Gry podobne do Warhammer Underworlds

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

Hej, jak w temacie. Szukam gier podobnych do Warhammer Underworlds. Mały skirmish, 1v1, figurki.
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: Golfang »

Necromunda, Fallout, KIll Team - tylko to klimat SCIFI
Jeśli chodzi o fantasy - to może Blood Bowl? Niby jest to gra sportowa :) - ale tak na prawdę skirmish. Typowy Skirmist to Malifaux.
Ostatnio na rynku pojawił się jakiś system Warhammer WarCry - ale na razie nie wiem co to jest.
----------------
10% flamberg.com.pl
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: Cyel »

Jeśli nie przeszkadza Ci brak planszy - typowy bitewniak, to polecam Warmachine & Hordes. Kilka poziomów wyżej jeśli chodzi o możliwości kombinowania w stosunku do Shadespire* i ze zminimalizowanym wpływem losowości. Wprawdzie standard turniejowy kręci się wokół armii na ok 30-40 figurek ale bardzo ciekawe bitwy można grać już na kilka/kilkanaście. Uprzedzam - to solidny móżgożer. Turnieje gra się z zegarem szachowym, bo ilość opcji i ich kombinacji może sparaliżować na dłuuugi czas ;)

W tym temacie też pewnie znajdziesz parę porad o skirmishach figurkowych (w tym mój dłuższy post o WM&H) viewtopic.php?f=43&t=57650


*-pół roku temu zacząłem grać w Magic the Gathering Arena i teraz widzę, jak bardzo autorzy WM&H musieli się inspirować MtG tworząc swoją grę - teraz powiedziałbym, że WM&H jest jak MtG z jego synergiami i szalonymi kombami + dodany element pozycjonowania w przestrzeni 2D :)

No i całą "talię możliwości" masz wyłożoną cały czas przed sobą - sztuka polega nie na dociąganiu rzeczy w odpowiednim momencie, tylko zorganizowaniu pozycjonowania i kolejności aktywacji by Twoje kombinacje wypaliły jak najmocniej a przeciwnika najlepiej wcale.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2019, 11:57 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

Szczerze mówiąc chciałbym uniknąć typowych bitewniaków i zostać jednak przy planszowych. Gram tylko z żoną, wiec turnieje i tym podobne mnie nie interesują. Chociaż przyznam, że zobaczyłem na szybko i zestaw dla 2 wyglada całkiem dobrze. Pewnie tylko przy 2 graczach tych samych szybko się znudzi. Sportowe jakoś mnie odrzucają - sprawdzalem już Aristeia i Guild Ball i jakoś mnie nie zachęciły.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: Cyel »

No to faktycznie, WMka to wymagający tytuł dla lubiących mnóstwo ogarniać w trakcie gry. Raczej średnio się nadaje do familijnej zabawy z doskoku. Moja dziewczyna np. się od tego ogromu możliwości i opcji w każdym ruchu odbiła.

Natomiast co do oferowanych możliwości i znudzenia - to nawet początkowy zestaw oferuje mnóstwo kombinacji i kontr do odkrywania, zaś zmiana tylko jednego modelu (dowódcy-warcastera, wokół których kręci się gra) potrafi zmienić sposób w jaki gra cała reszta armii diametralnie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

U mnie granie z żoną trudno porównać do gier familijnych. Raczej chodziło mi o fakt, że gramy tylko we dwoje, a niektóre gry mają tak, że jak się gra z tym samym składem to zaczyna być nudno, bo każdy wie jak gra druga strona. Muszę poczytać więcej o tym Hordes, chociaż widzę, że trochę trudno z dostępnością, albo źle szukałem :)
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: Cyel »

Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

Dzięki - na pewno jeszcze o tym systemie poczytam. Dawno temu grałem w bitewniaki, ale nie bardzo mam ochotę szukać innych do grania, a wiem, że często społeczność w tego typu grach jest ważniejsza od samej gry. Czekam na inne rekomendacje. Widziałem coś takiego jak BattleLore, ale to starsza gra. Memoir z kolei bardzo losowa.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

Golfang pisze: 28 wrz 2019, 09:59 Necromunda, Fallout, KIll Team - tylko to klimat SCIFI
Jeśli chodzi o fantasy - to może Blood Bowl? Niby jest to gra sportowa :) - ale tak na prawdę skirmish. Typowy Skirmist to Malifaux.
Ostatnio na rynku pojawił się jakiś system Warhammer WarCry - ale na razie nie wiem co to jest.
Sprawdziłem WarCry i o ile zapowiadał się super, tak ostatecznie chyba nie ma sensu. Bardzo losowa gra i mało decyzji. Szkoda. Na ten moment wygląda, że nie ma nic lepszego od Underworlds.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: Cyel »

A, lada moment (październik?) ma wyjść planszowy skirmish od twórców Warmachine, Privateer Press - Riot Quest.

Na rynku jest też chyba od roku odświeżona wersja gry legendy - Monsterpocalypse, acz nie miałem jeszcze okazji grać w tę wersję.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 07:24 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: Golfang »

To może tak - polecam jeszcze skirmisha Heroes of Normandy (myślę że da się to tutaj podciągnąć pod skirmisha). Gra prosta w zasadach, z jajem, całe mnóstwo dodatków. Jedyna wada - nie ma figurek, są żetony - za to cena bardzo dobra.
----------------
10% flamberg.com.pl
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

Heroes of Normandy wygląda ciekawie i pewnie kupię w jakimś czasie, ale moim zdaniem to inne klimaty. Riot Quest natomiast wygląda ciekawie, ale zobaczę jakie będą startery. Znalazłem info tylko o jednym- jeśli obu graczy ma mieć ten sam to trochę słabo. Znalazłem jeszcze company of iron - chyba lżejsza wersja Warmachine.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: thegammer »

Większość wymienionych wcześniej tytułów mocno odbiega od rozgrywki jaka jest Warhammer Underworlds i mają naprawdę niewiele wspólnego - chyba że szukasz skirmish-a z miarkami to KIll Team, Necromunda czy Warcry - jak zaproponowali wcześniej ludzie są jak najbardziej na miejscu.

Jeśli szukasz czegoś podobnego, a w innych klimatach to sprawdź poniższe tytuły:

Aristeia! - https://boardgamegeek.com/boardgame/230889/aristeia - jak dla mnie Warhammer Underworlds dużo lepsze
Super Fantasy Brawl - https://boardgamegeek.com/boardgame/194 ... tasy-brawl - nie grałem
Wildlands - https://boardgamegeek.com/boardgame/244654/wildlands - nie grałem
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: mat_eyo »

Sporo propozycji już padło, ja ze swojej strony dodam jeszcze Blitz Bowl. Jest to "miniaturowy" Blood Bowl, ale wzbogacony o mechanikę celów. Staramy się nie tylko zdobyć przyłożenie, ale również widoczne dla ob graczy cele.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry podobne do Warhammer Underworlds

Post autor: CrossSleet »

Dzięki wszystkim za propozycje- na pewno każda sprawdzę. Super Fantasy brawl mi odpowiada, ale do premiery jeszcze trochę :) Na ten moment chyba zostaje nowy Underworlds, czyli Beastgrave. Sportowe i Sci-fi jakoś mi nie podchodzą - żona też raczej na nie. Ten WarCry brzmiał dobrze, ale dupa jak to mówią.
ODPOWIEDZ