Euro

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Euro

Post autor: jnowaczy »

Szukam gry zaawansowanej, raczej dłuższej niż krótszej dla dwóch, trzech osób idealnie jakby była solo, w miarę, bez n3gatywnej interakcji.Tematyka jakiej szukam to prowadzenie firmy, zarządzanie, obserwowanie jak firma rośnie, zdobywa surowce itp ale także unika bankructwa i taka groźba fajnie jakby występowała. Nie chodzi mi o teotihuacany, agricole, GWT itp bo choć sa to świetna gry to szukam czegoś co pozwoli mi poczuć, że to czym zarządzam zaczyna od zera i dzięki moim decyzjom albo wzrasta albo się zwija. Fajnie jakby do tego była regrywalna, dopuszczam czynnik losowy.odpada Twilight imperium. Jest coś takiego ?
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Euro

Post autor: jrz8888 »

Brass?
Chociaż chyba ma negatywną interakcję.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Euro

Post autor: Brylantino »

Jedyną grą, która mi przychodzi do głowy z takim tematem to Food Chain Magnate, ale to gra oparta o interakcję i najczęściej bardzo negatywną.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Euro

Post autor: grzeslaw90 »

Również polecam Food Chain - zero losowości po rozstawieniu planszy i wybraniu pierwszego gracza. Zakłądasz swoją restaurację i rozwijasz jej strukturę pracowniczą na kilku szczeblach, angażujesz się w odpowiednią promocję i musisz sprostać zapotrzebowaniu konsumentów. Jest mechanizm szkolenia pracownika i awansu, jest mechanizm achievementów w stylu 'kto pierwszy ten lepszy' dający znaczące w rozgrywce bonusy więc od początku trzeba przyjąć jakąś strategię i to dobrze przemyślaną. Gra kładzie również dużą wagę na pilnowanie ilości dostępnych na rynku zasobów (pracownicy, bilboardy i inne reklamowe kafle).

Ogólnie mocno można poczuć się jak pan prezes. Gra jednakże posiada bardzo dużo negatywnej interakcji a tryb solo istnieje jako fanowski wariant na BGG.

Cena to około 300 zł. Spokojnie można kupować używki, bo tam się nic nie tasuje
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Euro

Post autor: Atamán »

Ja pomyślałem o Ground Floor, tam masz zarządzanie firmą, rozwój. Interakcja w tej grze istnieje, ale jest mniejsza niż w Brassie czy w Food Chain Magnate. Tylko z tą wizją bankructwa jakoś nie bardzo - ale można skonstruować talię makroekonomiczną, by była zawierała więcej kart kryzysu i stagnacji, wtedy będzie trudniej związać koniec z końcem. :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Euro

Post autor: Jareks1985 »

1.Pre-ta-Porete PL
https://www.kickstarter.com/projects/po ... =user_menu
2.Kanban nie zależna językowo na BGG jest instrukcja PL
3.Brass B lub L
4.Podwodne Miasta
5.La Havre - Nie dostępna z drugiej ręki
6.Terraformacj Marsa
7.Dominant Species - każdemu polecam, wiem, nie te oczekiwania ale bardzo dobra gra ogólnie :D
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Euro

Post autor: jnowaczy »

Dzieki za propoycje. Food chain magnate gralem. Ground floor kusi ale troche cena odstrasza jak za podobno niewielka zawartość. Intryguje mnie cos z 18, nie gralem, nie mam i chyba bym sprobowal. Na radarze mam The Great Zimbabwe oraz indonesia, ktos w to gral?
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
ODPOWIEDZ