Gra dla dwóch graczy do pociągu/autokaru

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SarcasticOnion
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2019, 01:58

Gra dla dwóch graczy do pociągu/autokaru

Post autor: SarcasticOnion »

Hej. Szukam mniejszych gier dla dwóch graczy, czy to kooperacyjnych, czy 1 vs 1. Zależy mi na jak najmniejszej przestrzeni, więc albo jedna kupka kart (jak w np dooble), lub trzymanie kart w rękach (jak czarne historie), najlepiej tak, żeby dało się grać praktycznie bez stolika.
Klimat/tematyka nie ma znaczenia, poziom trudności raczej większej tez nie.
Myślałem nad różnymi Escape roomami "planszowymi". Czy ktoś miał już doczynienia z jakimiś i mógłby powiedzieć, czy da się grać trzymając wszystko na dwóch parach kolan? 😛
mishel
Posty: 66
Rejestracja: 01 lut 2019, 11:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla dwóch graczy do pociągu/autokaru

Post autor: mishel »

Jeżeli tematyka jest bez różnicy to, polecam Zamki Burgundii - wersja kościana, dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów w tym roku miałem przyjemność ją przetestować - polecam. Najmniejsze pole gry, jakie sprawdziłem, to siedzenia kierowca+pasażer w osobowym aucie - dało radę :D
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1958
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 833 times

Re: Gra dla dwóch graczy do pociągu/autokaru

Post autor: Neoptolemos »

W bardzo polowych, tj. kolanowych warunkach grałem w podróży w:
- Welcome To
- Saint Malo
- List Miłosny
- Abalone Travel
- Czarne Historie (to dosyć oczywisty wybór, o ile spełnie kryteria gry)

Z małym stolikiem nadają się też:
- Mr Jack Pocket
- Dolina Kupców

Zagrawszy w Kolejowy Szlak przypuszczam, że i w podróży da radę - byle rzucać kostkami do pudełka. Mały stolik absolutnie wystarczy również na Fantastyczne Światy i Fasolki, ale to nie są gry dwuosobowe (choć chyba obie mają taki wariant).

Escape Room (z serii Deckscape) da radę na kolanach - grałem na pikniku - choć tam trzeba mieć rozłożone kilka stosow kart, więc jest trochę trudniej, tak samo zresztą jak i w Welcome To. Inne gry escaperoomowe (Unlock, EXIT) stanowczo odradzam w takich warunkach.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
SarcasticOnion
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2019, 01:58

Re: Gra dla dwóch graczy do pociągu/autokaru

Post autor: SarcasticOnion »

Dzięki za podpowiedzi, Zamki Burgundii i List Miłosny wydają się spoko, i powinny się zmieścić.
Grał ktoś już w Escape room magiczna sztuczke? Jak dużo wymaga miejsca?
ODPOWIEDZ