Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Golfang »

Hej
Mam pytanie odnośnie CORE SETÓW - jak to jest z nimi? Je można mieszać ze sobą?
Wiem ze w nich jest jedna przygoda + karty dla konkretnych bohaterów. Ale czy jak kupię na razie Skulls & Shacles to później mogę sobie dokupić i wymieszać ten wcześniejszy core set?
No i wiem że można dokupić nowe postacie + zestawy przygodowe - one kosztują średnio po 80 zł (np: ), a co to jest Curse of the Crimson Throne, które kosztuje już 170 zł?
Proszę o jakieś wskazówki bo się gubię w mnogości tego wszystkiego.

Na razie zamówiłem Skulls & Shacles + Character AddOn Deck + Skull & Shackles: Raiders of the Fever Sea + Skull & Shackles: Tempest Rising.
Taki zestaw startowy - później bedę starał się kupić Island of Empty Eyes + The Price of Infamy + From Hell's Heart.
Ale czy później można dokupić zestawy przygód z innej linii?/serii? albo bohaterów? (Mummys Mask Character Add-On Dec), czy też wogóle Mummys Mask Base Set.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Goldberg »

Kazdy Base set ma swoje przygody nr 1/5 (nr 1 zawsze w pudełku)
Class Decki (dodatkowi bohaterowie) moga byc uzywani z różnymi base setami
Curse of the Crimson Throne - to przygoda do nowej II ed Pathfindera - zmieniono troche model sprzedazowy i teraz cała przygoda (1/5) bedzie sprzedawana w jednym większym podle - co imho uważam za lepsze
Curse chodzi tylko pod podstawka z IIed
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Golfang »

Goldberg pisze: 01 wrz 2019, 16:23 Kazdy Base set ma swoje przygody nr 1/5 (nr 1 zawsze w pudełku)
Class Decki (dodatkowi bohaterowie) moga byc uzywani z różnymi base setami
Curse of the Crimson Throne - to przygoda do nowej II ed Pathfindera - zmieniono troche model sprzedazowy i teraz cała przygoda (1/5) bedzie sprzedawana w jednym większym podle - co imho uważam za lepsze
Curse chodzi tylko pod podstawka z IIed
a mając 1 ed - core set mogę grać w przygody z innych core setów?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: zioombel »

Nie możesz bo nie będziesz miał wymaganych wrogów , lokacji itp potrzebnych do scenariusza, które są w innej podstawce.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Goldberg »

Kazdy base set ma SWOJE przygody ponumerowane 1-5
Czyli jak masz base set s&s to tylko przygody s&s, jak wor to tylko wor...itd
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Golfang »

A postacie można mieszać miedzy setami? Czyli jak mam jeden juz pełny set - kupię inne sety to mogę grać w pierwsze przygody korzystajać w postacie z drugiego seta?
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować i jak grać?

Post autor: Golfang »

Panowie - kupiłem już od forumowicza Rise of the Runelord. No i teraz zabieram się za czytanie instrukcji.
Mam jednak pytanie:
1. Czy jest sens wrzucać WSZYSTKIE karty w protektory? Czy raczej przed rozpoczęciem kampanii tylko te karty których będę używał obecnie - a później z nich zdejmować? Bo strasznie dużo tego jest - dlatego pytam.
2. Gdzie można znaleźć wydruki HAND MADE kart postaci? Mam w pudełku fajny wydruk jakiś fanowski karty postacie - ale tylko 7 podstawowych . Chciałbym znaleźć takie same ale dla dodatkowych z ADD-ON (bo tez mam).
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować i jak grać?

Post autor: Golfang »

Golfang pisze: 05 wrz 2019, 08:13 Panowie - kupiłem już od forumowicza Rise of the Runelord. No i teraz zabieram się za czytanie instrukcji.
Mam jednak pytanie:
1. Czy jest sens wrzucać WSZYSTKIE karty w protektory? Czy raczej przed rozpoczęciem kampanii tylko te karty których będę używał obecnie - a później z nich zdejmować? Bo strasznie dużo tego jest - dlatego pytam.
2. Gdzie można znaleźć wydruki HAND MADE kart postaci? Mam w pudełku fajny wydruk jakiś fanowski karty postacie - ale tylko 7 podstawowych . Chciałbym znaleźć takie same ale dla dodatkowych z ADD-ON (bo tez mam).
Co do punktu 2 to znalazłem. Okazuje się że wydawca w tym przypadku jest MEGA porządny! Na ich stronie można ściągnąć na prawdę fajne wydruki (https://paizo.com)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Goldberg »

A to już sobie sam odpowiedź na to pytanie. Czy jest sens się pitolic przed każdą gra i koszulkowac to i to a tamto i owamto rozkoszulkowac.
Ja koszulkuje wszystko, w payfinderze w końcu zagrasz wszystkim.
Więc IMHO albo koszulkujesz wszystko albo nic
Takie koszulkowanie I rozkosxulkowywanie IMHO dla mnie jest bezsensu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Golfang »

Goldberg pisze: 05 wrz 2019, 17:20 A to już sobie sam odpowiedź na to pytanie. Czy jest sens się pitolic przed każdą gra i koszulkowac to i to a tamto i owamto rozkoszulkowac.
Ja koszulkuje wszystko, w payfinderze w końcu zagrasz wszystkim.
Więc IMHO albo koszulkujesz wszystko albo nic
Takie koszulkowanie I rozkosxulkowywanie IMHO dla mnie jest bezsensu
No zakoszulkowałem na razie wszystko co miałem.... ale to jest masakrycznie dużo pieniędzy na protectory :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Pathfinder adventure card game - co to jest i jak kupować?

Post autor: Goldberg »

Serio? Ale ty dopiero z tym zaczynasz :p
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