Pojemniczki na zasoby.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Devon885
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2019, 13:38

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Devon885 »

Ja używam takich zwykłych pojemników na żywność i sprawdzają się super, nie są drogie a mają dużo przedziałek więc można je dostosować do tego, co potrzebujemy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: detrytusek »

Też kiedyś szukałem tego typu rzeczy. Większość pojemników, które to wkleiliście są dla mnie za wysokie i padło na ...podstawki pod doniczki. Rozmiary jakie chcecie, a są płaskie i tanie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rastula »

Rigidigi pisze: 15 paź 2019, 20:33
Arachion pisze: 12 paź 2019, 19:43 Sprawdziłem, kupiłem te oraz kwadratowe.
https://allegro.pl/oferta/8szt-pojem ... ZDA%3D
Rzeczywiście stosunek jakość/cena/możliwości wydaje się optymalne.
6cm średnicy to trochę malutkie...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Blue »

detrytusek pisze: 16 paź 2019, 16:32 Też kiedyś szukałem tego typu rzeczy. Większość pojemników, które to wkleiliście są dla mnie za wysokie i padło na ...podstawki pod doniczki. Rozmiary jakie chcecie, a są płaskie i tanie.
Tylko nie zamkniesz przed wrzuceniem do pudełka, wiec o ile na stole bedzie wiekszy porządek to nadal zostaje potem przerzucanie do strunówek, a tak niektore z tych pojemnikow mozna od razu wrzucic do pudła, bedzie szybszy setup i składanie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: detrytusek »

Blue pisze: 16 paź 2019, 18:17
detrytusek pisze: 16 paź 2019, 16:32 Też kiedyś szukałem tego typu rzeczy. Większość pojemników, które to wkleiliście są dla mnie za wysokie i padło na ...podstawki pod doniczki. Rozmiary jakie chcecie, a są płaskie i tanie.
Tylko nie zamkniesz przed wrzuceniem do pudełka, wiec o ile na stole bedzie wiekszy porządek to nadal zostaje potem przerzucanie do strunówek, a tak niektore z tych pojemnikow mozna od razu wrzucic do pudła, bedzie szybszy setup i składanie.
Nie wyobrażam sobie kupować pojemników do każdej gry. Poza tym wiele z tych pojemników i tak nie wejdzie do pudła dlatego wogóle takiej opcji nie brałem pod uwagę. Tylko przesypywanie wchodzi w grę co akurat wielkim problemem nie jest jak się ma większe worki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rattkin »

BGG bowls (czy cokolwiek podobnego, bo tego jest dużo) są naprawdę świetne. Ich dodatkową zaletą jest to, że można je rozmontować i włożyć do pudełka z grą. Alternatywnie, IKEA miała jakiś czas temu takie kolorowe miseczki plastikowe - żeby było śmiesznie, to nazwane jakoś bardzo podobnie do Kalaxów. Kalas? Coś takiego.
MattDor

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: MattDor »

Jeżeli chodzi o "organizery" to polecam ten sklep modelarski - https://abc-rc.pl/search.php?text=organizery. . Mają kilka ciekawych pudełek w różnych rozmiarach. Cenowo też wychodzi nieźle, można nawet zamówić do 2-3 pudełek naraz i wciąż załapać się na przesyłkę pocztą za 6,50 zł.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: garg »

A ja bardzo polecam w pełni przezroczyste skrzyneczki pasujące do większości gier, bo są na tyle niskie, że nawet do pudełka typu Pandemia zmieszczą się na wysokość:
https://allegro.pl/oferta/organizer-pud ... 6961528399
oraz
https://allegro.pl/oferta/organizer-kno ... 7546242198
A do głębszych kartonów albo na większe elementy dobre są także te:
https://allegro.pl/oferta/organizer-nun ... 7546602550

Wszystkich używam do wielu gier i sprawdzają się doskonale. Można je zresztą kupić od różnych sprzedawców, więc linki są tylko przykładowe.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rastula »

masz bardzo małe paluszki gargu :mrgreen:

ja testowalem takie pudełka i wyciąganie typowych kosteczek z tego ...no poszły do warsztatu na śrubki wyciagane raz do roku...


u mnie już chyba ostatecznie w pudełkach 90% woreczki, przesypywanie do miseczek minimum fi 10cm,

w przypadkach ekstremalnych traye od dvg lub gmt...

dedykowane segregatory... wolę drugą grę kupić ;), choc jakbym mial jedną to bym zainwestowal

do ochrony figurek pomalowanych selfmade z plyty kg...

