrudzenie" - oczywiście nie wszędzie, tylko tam gdzie trzeba.
Zresztą co będę mówił - poniżej daję kilka obrazków Zombicide. Wyszedłem z założenia, że zombiaki muszą być przybrudzone (bo się walały po ziemi :) ) - dlatego masz tutaj przykład Contrast + wash brązowy Vallejo:
Spoiler:
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