Lekka gra dla 4 os., niezależna językowo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Lekka gra dla 4 os., niezależna językowo

Post autor: loshameros »

A może Orbis, jest teraz w wakacyjnej promocji :D w sklepie na R
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Lekka gra dla 4 os., niezależna językowo

Post autor: Bruno »

Jeszcze raz dziękuję wszystkim. Ostatecznie zdecydowałem się na wskazane przez Najatę Ganz schön clever - obie części :D (pograłem w sieci i tytuł mnie kupił od razu, jak ta gra wciąga!).
Natomiast tropem Orbisu trafiłem na Wyspę Kwitnącej Wiśni - wygląda na świetną grę, jest teraz w kapitalnej cenie, tylko potrzebuje sporo miejsca. Wpada na listę do rozważenia na bliską przyszłość :)

Jako drugą grę na wyjazd kupiłem... Grę o Tron - Królewskiego Namiestnika! (nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji :mrgreen:). I jest to fajny przypadek ku pamięci innych osób szukających gry spełniającej bardzo konkretne wymagania. GoTKN moich wymagań - wydawałoby się - nie spełnia (są karty towarzyszy z tekstem, które mają negatywne działanie na innych graczy). Ale ujął mnie temat, zresztą z fajnymi satyrycznymi grafikami (całe nasze grono jakoś tam śledziło serial), oraz mechanika rozgrywki (szybka, ale z możliwością lekkiego pomyślunku i kombosowania, wywołująca jakieś tam reakcje przy stole, plus możliwość gry w drużynach, plus ciekawy patent z wronami). Wszystko to sprawiło, że uznałem, iż po prostu możemy się przy tej grze dobrze bawić (się okaże!). Mam nadzieję, że nieco negatywnej interakcji nie będzie tak dotkliwe w tym nieco imprezowym klimacie gry, a kilkanaście kart z krótką treścią zakoszulkuję i dodam ich tłumaczenia. Ot, jak przekonałem się, że specyfikacja wymagań może nieco ustąpić miejsca jakiemuś "haczykowi" (pomysłowi na grę), który nas od razu chwyci :D

Wątek do zamknięcia.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: Lekka gra dla 4 os., niezależna językowo

Post autor: j_g »

Albo mi się przewidziało, albo Prezencik został brutalnie pominięty? Karygodne.
ODPOWIEDZ