Co z Empik'u do 300 pln

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Pan QnshT »

Pytanie jak w temacie. Mamy do wydanie w Empiku 300 pln i zastanawiamy się jaką jedna albo dwie gry wybrać?
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Blue »

Ale cos wiecej? Co lubicie, czego szukacie, czego chcecie sprobowac?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Kilson »

Bez kitu, przy tak precyzyjnym pytaniu mogę podpowiedzieć, żebyście kupili grę PLANSZOWĄ.

Cieszę się, że mogłem pomóc :D
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: promykx »

Do 300 zł w empiku to kupisz prawie każdą grę :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: rastula »

empik ma bogatą ofertę gier - więc kup co chcesz - tylko drożej :D...
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: donmakaron »

Jak nie masz niczego konkretnego na oku to polecam poczekać na jakieś promocje. Empikowi zdarza się mieć przyzwoite i dobre gry w przyzwoitej cenie. Sam kupiłem dla przykładu Studium w Szmaragdzie za jakieś 80 zł chyba czy może nawet mniej. Warto zajrzeć od czasu do czasu do sklepu stacjonarnego i internetowego. Jeśli jednak masz ochotę na coś teraz i wydać chcesz karty prezentowe, można pomyśleć o Tajemniczym Domostwie (ok. 100 zł), Detektywie (115 zł) czy Ryzyk FIzyk ( 85 zł) - ceny nie niskie ale też nie z kosmosu. A zgaduję, że własnie jakąś kartę prezentową chcesz wydać czy masz inny powód, żeby kupować akuraw w drogim empiku.

Wielce pomocnych przedmówców pozdrawiam niezbyt serdecznie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Blue »

W dobrej cenie jest 10minut(20zł) i icecool(38), ale czy akurat o takie gry Ci chodzi to nie wiem ;).
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: M_T »

Przecież napisał, że szuka jednej lub dwóch gier do 300zł. Zatem nie interesują go ani gry w dobrej cenie, ani gry za 20zł.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: CrossSleet »

Wydaje się, że trudno. W takim razie autor niech wejdzie do empiku i wybierze losowe 2 gry po 150 zł lub jedną za 300 zł. Taki sam efekt jak wróżenie użytkowników, którzy nie mają pojęcia czego autor szuka :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: AnimusAleonis »

Blue pisze: 01 paź 2019, 12:59 W dobrej cenie jest 10minut(20zł) i icecool(38), ale czy akurat o takie gry Ci chodzi to nie wiem ;).
Niestety IceCool już za ponad 119,90! :shock:
Nie mam pojęcia jak oni ustawiają te ceny. :lol:

W ogóle słaby czas by kupować w empiku bo właśnie co skończyły się promocje, a i teraz promują tą swoją wersję Amazon Prime, więc i ceny standardowe ciut wyższe.
Pan QnshT pisze: 01 paź 2019, 09:41 Mamy do wydanie w Empiku 300 pln i zastanawiamy się jaką jedna albo dwie gry wybrać?
Bez większych specyfikacji trudno poradzić, ale bym proponował kupić coś w stylu Azul, Azul Sintra, Sagrada, Wielka Pętla, Kingdomino/Queendomino lub Wsiąść do Pociągu, lub jakąś ich kombinacje. Są to gry, i dobre, i takie które w mniejszym czy większym stopniu podejdą każdemu :D
M_T pisze: 01 paź 2019, 18:01 Przecież napisał, że szuka jednej lub dwóch gier do 300zł. Zatem nie interesują go ani gry w dobrej cenie, ani gry za 20zł. Czy tak trudno odpowiedzieć na pytanie?
:lol: Prócz tych cennych uwag o tym jak to inni beznadziejnie doradzają i na pytanie odpowiedzieć nie umieją, to może sam/sama coś zaproponuj, bo teraz to mniej dodajesz do tematu i celu wątku niż osoby które z takim autorytetem i gorliwością pouczasz :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Pan QnshT »

Dzięki wielkie za kreatywne odpowiedzi. Teraz już wiem że warto kupić "bierki". Pozdrawiam

Dla tych co są mniej kumaci nie pytałem o gry jakie ja chcę ale o gry jakie się opłaca kupić w empiku (mimo że drogo).
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Blue »

