Kolejny eurosuchar do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Szpanerski »

Witam. Gramy głównie w 2 lub 4 osoby.

Posiadamy już: Pory Roku, Yamatai, Rising Sun, Scythe, Agricole, Klany Kaledoni, oraz wiele krótszych Gier jak: Azul, Patchwork, Park Niedźwiedzi, SanTorini, Wyspę Skye.

Szukamy kolejnej gry ekonomicznej. Żoną ceni sobie ładne wydanie gry więc walory estetyczne Mike widziane xD

Najlepiej jeśli będzie to Eurosuchar na jakieś 60-90 minut (max 2 godz).

Chodzą za mną od dawna dwa klasyki: Terraformacja lub Great Western Trail - czy patrząc na naszą kolekcję powinny nam się spodobac?

Ogólnie graliśmy w Tzolkina, Coimbre i te gry jakoś nam średnio podeszły po pierwszych partiach.

Jeśli nie wyżej wymienione to jaka grę ekonomiczną polecacie jako kolejny nabytek?
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: HUBertPL »

Ostatnio urzekło mnie Altiplano i Orlean. Orlean chyba lepszy, jest też w nim mniej interakcji między graczami, jest też mniej losowy.
No i Zamki Burgundii 😄
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: kmd7 »

Projekt Gaja. Wiem, grafiki nie powalają, ale to naprawdę świetna gra. I prawie nieskończenie regrywalna. Na pewno warto zagrać i to nie raz.
Poza tym poleciłbym Gallerista, ale może być problem z dostępnością.
A Zamki Burgundii też warto poznać :).

Edit: polecam też Mombasę. Oprócz tego, że ciekawa gra, to jeszcze nieźle wygląda na stole :). Tak dla urozmaicenia, Alexander Pfister nie tylko GWT stoi.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, 10:20 przez kmd7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Great Western Trail- jak dla mnie będzie dobrym wyborem.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Szpanerski »

Właśnie szukamy czegoś gdzie jest trochę planowania i strategii ale nie przytłaczającej. Jak dla mnie Klany Kaledonii są idealnie wyważone.

Myślałem o projekcie Gaja już nie raz - tymbardziej że gra chyba znika z półek a nie będzie dodruku?

Great Western Trail - sam o tym wspominam bo każdy mi poleca i jest póki co najbardziej prawdopodobnyk wyborem.

Podobnie z Terraformacja - słyszałem nie raz że to najlepsze euro ever?

Kwestia czy są to gry bardzo długie i przytłaczające ilością możliwości? Czy typowo sredniozawansowne ?

Np. uczta dla Odyna dla nas to przesada, nie dlatego że jest zła, ale ilość możliwości wydłuża grę i przez to nie wyciagalibysmy jej zbyt często. Takie 90minut to w sumie optymalne :)
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: ArnhemHorror »

HUBertPL pisze: 14 lip 2019, 07:52 Ostatnio urzekło mnie Altiplano i Orlean. Orlean chyba lepszy, jest też w nim mniej interakcji między graczami, jest też mniej losowy.
Polecam obie, ale uważam że to właśnie Altiplano jest mniej losowe, dzięki wprowadzeniu skrzynek na zużyte żetony. Ten mechanizm gwarantuje, że wszystkie żetony się prędzej czy później wylosuje, więc można planować na kilka rund do przodu. Obie gry bardzo lubimy, ale we dwójkę częściej gramy w Altiplano, a Orlean na większą liczbę graczy, chyba dlatego że jest krótszy, dzięki stałej liczbie rund.

Ponadto polecę od siebie Mombasę oraz przewrotnie Roll for the Galaxy. Jakoś od razu zaświtał mi ten tytuł jako brakując ogniwo w kolekcji ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: seki »

Z oryginalnych, ładnych i co najmniej bardzo dobrych:
Brass w nowym wydaniu. Jak dla mnie najlepsza typowo ekonomiczna gra.
Great western trail zwłaszcza z dodatkiem.
Roll for the galaxy sam bym nie wpadł na to by ten tytuł tu polecić ale przedmówca polecił a ja uwielbiam więc przychylam się do propozycji.
Projekt Gaja moje ulubione euro ale jeśli macie Klany Kaledonii to chyba bym odpuścił.
Keyflower bardzo oryginalny tytuł, licytacja świetna nawet na 2 osoby, wraz z postępem gry z coraz większą wioską i większymi możliwościami. Łatwe zasady, ogromna głębia.
Każdy tytuł inny, każdy mechanicznie bardzo oryginalny i bardzo dobry.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: gregos »

Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 10:41 Właśnie szukamy czegoś gdzie jest trochę planowania i strategii ale nie przytłaczającej.
Great Western Trail - sam o tym wspominam bo każdy mi poleca i jest póki co najbardziej prawdopodobnyk wyborem.
Takie 90minut to w sumie optymalne :)
GWT jak najbardziej polecam, ale w zakładanym przez Ciebie czasie rozgrywki na pewno nie zmieścisz się grając w 4 osoby (na 2 osoby bierz śmiało).
Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 10:41 Podobnie z Terraformacja - słyszałem nie raz że to najlepsze euro ever?
Dla jej fanów z pewnością (jak dla mnie jest cała rzesza zdecydowanie lepszych eurasków). Mnie ta gra w ogóle nie urzekła (głównie ze względu na zbyt długi czas rozgrywki w stosunku do jej możliwości).
Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 10:41 Kwestia czy są to gry bardzo długie i przytłaczające ilością możliwości? Czy typowo sredniozawansowne ?
Są to gry z segmentu średnio zaawansowanych, lecz długie.

Polecam dorzucić do kolekcji którąś z tych pozycji: Yokohama, Bruxelles 1893, The Gallerist, Concordia.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Szpanerski »

seki pisze: 14 lip 2019, 14:21 Z oryginalnych, ładnych i co najmniej bardzo dobrych:
Brass w nowym wydaniu. Jak dla mnie najlepsza typowo ekonomiczna gra.
Great western trail zwłaszcza z dodatkiem.
Roll for the galaxy sam bym nie wpadł na to by ten tytuł tu polecić ale przedmówca polecił a ja uwielbiam więc przychylam się do propozycji.
Projekt Gaja moje ulubione euro ale jeśli macie Klany Kaledonii to chyba bym odpuścił.
Keyflower bardzo oryginalny tytuł, licytacja świetna nawet na 2 osoby, wraz z postępem gry z coraz większą wioską i większymi możliwościami. Łatwe zasady, ogromna głębia.
Każdy tytuł inny, każdy mechanicznie bardzo oryginalny i bardzo dobry.
Brass jest dosyc przestepne? nieprzytlacza? ile trwa rozgrywka? i ktora wersje wybrac?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Brylantino »

Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 19:35
seki pisze: 14 lip 2019, 14:21 Z oryginalnych, ładnych i co najmniej bardzo dobrych:
Brass w nowym wydaniu. Jak dla mnie najlepsza typowo ekonomiczna gra.
Great western trail zwłaszcza z dodatkiem.
Roll for the galaxy sam bym nie wpadł na to by ten tytuł tu polecić ale przedmówca polecił a ja uwielbiam więc przychylam się do propozycji.
Projekt Gaja moje ulubione euro ale jeśli macie Klany Kaledonii to chyba bym odpuścił.
Keyflower bardzo oryginalny tytuł, licytacja świetna nawet na 2 osoby, wraz z postępem gry z coraz większą wioską i większymi możliwościami. Łatwe zasady, ogromna głębia.
Każdy tytuł inny, każdy mechanicznie bardzo oryginalny i bardzo dobry.
Brass jest dosyc przestepne? nieprzytlacza? ile trwa rozgrywka? i ktora wersje wybrac?
Ma dość dziwne zasady, jednak podczas gry wszystko wydaje się w miarę sensowne. Rozgrywka w zależności od graczy może trwać od 2 do jakiś 4 godzin. Wersja tylko Birmingham - jest dużo lepszy aniżeli Lancshire.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: HUBertPL »

Oczywiscie, Altiplano mniej losowe i padjansowate, napisałem na opak 😆
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Szpanerski »

gregos pisze: 14 lip 2019, 16:05
Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 10:41 Właśnie szukamy czegoś gdzie jest trochę planowania i strategii ale nie przytłaczającej.
Great Western Trail - sam o tym wspominam bo każdy mi poleca i jest póki co najbardziej prawdopodobnyk wyborem.
Takie 90minut to w sumie optymalne :)
GWT jak najbardziej polecam, ale w zakładanym przez Ciebie czasie rozgrywki na pewno nie zmieścisz się grając w 4 osoby (na 2 osoby bierz śmiało).
Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 10:41 Podobnie z Terraformacja - słyszałem nie raz że to najlepsze euro ever?
Dla jej fanów z pewnością (jak dla mnie jest cała rzesza zdecydowanie lepszych eurasków). Mnie ta gra w ogóle nie urzekła (głównie ze względu na zbyt długi czas rozgrywki w stosunku do jej możliwości).
Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 10:41 Kwestia czy są to gry bardzo długie i przytłaczające ilością możliwości? Czy typowo sredniozawansowne ?
Są to gry z segmentu średnio zaawansowanych, lecz długie.

Polecam dorzucić do kolekcji którąś z tych pozycji: Yokohama, Bruxelles 1893, The Gallerist, Concordia.
Czyli ile średnio czas gry GWT na Dwoje a ile TM na dwoje?

