Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: brazylianwisnia »

Szukam gry lub gier dla czterech osób które w najbliższym czasie mam zamiar z różnych okazji obdarować grami a nigdy nie grały w planszowki. Będą to prezenty więc z zasadami muszą poradzić sobie sami.
Dwie grupy to nerdowie. Gra dla nich nie może być zbyt prosta. TTR czy czy Carcassonne raczej im się nie spodoba. Chciałbym żeby to była gra po której stwierdza że planszowki to świetne strategie. No ale nie mogą zniechęcić ich zasady.

Trzecia i czwarta grupa to rodziny z 7-8 latkami. Chciałbym żeby to albo byl czysty fun albo strategia z łatwymi zasadami. Może epoka kamienia? Nie mam tej gry ale przyszła mi odrazu ja myśl.

Sam mam niemal same ciężkie gry. Zaczynałem od Puerto Rico i później kupowałem już raczej tylko bardziej skomplikowane tytuły więc nie jestem super obeznany w lżejszych tytułach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: anna26 »

Jeśli chodzi o 2 grupę
mam w domu 6,5 latke i dla niej epoka jest za długa.
Lubi chodź nie wiem czy spełnienia do końca kryterium budowania
Sagrade
Zamek Smoków
Azul trochę mniej niż poprzednie
Majestat
Splendor i Alhambre troszkę mniej niż Majestat
Lubi też tetrisy Patchwork ubongo ogródek park niedźwiedzi
Czeka na prezent Via nebula
Dla pierwszej grupy może quadropolis ?
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: Misiekg3 »

1. grupa:
- terraformacja marsa, 51 stan, tzolkin - fajne są te kółka;),
- 5 klanów- proste zasady i duża ilość fajnego kombinowania,
- zasobniejszy portfel to może blood rage. Zasady nie są skomplikowane, a i figurki robią łał;).
2. grupa:
-my Little scythe,
-czysty fun - wojownicy podziemi. Moi siostrzeńcy w wieku 7-10 lat uwielbiają i tylko czekają żeby porzucać kostką do tarczy;).
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: bobule »

brazylianwisnia pisze: 18 sie 2019, 23:06
Trzecia i czwarta grupa to rodziny z 7-8 latkami. Chciałbym żeby to albo byl czysty fun albo strategia z łatwymi zasadami. Może epoka kamienia? Nie mam tej gry ale przyszła mi odrazu ja myśl.

Sam mam niemal same ciężkie gry. Zaczynałem od Puerto Rico i później kupowałem już raczej tylko bardziej skomplikowane tytuły więc nie jestem super obeznany w lżejszych tytułach.
Mam nadzieję, że nie kupiłeś Epoki kamienia, czasowo ta gra jednak wypada słabo i jeśli dzieciaki nie lubią siedzieć przy czymś prawie 2 godziny, to zdecydowanie odradzam, choć to oczywiście bardzo fajna gra jest, ale chyba dla nieco starszych.

Czysty fun to Ticket to ride, banalne zasady, można sobie (mniej lub bardziej świadomie) przeszkadzać, nie dłuży się. No i bardzo dobry tytuł do wprowadzania w planszówki ;)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: Blue »

Via nebula sie sprawdza z 7latkiem. Jest piękna i jeszcze tania :).
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: shod »

poza tym co wymienione dodałbym...
[nie będą to może gry z budowaniem, ale może warto zerknąć].

grupa 1.
Godfather [niestety dość droga], Concordia, Cyklady [ale min 3 os.], Tikal [choć może do grupy 2 ;), nie wiem na ile ograne są dzieciaki],

grupa 2.
Takenoko, Century: Golem Edition, Potwory w Tokio, Wyspa Skye, Colt Express, Dixit, Fauna, Gizmoos,
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: Leszy2 »

brazylianwisnia pisze: 18 sie 2019, 23:06 Szukam gry lub gier dla czterech osób które w najbliższym czasie mam zamiar z różnych okazji obdarować grami a nigdy nie grały w planszowki. Będą to prezenty więc z zasadami muszą poradzić sobie sami.
Nigdy nie ofiarowałbym planszówki osobie, która nigdy nie grała. To błąd. Gry wylądują na dnie szafy lub powędrują dalej. Wyjątkiem są bardzo proste gry dla małych dzieci. Gry dla starszych dzieci, choćby takie Carcassonne, trzeba rozpakować i nauczyć dzieci grać. Młodzież i dorosłych trzeba najpierw zaprosić do gry, a gdy się spodoba, można pomóc w wyborze i też nauczyć grać. Ale widzę, że sam szukasz pomocy w wyborze.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Gra z budowaniem i rozwojem dla nowych

Post autor: brazylianwisnia »

Szukałem po mocy bo ja od lat gram w kobyly jak Lisboa czy GWT a w gatewaye nie lubię i nie grałem od lat.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