AnimusAleonis pisze: 01 paź 2019, 20:13 Niestety IceCool już za ponad 119,90! :shock:
Obstawiam że najpóźniej na czarny piątek cena jeszcze wróci, już ze 3 razy był w takiej przez parę dni. To jak z Szeryfem z Nottingham, raz jest za <50zł, raz za normalną cenę. No chyba że nakład się wyczerpie, bo widać że rebel przestrzelił, bez tego by takich promo raczej nie było.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: AnimusAleonis »

Pan QnshT pisze: 01 paź 2019, 21:19 Dzięki wielkie za kreatywne odpowiedzi. Teraz już wiem że warto kupić "bierki". Pozdrawiam

Dla tych co są mniej kumaci nie pytałem o gry jakie ja chcę ale o gry jakie się opłaca kupić w empiku (mimo że drogo).
Czyli wpisujesz ogólnikowe pytanie, oczekujesz że inni się domyślą dokładnie o co Ci chodzi, i to jeszcze zrobią dla Ciebie analizę cen w empiku, znajdą gry w lepszej lub porównywalnej cenie niż w innych sklepach, bo Ci się nie chce, a potem opryskliwie wyzywasz ich od "nie kumatych" gdy się nie domyślili że szukasz gry na odsprzedaż czy coś w tym stylu... nice... well done... na pewno w przyszłości chętniej Ci pomogą :lol:
Blue pisze: 01 paź 2019, 21:24 Obstawiam że najpóźniej na czarny piątek cena jeszcze wróci, już ze 3 razy był w takiej przez parę dni. To jak z Szeryfem z Nottingham, raz jest za <50zł, raz za normalną cenę. No chyba że nakład się wyczerpie, bo widać że rebel przestrzelił, bez tego by takich promo raczej nie było.
Bez dwóch zdań tak będzie. Ale taka "polityka" cenowa to mnie raczej zraża niż zachęca do kupowania w empiku chyba nawet bardziej niż ich ceny ogólnie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: elayeth »

AnimusAleonis pisze: 01 paź 2019, 21:30
Pan QnshT pisze: 01 paź 2019, 21:19 Dzięki wielkie za kreatywne odpowiedzi. Teraz już wiem że warto kupić "bierki". Pozdrawiam

Dla tych co są mniej kumaci nie pytałem o gry jakie ja chcę ale o gry jakie się opłaca kupić w empiku (mimo że drogo).
Czyli wpisujesz ogólnikowe pytanie, oczekujesz że inni się domyślą dokładnie o co Ci chodzi, i to jeszcze zrobią dla Ciebie analizę cen w empiku, znajdą gry w lepszej lub porównywalnej cenie niż w innych sklepach, bo Ci się nie chce, a potem opryskliwie wyzywasz ich od "nie kumatych" gdy się nie domyślili że szukasz gry na odsprzedaż czy coś w tym stylu... nice... well done... na pewno w przyszłości chętniej Ci pomogą :lol:
Staram się nie wchodzić w oceny personalne... ale kolega @Pan QnshT reprezentuje ten typ osobnika, którego zachowanie jest dla mnie trudne do akceptacji. Podpisuje się pod powyższym komentarzem. Kultura i szacunek dla drugiego człowieka podpowiada, że zadając pytanie należy tym odpowiadającym (których w końcu o coś prosimy) ułatwić zadanie i napisać jak najwięcej. Kolega napisał mało. Odpowiadający zauważyli ten fakt, ale starali się (w większości) pomóc, a kolega jeszcze strzelił focha...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Blue »

Pan QnshT pisze: 01 paź 2019, 21:19 Dla tych co są mniej kumaci nie pytałem o gry jakie ja chcę ale o gry jakie się opłaca kupić w empiku (mimo że drogo).
Nadal nie rozumiem.

Opłaca się kupić gry w dobrej cenie z potencjałem odsprzedażowym, bo jak nie podejdą to szybko sprzedasz i mało stracisz, takich jest w empiku raczej malo(bo to drogi sklep), szczególnie że z tego co widzę faktycznie się skończył wczoraj okres na dobre ceny kilku tytułów.

Opłaca się też kupić gry które potencjalnie Ci podejdą, ale tutaj bez jakichkolwiek informacji o Twoich gustach i ekipie z którą grasz, to nie ma już najmniejszego sensu. Polecimy Ci za 300zł ameritrasha, przy którym się odbijesz od instrukcji i setupu, nie mówiąc o tym, że gra będzie dla Ciebie nudna, bo jesteście graczami euro. Jaki byłby w tym sens? Albo grasz w ekipie 4-5 osób, a my polecimy coś co dobrze chodzi na 3, a od większej ilości ludzi się tylko dłuży. Jak zadałeś pytanie, tak dostałeś odpowiedzi, sorry.