Może jakieś wroker placementy polecisz?
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: jrz8888 »

Posiadam dwie z nich, ale w GWT jeszcze nie miałem okazji zagrać. Ja gram z narzeczoną i TM nam zajmuje 3 godziny. Jednak ja jestem tego typu osobą, że często przyczyniam się do downtime’u. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w TM im większa liczba graczy, tym szybciej rozgrywka dobiega końca. Dlaczego? Dlatego, że są trzy cele:
- wskaźnik temperatury,
- wskaźnik tlenu,
- obszary oceanu.
Im więcej jest graczy, tym wskaźniki i zagospodarowanie oceanów postępuje szybciej.

Pytałeś powyżej kolegę o worker placement.
Jeśli gra ma być bardzo ładna, a zarazem ciekawa na 2 osoby, przy czasie gry do 1,5 h max, to proponuję Agricolę. Polecam również Troyes (z kośćmi), ale jeśli chodzi o „wygląd” - kwestia gustu. Do mnie i mojej narzeczonej trafia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: seki »

Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 22:28 Czyli ile średnio czas gry GWT na Dwoje a ile TM na dwoje?

Może jakieś wroker placementy polecisz?
Na 2 osoby u mnie TM 2 h, GWT 1h15' tak mniej więcej wg statystyk.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: gregos »

Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 22:28 Czyli ile średnio czas gry GWT na Dwoje a ile TM na dwoje?

Może jakieś wroker placementy polecisz?
GWT na 2 osoby to ok. 80 minut (oczywiście wszystko zależy od tego jakie tempo narzuci któryś z graczy, bo można to zagrać w 15 minut krócej albo dłużej). Z kolei TM na osoby strasznie się wlecze, jak zauważył już przedmówca - trzeba liczyć min. 2,5 h.

Troyes na 2 graczy nie polecam - najlepiej działa w składzie trzyosobowym.

Jeszcze raz wrzucę moje propozycje, bo chyba je przeoczyłeś: Yokohama, Bruxelles 1893, The Gallerist, Concordia (wszystkie są typu worker placement, każdą z nich zagrasz zarówno na 2, jak i na 4 osoby. W mniejszym składzie są do zagrania w ok. 60-70 min, na 4 graczy trzeba liczyć ok. 90-100 min.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: autopaga »

Uważaj na terraformacje, można się od nie odbić. Ja nie pojmuję co ta gra robi w top 100, a co dopiero w top 10. No i ważny aspekt jest brzydka jak noc.

Z zamkami warto poczekać, po wakacjach ma wyjść nowa edycja (graficznie). Miała być premiera na gencon, ale załapali obsuwę.

GWT polecam. Z mniejszego kalibru, ale ładne i przyjemne Hadara i Queendomino, pięć klanów też fajnie chodzi na 2 osoby.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: elayeth »

Jako eurogracz, który troche z żoną gra we dwie osoby powiem ci, że na dwie najlepiej zakupić:
1. Great Western Trail - działa bardzo fajnie na 2 osoby i jest dość szybką grą... Jesteście w stanie zmieścić się 1h.
2. Zamki Burgundii - rewelacyjnie działa na dwie osoby. Nasz ulubionych suchar, gdy nie mamy towarzystwa. Niestety gra nie jest za piękna, ale nadrabia mechaniką.

Jeśli chodzi o dobre gry (mechanicznie), ale ładnie wydane to spójrzcie jeszcze na:
1. Viticulture - bardzo fajna symulacja prowadzenia winnicy. Jedna z naszych ulubionych gier.
2. Na skrzydłach - pięknie wydana. Poprawna mechanicznie.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: jrz8888 »

gregos pisze: 15 lip 2019, 10:16 Concordia
Czy Concordia aż tak dobrze chodzi na 2 osoby?
autopaga pisze: 15 lip 2019, 11:06 Uważaj na terraformacje, można się od nie odbić. Ja nie pojmuję co ta gra robi w top 100, a co dopiero w top 10. No i ważny aspekt jest brzydka jak noc.
Myślę, że nie ma gry, która spodobałaby się każdemu. Wszystko zależy od gustu. W moim osobistym top też nie znajduje się w czołówce, ale pisanie, że na top 100 nie zasługuje... No nie wiem. W związku z rozgłosem, to może po prostu niektórzy mieli zbyt wygórowane oczekiwania. TM to po prostu zarządzanie kartami w ręce. Jedyne co mnie w tej grze denerwuje, to czas gry na 2 osoby, w wyniku czego mam rzadko okazję w nią grać. Ta gra jest bardzo fajna, ale też nie wprowadza swoją mechaniką rewolucji w świecie gier planszowych.

Kwestia grafiki. Dużo gier jest brzydkich, a znakomitych. Chociażby wspomniane powyżej Zamki Burgundii. Ja już dawno przestałem patrzeć na wygląd. A po jakimś czasie, jak się zagłębiasz, to i brzydkie wydaje się nagle takie ładne :wink:
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: autopaga »

Co do TM to moja osobista opinia.

