Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Michito »

Witam Wszystkich

Jako, że niedługo mam urodziny chciałbym pomóc mojej narzeczonej w doborze odpowiedniego prezentu :mrgreen:

Szukam gry, która będzie emocjonująca (tzn. po skończonej partii będzie się jeszcze rozważało minioną rozgrywkę) - dla mnie takim tytułem jest np. Blood Rage. Z drugiej strony chciałbym żeby była to gra z dużą dozą interakcji, także negatywnej, która wywoła syndrom kolejnej partii (za taką grę uważam np. 7 Cudów Świata: Pojedynek).

Ilość graczy: 2-4 (skład najczęściej 2 albo 4 osoby)
Budżet: 150 zł
Dodatkowo: przystępne zasady

Myślałem w tym kontekście o Lords of the Waterdeep albo Mage Wars: Arena. Euro typu wybierz jeden z 30 kafelków by wykonać jedną ze 100 akcji odpada :)

Mam (oprócz wcześniej wymienionych): Brzdęk, 51 Stan Master Set, Neuroshima Hex, obie wersje Realmsów.

Co byście doradzili?
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Michito »

Nie ma takiej gry? :?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: rastula »

podałeś sporo miekkich cech, analiza po grze, chęć kolejnej rozgrywki i emocjonujące rozgrywki...to dotyczy kazdej gry , która się komuś podoba :).

bardziej już pomogłeś pisząc, co cibsie podoba BR i 7CP.

ja bym zaproponował Brzdęk, Kemet lub Inis.

LotWD dobre, ale skoro nie chcrsz wybierać kafelków, pól, żeby wykonać akcji to to jest właśnie to, interakcja negatywna też śladowa.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Michito »

Rozumiem, dzięki za głos :) Rzeczywiście podałem ogólne cechy, bo w sumie ich szukam, bez sprecyzowania czy to euro czy ameri. Brzdęk zaraz będę miał więc odpada. W sumie to chyba byłbym tu za grami bitewnymi lub innymi area control, bo one te cechy posiadają ale może coś spoza Matagoth.
Chociaż spoza area control też coś bym widział - np. taki Odlotowy Wyścig gdyby nie był losowy :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: ariser »

Mare Nostrum spełni (chyba) wymagania, ale przekroczy budżet o ok. 30 zł. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Michito »

Właśnie od dłuższego czasu obserwowałem tę grę i się nad nią zastanawiałem. Jak rozgrywka? Jest dynamika, knucie i epickie starcia? Recenzja recenzją, ale wolę relacje graczy.

I jeszcze uwaga do wcześniejszych wypowiedzi - miałem na myśli wykluczenie eurosucharów typu Klany Kaledonii, Agricola, Uczta dla Odyna. Emocjonujące euro jak najbardziej wezmę (bo taki Blood Rage to dla mnie euro, tyle że znakomicie skrojone na dynamiczną rozgrywkę).
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: kmd7 »

Pan Lodowego Ogrodu. Szczególnie na 4 osoby. Na 2 osoby trochę słabiej, jak to w area control. Aczkolwiek ja lubię zagrać w takim składzie, ale w większym składzie rozgrywka nabiera rumieńców. Praktycznie zero losowości, asymetryczność, rozwój jednostek i kilka sposobów końca gry daje dużo możliwości.
Inna propozycja - zerknij na Wiek Złodziei. Bardzo lubię ten wyścig połączony z podbieraniem łupów i nasyłaniem strażników ;).
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: ariser »

Michito pisze: 28 cze 2019, 08:29 Właśnie od dłuższego czasu obserwowałem tę grę i się nad nią zastanawiałem. Jak rozgrywka? Jest dynamika, knucie i epickie starcia? Recenzja recenzją, ale wolę relacje graczy.
Gra wojenna z bardzo ważnym czynnikiem ekonomicznym. Są sojusze, zdrady, handel, satysfakcjonująca i możliwa do przewidzenia (ale nadal na kościach) walka, 4 sposoby na wygraną. Ekspertem nie jestem po 4 partiach, ale mnie się podoba i zawsze chętnie usiądę.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: jrz8888 »

A co sądzicie o Five Tribes / Pięć Klanów ?
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: MiXB »

Z lekkich i przyjemnych gier z negatywną interakcją polecam Survive. Escape from Atlantis jest moim zdaniem lepszy, ale Space Attack jest praktycznie tą samą grą więc nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Michito »

Póki co wybór padł na Lords of Waterdeep. Ale na przyszłość zostawiam temat otwarty 8)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1221 times
Been thanked: 1429 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Cyel »

Ale przecież Lords of Waterdeep to suchar o przekładaniu i liczeniu drewnianych kosteczek.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Michito »

No niestety, dyskusja dostarczyła mniej propozycji niż się spodziewałem. To dodam, że PLO też kupiłem. A czy ja wiem czy suchar? Według recenzji karty intryg zapewniają fajną interakcję i tak ogólnie to po prostu bardzo dobra gra, na czym też mi zależało.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dynamiczna, emocjonująca, z interakcją - również negatywną

Post autor: Wosho »

Tyrants of underdark :)
ODPOWIEDZ