Wejdź na bgg i leć od topki sprawdzając co z tego jest w empiku, przy okazji sam ocenisz lepiej czy Ci się gra podoba niż my skoro nie dałeś żadnych bliższych informacji.

Jesteś tu 3 lata, z tego co widzę sprzedałeś trochę gier, więc jesteś ogarnięty w temacie raczej, więc chyba wiesz co lubisz i czego szukasz, tym bardziej nie rozumiem o co chodzi w tak szerokim pytaniu.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2019, 11:47 przez Blue, łącznie zmieniany 3 razy.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: alpha »

Hmm... tyle osób chce pomóc, a autor tego wątku nie chce im tego ułatwić, pomimo wielu próśb o podanie własnych preferencji co do gier :roll:
Pan QnshT pisze: 01 paź 2019, 21:19 Dzięki wielkie za kreatywne odpowiedzi. Teraz już wiem że warto kupić "bierki". Pozdrawiam

Dla tych co są mniej kumaci nie pytałem o gry jakie ja chcę ale o gry jakie się opłaca kupić w empiku (mimo że drogo).
Czy wobec tego wspomniane bierki łapią się do zbioru gier, które opłaca się kupić?
Nie bardzo rozumiem: nie chcesz jakiejś gry, ale chcesz ją kupić? :shock:
O co tu chodzi, bo w tej kwestii to jestem mniej kumaty? :?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: jrz8888 »

Myślę, że gościowi chodzi o biznes.
Dostał bon i może wykorzystać go do 300 zł.
Chce kupić gry planszowe, jakieś droższe, jedną w tej cenie, ewentualnie dwie.
Ale zakup ma być na tyle korzystny, aby mógł zafoliowane wystawić na sprzedaż i na tym zarobić, chociażby te kilkadziesiąt złotych.
Tak to widzę :D :D :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: donmakaron »

Jak ktoś daje takie ogólnikowe pytania, to najlepiej albo proponujcie coś ogólnego czy od siebie, albo nie piszcie nic. Po co się spinać, dojeżdżać OP i pisać rozprawki o sposobie jedynego właściwego zadawania pytań, jak można po prostu coś polecić. A nuż komuś coś ciekawego ostatnio wpadło w oko w empiku, to niech ten ktoś się wypowie. A jak nie wpadło, to nie ma odpowiedzi na pytanie, więc niech nie odpowiada. Po co tyle jadu.

I jeszcze:
Kultura i szacunek dla drugiego człowieka podpowiada, że zadając pytanie należy tym odpowiadającym [...] ułatwić zadanie i napisać jak najwięcej. Kolega napisał mało. Odpowiadający zauważyli ten fakt, ale starali się (w większości) pomóc, a kolega jeszcze strzelił focha...
Pierwsza odpowiedź to pytanie o więcej szczegółow, a kolejne trzy to podśmiechujki z OP:
Bez kitu, przy tak precyzyjnym pytaniu mogę podpowiedzieć, żebyście kupili grę PLANSZOWĄ.
Cieszę się, że mogłem pomóc :D
Do 300 zł w empiku to kupisz prawie każdą grę :P
empik ma bogatą ofertę gier - więc kup co chcesz - tylko drożej :D...
Potem dwie propozycje i znowu wracamy do objeżdżania. Super pomoc trzy tysiące.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: AnimusAleonis »

donmakaron pisze: 02 paź 2019, 13:20 A nuż komuś coś ciekawego ostatnio wpadło w oko w empiku, to niech ten ktoś się wypowie. ...
Przecież autorowi kompletnie nie o coś "ciekawego" chodziło. Sam powiedział że nie szuka gier które on sam chce.

Sytuacja jest mniej więcej taka jakby ktoś to Ciebie podszedł i powiedział "Hej poleć fajny film", a Ty byś powiedział Pewnego razu w Hollywood, lub jakikolwiek, albo powiedział że zależy co on lubi bo dużo jest fajnych filmów, a on by odparł: "Ale Ty nie kumaty jesteś koleś, chodziło o jakiś film na DVD z przecen który potem będę mógł odsprzedać na Allegro".

