Citadel Contrast - jakie pędzle na początek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Citadel Contrast - jakie pędzle na początek

Post autor: pieczkins »

Witam. Jako, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o malowanie, do tego nie cierpiącym na nadmiar wolnego czasu, swoją przygodę w tej kwestii chciałbym rozpocząć bazując na nowych farbach Citadel. Prosiłbym Was o jakieś rady, jaki zestaw pędzelkow warto kupić na początek. Interesuje mnie zarówno typ, rozmiar jak i firmy które polecacie. Dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Citadel Contrast - jakie pędzle na początek

Post autor: ariser »

"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Citadel Contrast - jakie pędzle na początek

Post autor: KamradziejTomal »

Zachęcam oczywiście do lektury ale tak stricte odnosząc się do malowania contrastami.

Rozprowadza się je podobnie jak washe (czyli farby które rozprowadza się niemal po całości modelu) ale mimo wszystko trzeba uważać żeby nie zalać wszystkich detali więc wielgachny pędzel typowy pod wash IMO się nie sprawdza. Chyba, że będziesz malował wszystko na 1 kolor a la sundrop.

Contrasty są dosyć żadkie ALE jest w nich pełno pigmentu - co za tym idzie łatwo zapchać sobie pędzel.

Z tego powodu polecam zakupić w miarę tanie pędzelki rozmiaru 1 albo 2 (mogą się znacznie różnić pomiędzy markami), takie które akurat ma sklep w którym zrobisz zakupy. Pędzelki Italeri będą ok na start. Uczulam, że warto mieć w swojej palecie coś więcej niż same contrasty - łatwiej poprawiać niedoróbki/pomyłki.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Citadel Contrast - jakie pędzle na początek

Post autor: siekan »

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z malowaniem - zapomnij o pędzlach Citadela. Taki zakup to będą twoje najgorzej utopione pieniadze w zyciu.
1) są stosunkowo drogie a nie są rewelacyjne jeżeli chodzi o jakość - można kupić w tej cenie dużo lepsze produkty'
2) poczatkujacy zabijają swoje pędzle po 2-3 figurkach. Jeżeli cie stać, aby co 3 figurki kupować pędzel po 20zł to spoko
3) Contrasty zawierają sporo pigmentu - przy nieumiejętnym ich stosowaniu, zabijesz pędzel 3x szybciej niż normalnie

Kup najtańszy 1 i 3 i to w zupełności wystarczy na początek
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Citadel Contrast - jakie pędzle na początek

Post autor: jedroll »

pieczkins pisze: 28 cze 2019, 09:32 Witam. Jako, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o malowanie, do tego nie cierpiącym na nadmiar wolnego czasu, swoją przygodę w tej kwestii chciałbym rozpocząć bazując na nowych farbach Citadel. Prosiłbym Was o jakieś rady, jaki zestaw pędzelkow warto kupić na początek. Interesuje mnie zarówno typ, rozmiar jak i firmy które polecacie. Dziękuję z góry za pomoc.
Na start mogę z czystym sumieniem polecić serię 1006R firmy Renesans (pędzle okrągłe, syntetyczne) - szczególnie rozmiar 2. Nie są to pędzle z najwyższej półki, ale mają bardzo ostry szpic i są wystarczająco sztywne, dzięki czemu przy odrobinie wprawy da się pomalować twarz figurki. Zakupiłem niedawno gdzieniegdzie polecany pędzelek Escoda Reserva (1212) nr 2 i zamiast nim pomalować figurkę, skończyło się powrotem do syntetyka renesansu. Jak znajdę chwilę to podrzucę zdjęcia w odrębnym temacie :)
ODPOWIEDZ