Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: Phate »

witam,
Poszukuje na dość szybko (planowany wyjazd w niedzielę więc zakupy najpóźniej w piątek) niewielkiego tytułu do gry na rodzinnym wyjeździe.
Założenia:
- Gra 2 - 4 osoby. Z naciskiem, że raczej będą najczęściej 3 osoby.
- Cena w granicach 50 zł
- Tematyka. Na pewno odrzucamy fantasy bo dwóch z czterech graczy nie usiądzie do takich gier. Myślę, że najlepiej uniwersalna tematyka.
- Gra musi być w miarę szybka około 20-40 minut, żeby w razie chęci zagrać jeszcze raz w celu odegrania się.
- W tych założeniach to pewnie będzie to karcianka - nie przeszkadza nam to
- Próg wejścia raczej niski bo dwójka graczy to 50+ bez wielkiego doświadczenia
- Musi być nie wielkich rozmiarów (żadna kobyła wielkości Descenta ;) )

Nie ma doświadczenia w tego rodzaju grach - raczej gustujemy z żoną w większych Euro lub Ameri.
Z małych, które mamy zamiar zabrać ze sobą to: Ogródek, Red7, O Mój Zboże, Star Realms, 51 Stan
Tak na szybko przychodzą mi na myśl:
- Fasolki
- Obecność
- Catan: szybka gra karciana
- Pocket Mars (lub coś w tym klimacie bo Ojciec by chętniej wtedy usiadł do stołu)

Zróbmy burzę mózgów i stwórzmy listę takich małych sprytnych gier z prostymi zasadami ale nie z jedną drogą do wygranej.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: Grzdyll »

Gier o takich szerokich wytycznych jest od groma. Wybór mocno zależy od tego czego oczekujecie od gry - mogą to być radosne przepychanki i licytacje (np. wspomniane Fasolki czy Na sprzedaż), gry bardziej polegające na zbieraniu/układaniu czegoś (np. 6 bierze, Red 7, Arboretum, Kotobirynt, Letnisko, Bumerang, nieco droższy Splendor), lekkie pamięciówki (np. Tropico, seria Cardline oraz Timeline), kooperacje (np. Hanabi, Wiarusi), semi-kooperacje zespołowe, najczęściej oparte na blefowaniu (świetna wspomniana Obecność, Karaluszek kłamczuszek, Cytadela, Światowy konflikt, Avalon, Wilkołaki) lub lekko brydżowe w parach Tichu czy Niezłe ziółka. Dedykowane raczej większej ilości osób ale działające też na 4 osoby mogą być gry grupowe, takie jak Dixit, Tajniacy lub Decrypto.

Każdą z wymienionych mam i każda jest moim zdaniem warta zakupu i posiadania - może spróbuj przynajmniej dwóch z różnych kategorii, jeśli znajdziesz coś akurat w dobrej cenie. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

PS. Jak chcecie coś szybkiego i mocno emocjonującego na 3,4 lub 5 graczy z nieco wyższym progiem wejścia i nieco wyższej cenie to polecam sprawdzić Space Alert - choć trzeb się w nią trochę "wgrać" i niekoniecznie jest to gra "do kieszeni na wyjazd" to szczególnie dla stałej ekipy zdecydowanie warto ją wypróbować.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2019, 22:20 przez Grzdyll, łącznie zmieniany 1 raz.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: anna26 »

To może Sen , fantastyczne światy
Zamiast splendoru lepszy majestat
+ Dla niezłe ziolka i cytadeli
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: Phate »

Na razie zbieram propozycje także nie mam sprecyzowanej mechaniki.
A coś z takich małych eurasów ? Budowanie silniczka i produktów.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym Pocket Mars ?
Może jeszcze guns&steel było chyba coś takiego swego czasu. I kojarzę też taki tytuł: Imperium w 8 minut.

W Fantastyczne Światy grałem - fajne z dużą losowością ale fantasy i to ja na razie dyskwalifikuje na ten wyjazd.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: Andy »

Bardzo lubimy grać w Pocket Mars. Gorzej z Guns & Steel - poza autorem chyba tylko ja ją cenię. 😟

A tym czego szukacie jest Wyspa Kwitnącej Wiśni!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: Phate »

O super propozycje.

Póki co rozważam w takim razie:
- Wyspa Kwitnącej Wyspy
- Fasolki
- Pocket Mars

Co jeszcze byście proponowali ?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Niewielki tytuł na wyjazd. 2-4 graczy.

Post autor: j_g »

Tak na szybko:
Prezencik, Trucizna, Wszystko albo nic, Port Royal, Sushi Go!, Team Play (dla Ciebie słabiej, bo to na 4 osoby), Rekiny biznesu, Krótka historia cywilizacji, Wirus!;

na 4 os. wzwyż - 6. bierze, Sabotażysta...
ODPOWIEDZ