Co wybrac w grach dla 2/4 osobowych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rylik
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:38

Co wybrac w grach dla 2/4 osobowych

Post autor: rylik »

Witam :)
Przymierzam sie do zakupu wiekszej ilosci gier w ktorej chcialbym miec kilka gier dobrze dzialajacej dla 2 jak i 4 osob. Mam juz kilka tytulow na oku, ale nie moge sobie poradzic z wyobrem gier w swiecie fantasy rpg dla 2 osob.Prosze o jakies propozycje czas do 90 minut, cena obojetna, najlepiej jakby byla to planszowka.
Przy okazji mam pare pytan.
Czy gra: nemezis, descent, agricola, altiplano, Great Western Trail fajnie dziala na 2 osoby ?
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1422 times

Re: Co wybrac w grach dla 2/4 osobowych

Post autor: Cyel »

Co do Agricoli i Descenta, to są gry, które znam w różnych składach osobowych i polecam jako dwuosobówki. Agricola świetnie zadziała też na 3 i 4, graczy natomiast z Descentem zależy już kto gra. Wdg mnie optymalnie jest na 3 osoby (OL vs 2 graczy, każdy prowadzący po 2 postaci), przy większej liczbie może zacząć wkradać się downtime i nuda gdy dany poszukiwacz przygód czeka na swój ruch lub jest zdominowany przez gracza alpha.

Co do rpg fantasy dla 2 osób, jeśli zaczynacie to może warto od korzeni, czyli Dungeons & Dragons? Niedawno nawet był tu temat, który może Cię zainteresować w tej kwestii: viewtopic.php?f=43&t=61653
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Co wybrac w grach dla 2/4 osobowych

Post autor: norolim »

Nemesis ma kilka trybów rozrywki. Dobrze gra się solo. W podstawowym trybie pół-kooperacyjnym najlepiej działa przy 3+. Rozgrywka 2-osobowa jest moim zdaniem najsłabsza w tej odmianie gry. W trybie pełnej kooperacji we dwójkę powinno się grać równie dobrze, jak w 3 i więcej, ale nie próbowałem, więc nie mam pewności.
ODPOWIEDZ