Concordia jest niestety trochę za luźna na dwie osoby, podobno jest jakaś mapa która pasuje na 2 osoby, ale mechanicznie gra jest ciekawsza na więcej.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: gregos »

jrz8888 pisze: 15 lip 2019, 12:15
gregos pisze: 15 lip 2019, 10:16 Concordia
Czy Concordia aż tak dobrze chodzi na 2 osoby?
Bardzo dobrze gra się w dwie osoby (nawet na podstawowej mapie - Italia). Jak dokupisz jeszcze inną mapę (np. Britannia, Hispania, Korsyka) to będzie jeszcze ciaśniej.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: elayeth »

jrz8888 pisze: 15 lip 2019, 12:15
autopaga pisze: 15 lip 2019, 11:06 Uważaj na terraformacje, można się od nie odbić. Ja nie pojmuję co ta gra robi w top 100, a co dopiero w top 10. No i ważny aspekt jest brzydka jak noc.
Myślę, że nie ma gry, która spodobałaby się każdemu. Wszystko zależy od gustu. W moim osobistym top też nie znajduje się w czołówce, ale pisanie, że na top 100 nie zasługuje... No nie wiem. W związku z rozgłosem, to może po prostu niektórzy mieli zbyt wygórowane oczekiwania. TM to po prostu zarządzanie kartami w ręce. Jedyne co mnie w tej grze denerwuje, to czas gry na 2 osoby, w wyniku czego mam rzadko okazję w nią grać. Ta gra jest bardzo fajna, ale też nie wprowadza swoją mechaniką rewolucji w świecie gier planszowych.

Kwestia grafiki. Dużo gier jest brzydkich, a znakomitych. Chociażby wspomniane powyżej Zamki Burgundii. Ja już dawno przestałem patrzeć na wygląd. A po jakimś czasie, jak się zagłębiasz, to i brzydkie wydaje się nagle takie ładne :wink:
Mi też nie podeszła Terraformacja specjalnie i nie rozumiem, czemu inni się nią zachwycają. Ale gram już na tyle długo by zauważyć, że gust są różne... i to czym my się zachwycamy niekoniecznie musi podejść innym. Tym trudniej to zrozumieć, jeśli również naszym współgraczom nie podeszło. W mojej rodzinie np: zupełnie nie sprawdziły się lubiane i doceniane gry takie jak: Epoka Kamienna, 7thj Continent i T'zolkin. Dlatego zawsze trzeba filtrować polecane nam gry przez własny gust i doświadczenie.

A co do grafik w TM to uważam, że są fatalne, nie tylko dlatego, że są po prostu nieładne... ale są zupełnie niespójne, a to czasem najbardziej psuje efekt estetyczny...
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: autopaga »

Dokładnie, zamki burgundii też są brzydkie, ale za to na równym poziomie. No jasne że da się grać w TM, to nie Ameri :lol:
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Szpanerski »

gregos pisze: 15 lip 2019, 10:16
Szpanerski pisze: 14 lip 2019, 22:28 Czyli ile średnio czas gry GWT na Dwoje a ile TM na dwoje?

Może jakieś wroker placementy polecisz?
GWT na 2 osoby to ok. 80 minut (oczywiście wszystko zależy od tego jakie tempo narzuci któryś z graczy, bo można to zagrać w 15 minut krócej albo dłużej). Z kolei TM na osoby strasznie się wlecze, jak zauważył już przedmówca - trzeba liczyć min. 2,5 h.

Troyes na 2 graczy nie polecam - najlepiej działa w składzie trzyosobowym.

Jeszcze raz wrzucę moje propozycje, bo chyba je przeoczyłeś: Yokohama, Bruxelles 1893, The Gallerist, Concordia (wszystkie są typu worker placement, każdą z nich zagrasz zarówno na 2, jak i na 4 osoby. W mniejszym składzie są do zagrania w ok. 60-70 min, na 4 graczy trzeba liczyć ok. 90-100 min.
Faktycznie przeoczyłem. Zobaczę po pracy co to zagry!
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Lukić »

Z polecanych wyżej podpiszę się pod Brass: Birmingham oraz Great Western Trail.

Z propozycji, które dotychczas nie padły zastanów się nad Everdell. Jakość grafiki rewelacyjna, mało interakcji, dużo szukana kombo. Warto poczekać nas polską wersję.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Kolejny eurosuchar do kolekcji

Post autor: Koziełło »

gregos pisze: Concordia (wszystkie są typu worker placement
Ludzie dajcie spokój. Co Concordia ma wspólnego z Worker Pkacement?
Chyba tylko to, że przesuwa się drewniane meeple po planszy.
ODPOWIEDZ