Gra w pirackich klimatach

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Gra w pirackich klimatach

Post autor: EVOCATVS »

Szukam czegoś w tematyce pirackiej, ale takiej, nazwijmy to prawdziwej, gdzie bardziej skupiamy się na paleniu, rabowaniu i plądrowaniu, a nie wesołych i kolorowych przygodach. Może być planszówka lub karcianka, najważniejszy jest dla mnie klimat. Ważne, żeby gra była w miarę dostępna do kupienia i w wersji polskiej lub angielskiej.
Jak na razie chyba Kupcy i Korsarze najbardziej się łapie, ale tego już nigdzie nie kupię.

PS
W sumie nie muszą to być koniecznie standardowi, karaibscy piraci. Kosmiczni, somalijscy, chińscy czy starożytni itd też będą ok.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: E2MD »

Jak pasuje coop to Dead Men Tells No Tales.
Dokupić obrus, pomalować figurki plus muzyczka odpowiednia i jest na prawdę nieźle.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: kaszkiet »

Najlepsze pod względem klimatu (ale i samej rozgrywki) są rzeczywiście Kupcy i Korsarze, a także Libertalia.
Niestety obie trudno dostępne, Libertalia praktycznie wcale, Kupcy i Korsarze do dostania z drugiej ręki za cenę wysoką, lub niemal zaporową.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: jnowaczy »

skull tales : full sail, tylko instrukcja to koszmar
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: kaszkiet »

jnowaczy pisze: 31 lip 2019, 09:47 skull tales : full sail, tylko instrukcja to koszmar
To niedawno na KSie wyszło?
Myślałem, żeby wesprzeć, ale wyglądało jakby podczas kampanii na bieżąco wymyślali co by tu jeszcze dołożyć, więc może poczekam na drugą edycję :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: donmakaron »

Seafall mógłby się nadać, choć zaznaczam, że nie grałem do końca, a podobno kampania kończy się cienko. No i to gra legacy, może nie o taką chodzi.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: KurikDeVolay »

Z drugiej strony gra chodzi po 60 zł i jeśli komuś marinistyka i zarządzanie leży, żal nie brać.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: kaszkiet »

KurikDeVolay pisze: 31 lip 2019, 10:16 Z drugiej strony gra chodzi po 60 zł i jeśli komuś marinistyka i zarządzanie leży, żal nie brać.
Nie grałem, ale bacznie przyglądałem się recenzjom i czy przypadkiem nie jest tak, że przez pierwsze X gier głównie przewozimy towary z miejsca na miejsce?
Autor wątku preferuje palenie, rabowanie i plądrowanie.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: morthi »

Polecam Pirate's cove.
Bitwy na morzu - są
Rabowanie skarbów - są
Papuga - jest
Jolly Roger - obecny

Jak dla mnie najlepsza planszówka o piratach.
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: koloX »

Tylko że to lekka imprezówka. Choć ładna. Zależy z kim miałby w to grać.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: jnowaczy »

kaszkiet pisze: 31 lip 2019, 10:02
jnowaczy pisze: 31 lip 2019, 09:47 skull tales : full sail, tylko instrukcja to koszmar
To niedawno na KSie wyszło?
Myślałem, żeby wesprzeć, ale wyglądało jakby podczas kampanii na bieżąco wymyślali co by tu jeszcze dołożyć, więc może poczekam na drugą edycję :)
to juz jest druga edycja, gra jest fajna ale tak jak pisałem wcześniej, instruckja to dramat ale jak juz sie przebrnie to poczucie bycia piratem bezcenne.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: EVOCATVS »

Ok, dzięki za podpowiedzi. Wychodzi, że na ten moment ciężko w tym temacie coś znaleźć, bo albo nie da się już gry kupić, albo gra z "piratowania" ma tylko obrazki. No nic, pozostaje czekać na wznowienie Kupców i Korsarzy w jakiejś formie :D
Miałem nadzieję, że SW: Outer Rim spełni te wymagania, ale potem się okazało, że ktoś zapomniał interakcję do niej dodać :) Może za parę dodatków jednak coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: kaszkiet »

No to ewentualnie z dostępnych, ale nie tanich gier jest Xia, która bywa porównywana z Kupcami i Korsarzami.
Mam, jeszcze nie grałem niestety, więc na razie nie potwierdzę z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: ariser »

Potwierdzam możliwość "piracenia" w Xia. ;) Lepiej działa z dodatkiem Embers, bo tam wchodzi nakładka na broń dająca przebijanie tarcz. W samej podstawce taktyka na 'korsarza' może być utrudniona.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: berem »

Blackbeard od GMT.
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra w pirackich klimatach

Post autor: ted »

Miałem i sprzedałem Kupców i Korsarzy. Moim zdaniem nudne, powtarzalne i nie opłaca się być piratem. Z tego co pamiętam, dużo bardziej premiowane było handlowanie i łatwiej można było w ten sposób wygrać.Z uwagi na skończony nakład ludzie wołają wysokie ceny. Kompletnie nie warto.
Podobno z dodatkiem inaczej, nie wiem, jak sprzedawałem nawet nie wiedziałem, że jest dodatek :)

Dead Men Tell No Tales mam, ale w sumie nie wiem po co. Oprócz tego, że plansza ma rysunek statku to średnio czuję tam klimat piracki. Takie liczydło, gdzie bardziej opłaca się pójść aby pomieszczenia nie wybuchły, a (prawie) wszystko albo bardzo dużo zależy od rzutu k6.

Z tych dwóch zdecydowanie lepsze Rum and Bones (mam) - bitewniak, gdzie dwie drużyny dokonują abordażu na swoje statki. Szybki setup, proste zasady, rozgrywka max 80 minut i są emocje. NIe zdarzyło mi się aby ktoś wygrał zdecydowanie. Zawsze jest szansa wrócić i dogonić przeciwnika.

Teraz czekam na Extraordinary Pirates Adventures - urzekła mnie tam warstwa wizualna. Sama gra też wygląda prosto, łatwo, przyjemnie - idealny get-away. Piracki wyścig po skarby. Było na KS, wysyłka jakoś w tym roku więc pewnie retail też niedługo. Do tego niezależna językowo.
ODPOWIEDZ