Nowa gra do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Nowa gra do kolekcji

Post autor: josiu »

Witam jako,że zamówiłem nowy regalik na książki i zwolnią mi się dwie półki, to zaczynam się zastanawiać nad nowymi zakupami. Niestety(albo stety) gram głównie z żoną i przy zakupie muszę brać pod uwagę także jej preferencje.
Tak więc chodzi mi głównie o grę dobrze skalującą się na dwie osoby z w miarę szybkim setupem i trwającą maks 1 godzinę.

Nasze top gier to:
- Zamki Burgundii
- Zamki Szalonego Króla Ludwika
- 7CŚ Pojedynek
- Pięć Klanów
- Roll for the Galaxy
- Welcome to...
- Ganz schon Clever i doppelt so clever
- Kruki
- Kolejowy Szlak
- Tajniacy Duet
- Pory roku
- Sagrada
- Jaipur

Lubimy i czasem gramy:
- Osadnicy NI
- Namiestnik
- Patchwork
- Gejsze
- Mr. Jack
- Zamek Smoków
- Star Realms

Moja żona nie lubi, ja lubię więc gramy bardzo rzadko lub wcale:
- Roll Player
- 51 stan
- Dominion
- Orlean
- Terraformacja Marsa
- Robinson Crusoe i This War of mine
- Wielka Pętla

Pola Arle i Wojownicy Midgardu z dodatkami podobają nam się, lecz z racji setupu długości rozgrywki gramy bardzo rzadko. Wyspa Skye znudziła się po kilku rozgrywkach. Przeszliśmy tez Rytuał Przebudzenia i nam się podobało.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: matten »

Może Splendor albo Ogródek? Obie są dosyć ładnie wydane i oferują regrywalność na przyzwoitym poziomie. Setup dosyć szybki, zasady łatwe do opanowania, długość partii poniżej godziny.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: Mr_Fisq »

Od Splendora bardziej polecam Korzenny Szlak.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: josiu »

matten pisze: 27 sie 2019, 16:40 Może Splendor albo Ogródek? Obie są dosyć ładnie wydane i oferują regrywalność na przyzwoitym poziomie. Setup dosyć szybki, zasady łatwe do opanowania, długość partii poniżej godziny.
Splendor mamy. Zapomiałen o nim. Nasza pierwsza gra. Jest solidnie ograny. Ogródek z tego co kiedyś czytałem chyba furory nie robi,ale się przyjrzę jeszcze raz. Ogólnie to zapomniałem dodać,że czekam jeszcze na Narcosa (fan serialu) i w przyszłości na Minerały bo z tego co słychać zapowiadają się świetnie.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: bobule »

josiu pisze: 27 sie 2019, 15:44 Moja żona nie lubi, ja lubię więc gramy bardzo rzadko lub wcale:
- Roll Player
- 51 stan
- Dominion
- Orlean
- Terraformacja Marsa
- Robinson Crusoe i This War of mine
- Wielka Pętla
Czemu Twoja żona nie lubi Wielkiej Pętli? :D Wszystkie pozostałe gry to raczej gry o raczej wyższym stopniu skomplikowania, ale co w takim towarzystwie robi Wielka Pętla? ;)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: kdsz »

Pulsar 2849? Teraz jest na wyprzedażach, a to tytuł zdecydowanie warty sprawdzenia, szczególnie przez fanów Zamków Burgundii.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: josiu »

bobule pisze: 27 sie 2019, 17:28
josiu pisze: 27 sie 2019, 15:44 Moja żona nie lubi, ja lubię więc gramy bardzo rzadko lub wcale:
- Roll Player
- 51 stan
- Dominion
- Orlean
- Terraformacja Marsa
- Robinson Crusoe i This War of mine
- Wielka Pętla
Czemu Twoja żona nie lubi Wielkiej Pętli? :D Wszystkie pozostałe gry to raczej gry o raczej wyższym stopniu skomplikowania, ale co w takim towarzystwie robi Wielka Pętla? ;)

Wydaje mi się,że deckbuilding jej nie leży. A ja znów uwielbiam tę mechanikę :(
ODPOWIEDZ