Dungeons & Dragons 5

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Dungeons & Dragons 5

Post autor: adamsb81 »

Witam.
Szukam gry na 1 osobę czy ta gra będzie dobra.
Nie znalazłem nigdzie wzmianki na ile osób ona jest.
Przykładowy link.
https://www.rebel.pl/product.php/1,5605 ... rtowy.html
Przy okazji czy nada się dla takiego laika jak ja.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Dungeons & Dragons 5

Post autor: ShapooBah »

adamsb81 pisze: 25 wrz 2019, 08:31 Witam.
Szukam gry na 1 osobę czy ta gra będzie dobra.
Nie znalazłem nigdzie wzmianki na ile osób ona jest.
Przykładowy link.
https://www.rebel.pl/product.php/1,5605 ... rtowy.html
Przy okazji czy nada się dla takiego laika jak ja.
Hej Zestaw startowy niestety nie jest na jedną osobę. Ciągle potrzeba Mistrza gry i chyba przynajmniej dwóch graczy, żeby fabuła była sensowna.

Jeżeli chcesz zagrać w RPGa który będzie tylko dla Ciebie, bez mistrza gry, ani dodatkowych towarzyszy, jedyne co przychodzi mi do głowy to wydane przez Black Monk Samotnie przeciwko ciemności. Gra paragrafowa, która wymaga od Ciebie stworzenia postaci i trzymania się sztywnych ram mechaniki RPGowej, a jednak mogąca być ogrywana SOLO.

Natomiast jeżeli zależy ci konkretnie na D&D, to polecam rozejrzeć się na grupach od RPGów, albo popytać w lokalnych sklepach z planszówkami (czasami kawiarniach) całkiem sporo z nich organizuje jedno strzałowe sesje z predefiniowanymi postaciami — nic tylko przyjść i grać. Nawet własnych kostek nie trzeba, mistrz gry wszystko tłumaczy w trakcie rozgrywki pozwalając wczuć się w klimat i dobrze bawić.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Dungeons & Dragons 5

Post autor: Kilson »

D&D to nie tyle gra planszowa, co "papierowy RPG", czyli mistrz gry na podstawie opisanego w podręcznikach świata i mechaniki wymyśla graczom przygody (albo wykorzystuje gotowce). Każdy gracz ma swoją postać, którą może rozwijać przez kilka/kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt sesji.
Więc odpowiadając na Twoje pytanie. Gra nie nadaje się dla 1 osoby. Do gry potrzeba Mistrza Gry + graczy (najlepiej MG + 2-4 graczy). I dobrze, żeby ten pierwszy miał trochę doświadczenia w temacie.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2019, 09:16 przez Kilson, łącznie zmieniany 1 raz.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Dungeons & Dragons 5

Post autor: adamsb81 »

Szukam gry dość prostej, małej gabarytowo i nie zadrogiej. koniecznie w wersji PL.
Może to być karciana (miałem władcę pierścieni lcg niestety musiałem sprzedać)
Niestety mam coraz mniej czasu więc szukam też takiej gry gdzie będę mógł w połowie rozgrywki ją sprzątnąć i powiedzmy dokończyć w następny dzień/tydzień.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dungeons & Dragons 5

Post autor: Golfang »

No to Władca Pierścieni Podróże przez Sródziemie.
Rozkładanie trochę zajmuje - ale dzięki aplikacji (która jest wymagana) jest możliwość przerwania scenariusza i dokończenia go później. Można grać SOLO na dwie postacie można grać w większa ilość osób... Przyjrzyj się temu tytułowi.
----------------
10% flamberg.com.pl
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Dungeons & Dragons 5

Post autor: adamsb81 »

Zaintrygowała mnie ta gra Black Monk Samotnie przeciwko ciemności
Czy mieliście jeszcze jakąś styczność z grami paragafowymi i które na początek polecacie??

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie bardzo interesująca ale na chwilę obecną mam fundusze tak do 150 z przesyłką.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Dungeons & Dragons 5

Post autor: ShapooBah »

http://foxgames.pl/gry/komiksy-paragrafowe/ < komiksy paragrafowe, o połowę tańsze od Samotnie... mniej zaawansowane mechanicznie i mniej wymagające, ale pozwalające sprawdzić, czy dany format w ogóle Ci pasuje. Większość z nich ma bardzo podobny poziom trudności, kwestia dopasowania dla siebie odpowiedniej historii.
ODPOWIEDZ