Pojemniki na żetony, surowce

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: Khag »

Cześć, czy moze ktos sie orientuje gdzie znajde pojemniki na żetony, surowce? Szukam czegos w rodzaju pojemników od scythe (zeby były przezroczyste i dało sie je sztaplować), ewentualnie male drewniane miseczki.
Poznań i okolice.
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: Misiekg3 »

Duże sklepy typu auchan, obi etc. Czasem uda się wyrwać fajne pojemniki czy miseczki po taniości w chińskich sklepach.
Iro
Posty: 109
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: Iro »

Jesli pojemniki maja byc calkowicie np biale badz przezroczyste to polecam poszukac pojemnikow w sklepach wedkarskich albo innych molochach z dzialem wedkarskim.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: kwiatosz »

Khag pisze: 25 sie 2019, 16:48 Cześć, czy moze ktos sie orientuje gdzie znajde pojemniki na żetony, surowce? Szukam czegos w rodzaju pojemników od scythe (zeby były przezroczyste i dało sie je sztaplować), ewentualnie male drewniane miseczki.
Podobno takie są fajne, ale ta cena jest nieco absurdalna: https://www.amazon.co.uk/Geekbox-Clear- ... BVQ48P840Q
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: melusina »

A tu i tu bliżej i taniej :)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: Khag »

Dziekuje wam.pieknie, dokladnie o takie geekboxy mi chodzilo ;) przydaja sie przy wielu grach.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: seki »

Temat teoretycznie już zamknięty ale może innym się przyda. Ja od jakiegoś czasu używam przezroczystych pojemników w jakich kupuję się np borówki albo maliny o wadze 125 gram. Uwaga są też 2x większe ale te mniejsze są lepsze. Mają wymiary tak na oko 12x12x2 cm. Chodzi o takie zamykane dość płaskie kwadratowe miseczki. Używam po zjedzeniu owoców więc są za darmo a spełniają swoje zadanie doskonale. Od dłuższego czasu żadnych żetonów i drewienek nie wysypuje na stół tylko do takich miseczek, łatwo je podawać współgraczom, po partii łatwo z nich przesypać zawartość do woreczka i nawet mieszczą się w niektórych pudełkach na stałe z grą. Zwracam też uwagę na kwestię ekologiczne, pudełka nie idą do śmieci tylko mają dalsze zastosowanie.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: trance-atlantic »

To ja dodam, że można wykorzystać także pojemniki na sosy, takie jak do pizzy czy sushi ;) kwestia oczywiście rozmiarów i ich jakości, chociaż spotkałem się z plastikiem o dziwo dość wytrzymałym i wcale nie takim jednorazowym

przy okazji zapytam - gdzie można względnie tanio kupić podajniki na karty? (chodzi mi głównie o 63,5x88) wystarczy kawałek plastiku w którym karty będą spokojnie leżały i z którego będzie można je swobodnie dobierać

dzięki!
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: mmag »

Jeśli chodzi o małe organizery na tokeny / surowce itp. polecam też pojemniczki na leki, sprawdzają się świetnie:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: rastula »

zapinane miseczki doszły zza Wielkiego Muru

na mój gust są nieco za duże, ale poza tym ładne , niezłej jakości , w żywych kolorach...

nadadzą się na dice tray lub na większe miksy elementów - na to żeby podzielić sobie surowce 15 rodzajów na pojedyncze może nie starczyć miejsca na stole

jak widać na zdjęciach - spokojnie można je przenosić w kwadratowym standardzie , do małego już za duże - do takiego standardu gmt nie przyłożyłem jeszcze...

ogólnie poza rozmiarem na plus


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: profes79 »

Dla mnie chyba byłyby stanowczo za duże. Sam wolę używać małych miseczek np. do lodów czy nawet mniejszych - zajmuja mało miejsca a umożliwiają sprawną segregację. Sam pomysł fajny, ale one powinny być przynajmniej o połowe mniejsze...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: rastula »

łatwo zrobić samemu mniejsze


napy , nabijarka i torchę filcu :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: rand »

