Dedukcyjna na luźne wieczory

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: xBronsonx »

Cześć

Rozglądam się za satysfakcjonującą grą dedukcyjna, może detektywistyczną, do luźnych spotkań ze znajomymi przy kufelku piwa czy butelce wina ;)

Najbardziej skupiam się ku Kronikom Zbrodni albo Detektywowi - klimat zabawy w prowadzenie śledztwa wydaje się bardzo fajny. Tylko, która bardziej pasuje do takich spotkań, nie koniecznie z osobami, które na co dzień grają w gry planszowe i która starczy na więcej spotkań?
Rzuciłem okiem również na Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy, ale tutaj broszury do czytania, gazety itd. wydają się super ideą, pewnie kiedyś kupię, żeby z typowymi graczami już przy tym siąść, ale właśnie nie wiem czy nie za dużo na taki luźny wieczór, gdzie wybieramy po prostu zabawę w dedukcję zamiast oglądania filmu.

A może lepsza będzie jakaś gra escape roomowa?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: Blue »

Detektyw ma sprawę za darmo, sherlock też. Możesz sprawdzic czy kliknie zanim sie zdecydujesz na zakup.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: BartP »

Wg mnie ani Detektyw ani Sherlock nie nadają się na luźne, przyjemne granie. Jeśli chodzi o gry stricte dedukcyjne raczej celowałbym (jeśli chodzi o gry rywalizacyjne) w coś lżejszego pokroju Panaceum, Mystery of the Abbey. Albo cięższego jak Alchemicy. Słowne dedukcyjne to oczywiście Tajniacy lub Decrypto.

Jeśli chodzi o gry kooperacyjne to zdecydowanie seria Exit. Ostatnio wydane części po polsku są trochę łatwiejsze, więc może warto od nich zacząć.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: Blue »

Dochodzenie może być jeszcze jako luźne imprezowe z dedukcją, ew mamy szpiega(chociaż ja nie przepadam).
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: autopaga »

Polecam exity i unlocki.
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: xBronsonx »

Zdecydowanie wolałbym gry kooperacyjne - dlatego myślałem o Detektywie i Kronikach Zbrodni, ew. escape roomowych grach. Nie wiem tylko jak mocno one obłożone są zasadami względem opowiadania jakiejś zagadki, im mniej pilnowania zasad i kartkowania instrukcji tym lepiej :)
Interesuje mnie też, który z tych tytułów wystarczy na największą ilość spotkań, trochę się boję, że np. jedno pudełko Exit = jeden wieczór gry.

Mamy kilka imprezówek typu Tajniacy czy Cluedo Shuffle, ale szukam teraz czegoś innego. Z jednej strony coś co wkręci nas na kilka spotkań po 2-3 godzinki, pozwoli wspólnie rozpracować zagadkę jednocześnie nie przygniatając zasadami ;)
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Dedukcyjna na luźne wieczory

Post autor: autopaga »

Na start polecam unclocka, 1 sprawa (są 3) jest na 2-3 godziny nic się w grze nie niszczy zasad jest bardzo mało. Escape tales jest również dobry. Polecam kupić używkę i odsprzedać po przejściu.
ODPOWIEDZ