Kompletnie nie rozumiem Twojej obrony autora a karcenie tych którzy napisali co Ty uważasz za nie zadowalające w Twym mniemaniu odpowiedzi. Osoby zaczynające wątki w tym pod-forum pytają o rekomendacje gier do grania, a nie gier dobrych do odsprzedania, więc nic dziwnego że duża większość osób odpowiadających chciała zarekomendować coś w co dla autora będzie się dobrze grało, a nie sprzedawało. Już nie wspominając że nawet te wpisy które wytykasz ewidentnie miały za cel aby autor pytania trochę sprecyzował o co mu chodzi.

Dla mnie po jego odpowiedzi sytuacja jest klarowna: dostał kartę upominkową w empiku która wygasa, i chce w atrakcyjnej cenie kupić parę gier, i nie ma znaczenia jakie to gry byle cena była na tyle dobra by móc potem odsprzedać za mniej więcej taką samą, a nie chce mu się robić analizy cen i popularności gier dostępnych w empiku w porównaniu do cen na rynku wtórnym, i miał nadzieje że może ktoś za niego to zrobi albo może komuś akurat jakaś duża promocja na popularny tytuł wpadła w oko.

I git, sprawa jasna, mógł to na pisać w pierwszym poście, albo wytłumaczyć w późniejszym, i dostałby odpowiedzi których szuka. A nie być opryskliwym i jacy to wszyscy nie kumaci że się nie domyśleli.

W takiej sytuacji i jasno postawionej sprawie ja, i podejrzewam że inni również, nic bym nie pisał, ani nie tracił czasu, bo jakoś mało mnie interesuje planszówkowego cinkciarza wspierać, a tym bardziej takiego który strzela focha jak mu się nie pomoże tak jak on to sobie wymyślił.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: donmakaron »

AnimusAleonis pisze: 02 paź 2019, 16:29 Sytuacja jest mniej więcej taka jakby ktoś to Ciebie podszedł i powiedział "Hej poleć fajny film", a Ty byś powiedział Pewnego razu w Hollywood, lub jakikolwiek, albo powiedział że zależy co on lubi bo dużo jest fajnych filmów, a on by odparł: "Ale Ty nie kumaty jesteś koleś, chodziło o jakiś film na DVD z przecen który potem będę mógł odsprzedać na Allegro".
[...]
Nie no zaraz zaraz. Sytuacja wygląda tak, że gość pyta o polecenie fajnego filmu, a ludzie mu odpowiadają: Bez kitu obejrzyj sobie dowolny FILM, cieszę się że mogłem pomóc; w internecie to możesz prawie każdy film obejrzeć; możesz kupić jaki film chcesz - ale drogo.
Możesz szuka gry na prezent, może chce zagrać w dowolne co co ludzie polecają, może szuka gry do biblioteki szkolnej, a może na sprzedaż - żadna różnica. Za to jak dostaje takie wydmuszki zamiast odpowiedzi, to się nie dziwię, że trochę go poniosło, choć nie powinno. I ja go tam nie bronię, ja po prostu nie mogę się nadziwić takim dziwnym odpowiedziom.

A to że nie szuka dla siebie, nie znaczy, że nie szuka czegoś ciekawego co wpadło komuś innemu w oko.

Może jestem naiwny albo nie znam innej twórczości OP na tym forum, ale serio na proste pytanie nie można udzielić prostej odpowiedzi albo wstrzymać się od uszczypliwej?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: AnimusAleonis »

donmakaron pisze: 02 paź 2019, 16:44 Nie no zaraz zaraz. Sytuacja wygląda tak, że gość pyta o polecenie fajnego filmu, a ludzie mu odpowiadają...
Tylko że nie pyta o cokolwiek "fajnego", przeczytaj pierwszy wpis wątku ;)
donmakaron pisze: 02 paź 2019, 16:44 Możesz szuka gry na prezent, może chce zagrać w dowolne co co ludzie polecają, może szuka gry do biblioteki szkolnej, a może na sprzedaż - żadna różnica.
No różnica jest, i to duża. Jak szukam czegoś na prezent czy do pogrania to chyba mam jakieś kryteria, i jeśli pytam o pomoc i nic prócz "doradźcie mi" nie mówię to nic dziwnego że ludzie, w taki czy inny sposób, chcieli bym doprecyzował.
A przecież nie o to w ogóle chodziło, sam pisze wprost że chodzi o gry które "się opłaca kupić w empiku", i ewidentnie nie ponieważ są dobre czy fajne ale ze względu na cenę.

