Zaawansowana, kieszonkowa karcianka.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Zaawansowana, kieszonkowa karcianka.

Post autor: michaldz1 »

Ja polecam spojrzec na tworczosc Phila Eklunda (teraz tez jego syna Matta). Zaawansowane gry mieszczace sie w 0.5 kg ze wzgledu na koszty logistyki. Neanderthal oraz Greenland to gry o rozwoju cywilizacji. Bios:Genesis to gra o powdtaniu zycia na ziemi. Te akurat pozycje powinny byc dostepne. Seria Pax to gry o probach sterowania rozwojem kraju lub epoki z tylnego siedzenia. Na dniach bedzie premiers Pax Transhumanity. Pax emancipation tez powinno byc dostepne. Kazda z tych gier to zaawansowane gra w pudelku 10x10cm.
https://www.kickstarter.com/projects/68 ... d-pax-porf
Tu opis pax Transhumanity
https://bazgranie.znadplanszy.pl/2014/0 ... ny-meksyk/
Tu fajna recenzja Pax Porfiriana.
Sorry za break polskich znakow
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Zaawansowana, kieszonkowa karcianka.

Post autor: kropka75 »

bobule pisze: 09 wrz 2019, 13:12
kropka75 pisze: 12 sie 2019, 11:41 Trudno mi określić, czy jest chaotyczna, bo instrukcja jest tak napisana, że nawet po piątym przeczytaniu nie da się w nią zagrać.
Próbowałam trzy razy, za każdym razem mam milion pytań, na które nie odpowiada instrukcja. Obejrzałam trzy filmy na youtube i nadal mam te pytania, bo nikt na nie nie odpowiada.

Chyba najgorsza instrukcja, jaką miałam w rękach.
Ale tak, gra jest losowa, cały czas ciągniesz karty o różnych mocach, z zakrytej kupki. Coś zostawiasz, coś odrzucasz. I tak od początku, do końca.
Ja tam kiedyś przez tą instrukcję przebrnąlem, więc jesli bedziesz chciala to mogę rozwiać ewentualne wątpliwości. Nie jest to gra wybitna, ale na przekór instrukcji, jest grywalna ;)
Ha ha dzięki. :)
Postanowiłam sprzedać, póki co.
Jeśli nikt nie kupi, może wrócę do niej. Zobaczymy.
ODPOWIEDZ