Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: Blue »

Czołem.

Zasadniczy problem u mnie jest taki że mam naddatek gier na realnie 90 minut w górę które ciężko mi odpalić w rodzinnym gronie(7 l + dorośli), bo są za długie. Z krótszych mam:
Azul
Kingdomino
Majestat
Karak
Pingwin na lodzie
Via nebula
Patchwork express
Ghost fightin treasure hunters
Pędzące żółwie
Rumble in House

+ karcianki 6 bierze, wirus(świetny do popykania z młodym).

Szukam jakichś typów na tego typu gry. Najczęściej odpalamy Kingdomino i Majestat, młodemu idzie trochę powoli, więc te rozgrywki i tak się przedłużają w stosunku do czasu z pudełka.

Warunki: Powinny chodzić dobrze już na 2 osoby i najlepiej przyjmować też ich większą ilość, jeżeli mają tekst na kartach to żeby gra w otwarte miała jakiś sens. Generalnie raczej gatewaye i fillerki.

Chętnie przyjmę też coś fajnego dla 3latka, np pingwin na lodzie się sprawdza, więc takie proste szybkie gierki-zabawki mogą nie być złe. No i szczerze widziałbym jakieś fajne proste karcianki do grania z tym 7 latkiem, ten wirus jest spoko, kiedyś łoiliśmy w wojnę raz za razem z braku czegoś sensowniejszego na 5 minut.
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: basickak »

Może Pojedynek ninja- papier,kamień, nożyce
Bukiet - notes z potworkami? Szybka wersja Wsiąść do pociągu NY
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: p_olo86 »

Cześ mam syna w tym samym wieku (7lat) i u nas się sprawdzają:
kingdomino, kakao, choinka,wesoła farma,ice cool, domek, park niedźwiedzi, hej to moja ryba oraz bolidy na uproszczonych zasadach opisanych w instrukcij.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: Blue »

O tak, wesoła farma też się u nas sprawdza, zapomniałem o niej :).
Bukiet z żonką ograliśmy, fajny jest :).
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: matten »

Może Haru Ichiban? Zasady bardzo proste, ładne wydanie, abstrakcyjna tematyka, regrywalność całkiem w porządku. Partie trwają 20-30 minut, setup też jest dosyć szybki. Polecam również Gejsze; zasady są łatwe, a sama gierka jest mała, szybka i zmyślna. Z jeszcze szybszych gier można rzucić okiem na Bąbelsy - ładne wydanie, banalne zasady, aczkolwiek regrywalność jest przeciętna.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: Gosiek »

A może np. zręcznościówka - taki Flick 'em Up dla 7-latka może się sprawdzić, grać można od 2 osób w górę a i ceny miał bardzo przyzwoite niedawno.
Albo wyścigówka - tutaj polecam Flamme Rouge, które zasady ma proste i nie trwa zbyt długo.
Dodatkowo z prostych gier przychodzą mi do głowy takie tytuły jak Wilki i owce albo Hej, to moja ryba, które też można zagrać spokojnie w 45 minut.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: eveni »

Dla 3-latka: Na jagody, Ratuj króliczki, W ogrodzie HABA, Kot w worku, Patyczaki, Flotti karotti, Myszki w ogrodzie, Pingolo, Kotek psotek, Wyprawa do babci.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Dobre gry z czasem rozgrywki do 45 minut (preferowane jeszcze krótsze).

Post autor: anna26 »

Dla małego pszczółki od G3 polecam i labirynt też od G3 - można uprościć. U nas 5 i prawie 7 latki sprawdza się bardzo gra Sen troszkę gorzej hej to moja ryba i o dziwo sushi go. No i uno
Ze starszym dzieckiem(7) poza wymienionymi przez Ciebie Sagrada , Patchwork, zamek smoków, speed cups, niezłe ziółka, cukierki, ubongo, fabryka robotów, paszczaki, lato z komarami, totem,
ODPOWIEDZ