Ktoś ma pomysł gdzie znaleźć jakieś nieduże miseczki ( bambusowe/cermiczne/plastikowe) na żetony do grania. Nie chodzi mi o przechowywanie w pudełku ale żeby wszystkie surowce nie walały się po całym stole. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednio małych. Coś jak to na zdjęciu.
A może macie inne pomysły na utrzymanie porządku podczas gry?
Obrazek
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: mecenas »

rand pisze: 05 sie 2020, 10:44 Ktoś ma pomysł gdzie znaleźć jakieś nieduże miseczki ( bambusowe/cermiczne/plastikowe) na żetony do grania. Nie chodzi mi o przechowywanie w pudełku ale żeby wszystkie surowce nie walały się po całym stole. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednio małych. Coś jak to na zdjęciu.
A może macie inne pomysły na utrzymanie porządku podczas gry?
Poszukaj plastikowych misek dla małych dzieci :mrgreen:
Żona kupiła kolorowy zestaw miseczek na kaszki dla dziecka, 3 z tego wylądowały jao idealne na elementy do gier planszowych. Do tego ładne, kolorowe, więc gorąco polecam.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: tomp »

Kiedyś znalazłem coś takiego w brico Combibox
Są różne rodzaje. Za taki zestaw 5 pojemników dałem (jak mnie pamięć nie myli) jakieś 6.5 zł
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: KurikDeVolay »

Rastula kiedyś podrzucił mi patent na silikonowe foremki na muffinki. Nigdy nie cieszyłem się bardziej. Mega organizacja, mega przejrzystość, łatwe do zgarniania, przekładania... Najlepiej zainwestowane 4 zł w moim życiu.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: kdsz »

Mogę zacytować swój post z innego wątku, który w gruncie rzeczy traktuje o tym samym.
kdsz pisze: 17 paź 2019, 11:07 To co napiszę, to dla jednych będzie obciach i szperanie w śmieciach, a dla innych postawa proekologiczna.

Pojemniki na serek
Spoiler:
Spore, płaskie, z wyoblonym dnem i zamykaną pokrywką. Nadają się świetnie do trzymania zasobów, a nawet niewielkich talii kart.
Przykład zastosowania: https://boardgamegeek.com/image/3005189/waggle-dance

Pokrywka jogurtów:
Spoiler:
Przykład zastosowania: https://boardgamegeek.com/image/3531169/metallum
Dosyć małe, ale tekturowe żetony czy ograczona liczbę kosteczek można w nich zmieścić.

Jeszcze mógłbym napisać o pudełku po plastrach w roli pudełka do przechowywania kart, ale ten patent jednak nie jest najlepszy i go porzuciłem. Nie dość, że jest to obciach nie z tej ziemi, to słabo sprawdza się przy koszulkowanych kartach. No i objętość jest taka sobie - może da się wcisnąć talię 55 kart bez koszulek, ale głowy nie dam.
Spoiler:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: seki »

Ja z kolei wykorzystuje płaskie pojemniki po malinach i borówkach. Spisują się idealnie.
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: Xavris »

Ja ze swojej strony polecam wybrać się do jakiejś hurtowni z opakowaniami dla gastronomii.
Kilka złotych i ma się paczkę kilkunastu czy kilkudziesięciu miseczek w dowolnie wybranym kształcie i rozmiarze :)
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Pojemniki na żetony, surowce

Post autor: gameosx »

rand pisze: 05 sie 2020, 10:44 Ktoś ma pomysł gdzie znaleźć jakieś nieduże miseczki ( bambusowe/cermiczne/plastikowe) na żetony do grania. Nie chodzi mi o przechowywanie w pudełku ale żeby wszystkie surowce nie walały się po całym stole. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednio małych. Coś jak to na zdjęciu.
A może macie inne pomysły na utrzymanie porządku podczas gry?
Obrazek
Ja niedawno kupiłem takie - rewelacyjnie się sprawdzają przy grze i są odpowiedniej wielkości - nie za małe nie za duże.
ODPOWIEDZ