Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Dzassa
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2013, 10:02
Has thanked: 6 times

Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: Dzassa »

Cześć,

Z chęcią zakupiłbym kolejną grę gdzie pojawią się ładne zróżnicowane modele. Mile widziane gry w stylu Area Control / Dudes on map. Gdy sam zaczynałem szukać tytułów to albo znajdywałem coś gdzie są głównie podobne modele jednakowych jednostek np. GodFather albo Inis. Albo w drugą stronę gry gdzie jest za dużo figurek i kilka kilo plastiku np. Resident Evil. Nie interesują mnie gry co-op, przygodowe, z kampanią itp.

Czy jest teraz coś na rynku co jest łatwo dostępne i jednocześnie nie jest: Rising Sun, Scythe, BloodRage, Nemesis, Shadespire od GW*
Z góry dzięki za pomoc

* ja lub ktoś z ekipy do grania ma już ten tytuł
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: Brylantino »

Kemet?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: Jareks1985 »

Poczekaj, niedługo Portal wyda grę Mezo
Poszukaj sobie na Ksie jak wyglada i co oferuje.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: Cyel »

Może klasyka - Blood Bowl?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: Grellenort »

Którejkolwiek mitologicznej strategii od wydawnictwa Matagot byś nie wybrał, powinieneś być zadowolony. Jeśli nie Inis, to może Cyklady lub Kemet z dodatkami bardziej przypasują.
Jeżeli miałbyś czas i chęci nieco poszperać w ofertach np. w odpowiednim dziale tego forum (z uwagi na dostępność na rynku), to warte polecenia są także Chaos w Starym Świecie i Pan Lodowego Ogrodu.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: ariser »

Kolega chce ładne figurki, a wy mu polecacie produkcje Matagota. :| Gry są fajne, ale plastik tragedia (i jeszcze ta paskudna mapa w Kemecie..).
Ode mnie może Lords of Hellas. Hoplici bez hitu, ale potwory, bohaterowie i pomniki są na wysokim poziomie.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: kmd7 »

Kryteria spełnia Pan Lodowego Ogrodu. Figurek jest mało, są zróżnicowane i nieźle wyglądają. Jest area control, nie ma kampanii. A gra się bardzo przyjemnie. Jedynie dostępnośc może być nieco utrudniona, ale z drugiej ręki od czasu do czasu jest dostępna, albo można spróbować ściągnąć spoza Polski. Sam tak nabyłem swój egzemplarz.
Dzassa
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2013, 10:02
Has thanked: 6 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: Dzassa »

Dziękuję za wszelkie rady, Mezo chyba najbardziej przypadło do gustu, czas o nim poczytać.

Jeżeli ktoś jeszcze ma pomysły, zapraszam do udzielania się w wątku
Awatar użytkownika
moocker
Posty: 174
Rejestracja: 07 lut 2019, 02:23
Lokalizacja: mała wiocha pod Warszawą
Has thanked: 23 times
Been thanked: 21 times

Re: Planszówka / Ładne modele / Nie 5 kilo plastiku / łatwo dostępna / nie przygodowa & nie co-op

Post autor: moocker »

Niezbyt łatwo dostępna, ale jeszcze pojawia się na allegro (a i na stronie wydawcy da się zamówić, chociaż przesyłka zza granicy): Kickstarterowa wersja Cerebrii (albo zwykła, ale z dodatkiem) ma bardzo fajne modele, no i nie ma ich za dużo (łącznie 10)
A z tanich i łatwo dostępnych gier, może Adrenalina? Modele nie są super dobrej jakości, ale jednak o wiele wiele lepsze niż w takim np Inis, jest ich 5 i każdy całkiem inny.
ODPOWIEDZ