i jakos żyje ;)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2019, 23:00 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: detrytusek »

rattkin pisze: 16 paź 2019, 20:32 BGG bowls (czy cokolwiek podobnego, bo tego jest dużo) są naprawdę świetne. Ich dodatkową zaletą jest to, że można je rozmontować i włożyć do pudełka z grą. Alternatywnie, IKEA miała jakiś czas temu takie kolorowe miseczki plastikowe - żeby było śmiesznie, to nazwane jakoś bardzo podobnie do Kalaxów. Kalas? Coś takiego.
Ja bym bardzo chętnie poszedł w BGG bowls ale bardzo drogo wychodzi, a co do rozkładanych zamienników silikonowych to nie trafiłem. Rastula znalazł na Ali ale poza tym gdzieś są ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rattkin »

Jestem prawie pewien, że ktoś gdzieś linkował do sklepu, który miał te same pojemniczki (bez loga BGG itd.) jakoś o połowę taniej. Niestety nie pamiętam kto, gdzie i kiedy. Mam nadzieję, że pomogłem :)

Edit: chyba chodziło o Piecekeepers, ale z kosztem w sumie nie jest tak cudownie. Tutaj link do Amazona, pewnie można znaleźć gdzieś indziej - https://www.amazon.com/Piecekeeper-Port ... B07JPH3TPK
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: detrytusek »

ugh jęknął w duchu i pozostał przy swoich podstawkach pod doniczki :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: trance-atlantic »

rastula pisze: 16 paź 2019, 16:41
Rigidigi pisze: 15 paź 2019, 20:33
Arachion pisze: 12 paź 2019, 19:43 Sprawdziłem, kupiłem te oraz kwadratowe.
https://allegro.pl/oferta/8szt-pojem ... ZDA%3D
Rzeczywiście stosunek jakość/cena/możliwości wydaje się optymalne.
6cm średnicy to trochę malutkie...
Tu masz porównanie z GeekBoxem
https://zapodaj.net/f9f532f5c3b52.jpg.html
https://zapodaj.net/120f4ee8da20f.jpg.html

plastik w tych podlinkowanych jest piekielnie twardy, w boxach dużo bardziej elastyczny

dla zobrazowania jego pojemności - zmieszczą się tam wszystkie monety z 7CŚ - Pojedynek
https://zapodaj.net/8478365ef9183.jpg.html
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: garg »

rastula pisze: 16 paź 2019, 22:54 masz bardzo małe paluszki gargu :mrgreen:
Nie pomyślałem o tym uwarunkowaniu :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 300 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: kdsz »

To co napiszę, to dla jednych będzie obciach i szperanie w śmieciach, a dla innych postawa proekologiczna.

Pojemniki na serek
Spoiler:
Spore, płaskie, z wyoblonym dnem i zamykaną pokrywką. Nadają się świetnie do trzymania zasobów, a nawet niewielkich talii kart.
Przykład zastosowania: https://boardgamegeek.com/image/3005189/waggle-dance

Pokrywka jogurtów:
Spoiler:
Przykład zastosowania: https://boardgamegeek.com/image/3531169/metallum
Dosyć małe, ale tekturowe żetony czy ograczona liczbę kosteczek można w nich zmieścić.

Jeszcze mógłbym napisać o pudełku po plastrach w roli pudełka do przechowywania kart, ale ten patent jednak nie jest najlepszy i go porzuciłem. Nie dość, że jest to obciach nie z tej ziemi, to słabo sprawdza się przy koszulkowanych kartach. No i objętość jest taka sobie - może da się wcisnąć talię 55 kart bez koszulek, ale głowy nie dam.
Spoiler:
Piodag
Posty: 58
Rejestracja: 16 sty 2017, 14:37
Has thanked: 3 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Piodag »

Super wątek! :) Bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania tych płaskich pojemników po serkach, one rzeczywiście mają takie fajne zamknięcie i można je przechowywać na płasko, jeden na drugim. Dziękuję bardzo za inspirację! :)

Z takich domowych sposobów, to ja często używam blachy do muffinek, takiej z dołeczkami i sprawdza się super. Wszystkie zasoby leżą w jednym miejscu, posegregowane. Moja blacha ma 6 dołków, a mam takich blach 2. Zawsze wystarcza. Na szczęście rzadko piekę :D

Fajne też są plastikowe pojemniczki na cukierki pudrowe UPS z Biedronki - to takie trochę większe miseczki z plastikowym zamknięciem.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: birdm »

