Jaki LCG? Eng czy Pl?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Jaki LCG? Eng czy Pl?

Post autor: Zaan84 »

A propos braku mythosów. Można właśnie zamawiać dnż braków.
https://sklep.galakta.pl/160-horror-w-arkham-lcg-dnz

Tu więcej info
https://www.facebook.com/groups/1656455 ... 400315912/
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Jaki LCG? Eng czy Pl?

Post autor: c08mk »

(Niestety) warto zaktualizować temat. LotR LCG będzie przystopowany w połowie przyszłego roku i póki co jest mglista obietnica, że będzie coś dalej.
Na chwilę obecną najbardziej "pewnym" systemem staje się AH LCG w wersji angielskiej.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Jaki LCG? Eng czy Pl?

Post autor: Miszon »

Jestem wielkim fanem Tolkiena, a Lovecraft to był dla mnie taki "eee, ok". Kupiłem WP, zagrałem 2 razy 1 scenariusz (raz solo, raz 2 osoby), wynudziłem się na maxa, dałem na BGG bodajże 4/10, szybko sprzedałem, raczej nie zaryzykuję kolejnej rozgrywki.
Potem kupiłem AH, choć wahałem się czy po wpadce z WP, ten gatunek jest dla mnie. Zagrałem solo kampanię z podstawki, kupiłem 2 książki z opowiadaniami HPL, a także cały cykl Dunwich, zachwyciło mnie. I zdziwiło jak z pozoru niewielkie zmiany w grze dają tak inną jej ocenę.

WP myślę że można grać po angielsku, bo w ogóle nie jest ważne co jest na kartach, patrzy się tylko na ikonki i dodaje w myślach różnice w ataku/obronie, ta gra to sama podstawowa matematyka, język nie ważny.

AH po angielsku tylkp jeśli masz go minimum na poziomie C2, a zważywszy na ilość contentu po polsku który już wyszedł, śmiało można uderzać w wersję polską.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Jaki LCG? Eng czy Pl?

Post autor: Arius »

Nie grałem w WP, więc tu się nie wypowiem.
Ale odnośnie AH LCG: podstawka może wynudzić szybko.
Ale jeśli ktoś przebije się przez nią i np. zagra w Dunwich, to przestanie mówić, że ta gra jest niegrywalna.
Po pierwsze: bardzo dużo nowych twistów odnośnie mechaniki. Po drugie wraz z kolejnymi kampaniami rośnie pula postaci.
A to sprawia, że nawet wsród jednej grupy bohaterów (np. mistyków) układa się zupełnie inne talie.
Co zwiększa regrywalność i to dość mocno.
Jedyny problem AH LCG to skalowalność: najlepiej się gra w dwie osoby. Solo trudniej.
ODPOWIEDZ