Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Jorvan
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2019, 18:10

Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Post autor: Jorvan »

Witam użytkowników. Jako że jestem zielony w planszówkach i posiadam tylko ryzyko, uznałem że poszukam pomocy tutaj. Mianowicie, bardzo zależy mi na tym, aby znaleźć jakąś w miare "dorosłą" planszówke, w ktorej buduje sie budynki, zbiera zasoby, szkoli jednostki itp (jak w grze komputerowej warcraft, np). Wiem ze jest planszowka warcrafta i nawet przymierzalem sie do kupna, lecz przeczytalem mieszane opinie o niej i sie rozmyśliłem. Pomożecie? Ważne, aby planszówka byla w klimatach fantasy/sredniowiecze a nie sci-fi, oraz dało się grać we 2 osoby. Z góry dziękuję za pomoc.
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Post autor: Xavris »

Trudno mi Ci coś polecić, bo nie mam takiego rozeznania jak tutejsi wyjadacze, ale ze swojej strony na pewno mogę powiedzieć, że my się przy warcrafcie swojego czasu świetnie bawiliśmy. To było co prawda jakieś 8 lat temu, bo jeszcze na studiach, ale graliśmy w różnych kombinacjach ilościowych i za każdym razem było super. Jakby jeszcze mieć dodatek to już w ogóle :)
Tylko nie wiem czy ta gra jest jeszcze jakoś możliwie powszechnie dostępna za normalne pieniądze. Jeśli tak, to ja na Twoim miejscu bym zaryzykował.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Post autor: Cyel »

Runewars jest fajne i warcraftopodobne. Tylko uwaga - tę samą nazwę ma planszówka i figurkowa gra bitewna (w której budowania nie ma).

Chodzi więc o to:
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Post autor: xilk »

Ja ostatnio trafiłem na grę "Heroes of Land, Air & Sea". Mnie zaintrygowała i jeszcze myślę. Poczytaj, obejrzyj recenzje i zdecyduj, czy to Ci pasuje.
Jorvan
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2019, 18:10

Re: Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Post autor: Jorvan »

Dziekuje wszystkim za odpowiedz, zapoznalem sie z tytulami i mysle ze moj wybor padnie na runewars. :) Tylko pytanie do uzytkownika cyel, lepiej kupic wersje zwykla, czy revisited?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Poszukiwana Strategiczna planszowka z budowaniem ala Warcraft

Post autor: Cyel »

Trudna decyzja. Revised ma kosmetyczne poprawki w zasadach, ale klasyczna ma plastikowe góry 3D zamiast żetonów gór... ja osobiście wybrałbym góry 3D ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