Gra podobna do Concordii

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lechu
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:07

Gra podobna do Concordii

Post autor: lechu »

Hej szukam gry planszowej/karcianej podobnej do Concordii tzn. przede wszystkim:
- szybkie do wytłumaczenia ale wciągające zasady
- 4-6 osób
- czas gry ok 1-1,5h
- niezbyt długi set up

Zupełna dowolność jeśli chodzi o:
- temat
- cenę
- euro/ameri

Gry które najczęściej lądują u nas na stole:
- Concordia
- Spartacus
- Bolidy
- Red 7
- Intryganci
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra podobna do Concordii

Post autor: Grellenort »

Podobieństwo do Concordii sugeruje w moim odczuciu grę ekonomiczną z zarządzaniem surowcami, bogaceniem się oraz rozbudową na mapie (lub mapach). Taką grą jest według mnie evergreen planszówek ekonomicznych, czyli Wysokie Napięcie. Najlepiej działa właśnie w 4-6 osób, jest też na podobnym poziomie złożoności.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gra podobna do Concordii

Post autor: mecenas »

Wyspa Skye?

Czyi carcassone na sterydach. Wydaje mi się, że czas gry i łatwość zasad spełnia te kryteria. Co do głębi - ustalasz ceny kafelków dla innych graczy, więc musisz bardzo zwracać uwagę co jest na stole i kto czego chce, by zmaksymalizować zysk, więc można rzeczywiście sporo ruszyć głową przy tej grze. Skład 2 - 5 osób.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Gra podobna do Concordii

Post autor: bobule »

Jak dla mnie bardzo do Concordii wydaje się być podobna Epoka kamienia (umieszczanie pracowników, karty z mnożnikami punktujące na koniec gry, równie długi czas rozgrywki :mrgreen: )

Wyspa skye nie jest za bardzo podobna do Concordii, ale to bardzo dobra gra kafelkowa, która momentami jednak wymaga od nas solidnego pogłówkowania, na pewno warto się nią zainteresować, szczególnie, że czasowo spokojnie mieści się w 1h.
ODPOWIEDZ