Nemesis - jakie koszulki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
gaax
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Nemesis - jakie koszulki?

Post autor: gaax »

Ogólnie powiem Wam, że jak na wydane 450zł w wersji retailowej, to jestem jednak rozczarowany jakością wykonania niektórych elementów. Karty po jednej rozgrywce wyglądają jakby były grane rok. Muszę je zapakować w koszulki, pytanie tylko które? Jaki to jest dokładnie wymiar od Rebela? Nie mam od nich gier za bardzo, więc nie brałem dotąd żadnych koszulek.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KQuest »

Koszulkowałem dwa dni temu, ale nie w koszulki Rebela, bo przede wszystkim chciałem żeby karty w koszulkach zmieściły się do wypraski. Jedyne co może komuś przeszkadzać to że małe karty są na styk jeśli chodzi o wysokość albo nawet minimalnie wystają - dla mnie jest to do przeżycia, ale potrafię sobie wyobrazić, że komuś może to przeszkadzać.
Małe - Mayday Mini Chimera
Duże - Ultra Pro Standard Pro-fit 64x89
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: luki075 »

U mnie
Małe mini european premium
Duże classic CG premium
od rebela. Zajmują więcej miejsca ale jakoś je mieszczę. Z koszulek karty nie wystają. Oceniam je na bardzo dobre. Do tego kapsle na monety do żetonów 24,5 mm dwa opakowania i 30,5 mm pięć opakowań.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Może nie grajcie na papierze ściernym? Mam mam może z 5 parti i żadnych problemów.
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: luki075 »

Koszulkuję wszystkie gry.... To była poprostu odpowiedź na czyjeś zapytanie. Może tak jak ja ktoś czuje potrzebę zrobienia tego. Ja zakoszulkowałem Nemesisa zaraz po wyjęciu z pudełka. Karty zawsze będą wyglądać jak nowe i bardzo się z tego cieszę.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

wirusman pisze: 04 paź 2019, 11:39 Może nie grajcie na papierze ściernym? Mam mam może z 5 parti i żadnych problemów.
A jak tasujesz karty? Jedna po drugiej? Najbardziej popularna i bardzo skuteczna metoda - Mash shuffling, zniszczyła by karty po kilku przetasowaniach.
Koszulki na karty są głównie do celów tasowania kart. W drugiej kolejności by zabezpieczyć przed ich macaniem i zabrudzeniem tłuszczem i innymi resztkami jedzenia (nie pisz że myjesz ręce lub nic nie jesz przy grach).
Nemesis ma kilka talii które musi być zawsze potasowane - Wydarzenia, Ataki, Infekcje, talie graczy, trzy talie przedmiotów. Wszystko to się tasuje.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 13:21 przez Jools, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Ja koszulkuje tylko talie , które się tasuje co turę. I rzeczywiście muszę przeprosić. Talie akcji mam przez to zakoszulkowana. Natomiast innych nie ruszam.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis - jakie koszulki?

Post autor: miszczu666 »

Od siebie dodam, że mam wszystkie w koszulkach.
Jak na zdjęciu. Żadnych podgrzewań ani wycinań w insercie nie stosowałem.


Obrazek
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Jools pisze: 04 paź 2019, 13:10nie pisz że myjesz ręce lub nic nie jesz przy grach
Ale ja myję ręce przed grą i nie jem w czasie rozgrywki.... :oops:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis - jakie koszulki?

Post autor: brazylianwisnia »

miszczu666 pisze: 05 paź 2019, 13:46 Od siebie dodam, że mam wszystkie w koszulkach.
Jak na zdjęciu. Żadnych podgrzewań ani wycinań w insercie nie stosowałem.


Obrazek
Tylko profit sa strasznie cienkie i kiepsko sie przez to tasuje. Nie ma to jak grube koszulki premium. Najlepiej matowe :-P ja podgrzalem i rozepchnalem insert lyzeczka. Zajelo 10min bedac ostroznym.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