I powtórzę, mógł napisać wprost o co mu chodzi, a nie focha strzelać.
donmakaron pisze: 02 paź 2019, 16:44 Może jestem naiwny albo nie znam innej twórczości OP na tym forum, ale serio na proste pytanie nie można udzielić prostej odpowiedzi albo wstrzymać się od uszczypliwej?
Bez przesady z tą uszczypliwością. I jak tyle zrozumienia do opryskliwości autora masz to czemu nie do tej uszczypliwości napisanej pół żartem innych, poza tym te odpowiedzi które mianujesz wydmuszkami pomocne dla autora i tak były, bo podbijały mu wątek ;)

Pytanie "poleć coś" nie jest "proste" tylko leniwe.
I na swoje "proste" pytanie, dostał równie "proste" i pomocne odpowiedzi.
By doprecyzował pytanie dostałby bardziej pomocne mu odpowiedzi.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 158
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: Lopek43 »

Blue pisze: 01 paź 2019, 12:59 W dobrej cenie jest 10minut(20zł) i icecool(38), ale czy akurat o takie gry Ci chodzi to nie wiem ;).
Bardzo dziękuję za Twoją podpowiedź :) właśnie zamówiłem dla synka a już mialem kupić za 100zl :) super
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: M_T »

AnimusAleonis pisze: 02 paź 2019, 16:29 Przecież autorowi kompletnie nie o coś "ciekawego" chodziło. Sam powiedział że nie szuka gier które on sam chce.
Ależ właśnie o to chodziło autorowi. Z pierwszego postu można wyraźnie wydedukować, że ma do przewalenia 300zł i pyta czy w asortymencie Empiku są jakieś ciekawe gry do kupienia. Jednocześnie pisząc "jedna lub dwie" wyraźnie daje do zrozumienia, że nie chodzi mu o jakiegoś suchara za 20zł...
Sytuacja jest mniej więcej taka jakby ktoś to Ciebie podszedł i powiedział "Hej poleć fajny film", a Ty byś powiedział Pewnego razu w Hollywood, lub jakikolwiek, albo powiedział że zależy co on lubi bo dużo jest fajnych filmów, a on by odparł: "Ale Ty nie kumaty jesteś koleś, chodziło o jakiś film na DVD z przecen który potem będę mógł odsprzedać na Allegro".
Sytuacja jest mniej więcej taka, jakby on wygrał na loterii i pytał jaki odlotowy samochód ma sobie kupić, a ty byś mu polecił sprawdzoną 15 letnią skodę za 2 tysie.
Dla mnie po jego odpowiedzi sytuacja jest klarowna: dostał kartę upominkową w empiku która wygasa, i chce w atrakcyjnej cenie kupić parę gier, i nie ma znaczenia jakie to gry byle cena była na tyle dobra by móc potem
Bzdura. Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś się domyślił że dostał kartę upominkową i chce kupić jedną - dwie droższe gry, na które w życiu nie wydałby takiej ilości pieniędzy. Ale to trzeba zacząć czytać.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: AnimusAleonis »

M_T pisze: 02 paź 2019, 18:51 Bzdura. Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś się domyślił że dostał kartę upominkową i chce kupić jedną - dwie droższe gry, na które w życiu nie wydałby takiej ilości pieniędzy. Ale to trzeba zacząć czytać.
Mówi osoba która od siebie żadnej propozycji nie dała jakiekolwiek gry tylko poucza innych jak i co mają pisać :lol: :lol: :lol:

Poza tym to co piszesz jest tak samo interpretacją słów autora pokrytą na niczym jak to co ja napisałem, sam autor nigdzie nic takiego explicit verbis nie napisał, tylko tak to Ty sobie zinterpretowałeś... więc piszesz równe bzdury co innym z takim autorytetem zarzucasz :lol:
I jak chciał być dobrze i dokładnie zrozumiany to trzeba było zrozumiale napisać i dokładnie wytłumaczyć, lub dopowiedzieć, a nie focha strzelać.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Co z Empik'u do 300 pln

Post autor: M_T »

Szukałem i nic ciekawego do 300zł nie znalazłem, więc nic nie napisałem. W przeciwieństwie do ciebie, gdzie już n-ty przydługi post wylewasz soje żale.
ODPOWIEDZ