Piodag pisze: 17 paź 2019, 11:17 Fajne też są plastikowe pojemniczki na cukierki pudrowe UPS z Biedronki - to takie trochę większe miseczki z plastikowym zamknięciem.
Właśnie tych używam obecnie. Są dobre do przechowywania i do ustawienia na stole... ale czegoś mi w nich brakuje stąd wątek. Plus mają taki, że nie kupuje ich specjalnie. Dzieciaki raz na czas i tak domagają się cukierków to i ojciec skorzysta :D
U mnie na razie w top zakupowym stoją foremki silikonowe na babeczki(musze do jakiegoś pepco, albo podobnego AGD podjechać) i te maty składane, które ktoś polecał. Ostatnio nie bardzo mam czas na gry więc chwilowo zrezygnowałem z zakupu, ale wiedza się przyda. Żona zamówiła nowy stół do salonu to trzeba będzie przetestować, a i nowe gry powoli wędrują, więc będzie co robić :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: rastula »

trance-atlantic pisze: 17 paź 2019, 10:25
rastula pisze: 16 paź 2019, 16:41
Rigidigi pisze: 15 paź 2019, 20:33
Rzeczywiście stosunek jakość/cena/możliwości wydaje się optymalne.
6cm średnicy to trochę malutkie...

Tu masz porównanie z GeekBoxem
https://zapodaj.net/f9f532f5c3b52.jpg.html
https://zapodaj.net/120f4ee8da20f.jpg.html

plastik w tych podlinkowanych jest piekielnie twardy, w boxach dużo bardziej elastyczny

dla zobrazowania jego pojemności - zmieszczą się tam wszystkie monety z 7CŚ - Pojedynek
https://zapodaj.net/8478365ef9183.jpg.html

mam geekboxy też, dla mnie trochę małe.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Bruno »

birdm pisze: 17 paź 2019, 11:37 U mnie na razie w top zakupowym stoją foremki silikonowe na babeczki(musze do jakiegoś pepco, albo podobnego AGD podjechać) i te maty składane, które ktoś polecał.
Zastanawiam się, czy nieco "tępa" (brak poślizgu) faktura silikonu nie utrudnia wyjmowania z nich żetonów?
Ja polecam albo organizery na narzędzia, najlepiej z wyjmowanymi korytkami (jeśli chodzi również o przechowywanie komponentów danej gry), albo zestaw małych plastikowych miseczek (jeśli mają służyć tylko podczas rozgrywki i do różnych gier).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Propi »

Po długich poszukiwaniach na krętych ścieżkach AliExpressu znalazłem rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować 85% potrzeb graczy:

Spoiler:

Pudełka nie są największe - 8.8 x 6.3 x 2.1cm i 8.8 x 5.7 x 3 cm - bo kierowałem się upychalnością do standardowych pudełek, natomiast AliExpress posiada je w wielu innych rozmiarach. Trzeba tylko uważać na wysokość - niektóre mają powyżej 6cm, a więc nie wejdą do pudełka, ani tym bardziej nie zostawią przestrzeni na planszę, planszetki czy instrukcję.

Jakość wykonania jest adekwatna do ceny - pudełka kosztowały 0.56$ i 0.94$ - więc zakładam, że nawet jeśli padną po 5 rozgrywkach to i tak będę zadowolony ;) Myślę, że słabym ogniwem są zawiasy, więc zbyt częste machinacje mogą być powodem nieszczęścia. W przesyłce tylko jedno opakowanie było uszkodzone, ale biorąc pod uwagę, że zamawiałem i opłacałem 16 pudełek, a otrzymałem 20, to jestem bardzo na plus :) Nie jest to może GeekBox albo pudełko od CGE, ale za te pieniądze powinno zrobić robotę i przyjemnie uzupełnić brak odpowiedniej wypraski zwłaszcza w tych grach, gdzie cały organizer "narzędziowo-śrubkowy" jest po prostu za duży.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: garg »

Propi pisze: 16 cze 2020, 14:25 Po długich poszukiwaniach na krętych ścieżkach AliExpressu znalazłem rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować 85% potrzeb graczy:

Spoiler:

Pudełka nie są największe - 8.8 x 6.3 x 2.1cm i 8.8 x 5.7 x 3 cm - bo kierowałem się upychalnością do standardowych pudełek, natomiast AliExpress posiada je w wielu innych rozmiarach. Trzeba tylko uważać na wysokość - niektóre mają powyżej 6cm, a więc nie wejdą do pudełka, ani tym bardziej nie zostawią przestrzeni na planszę, planszetki czy instrukcję.

Jakość wykonania jest adekwatna do ceny - pudełka kosztowały 0.56$ i 0.94$ - więc zakładam, że nawet jeśli padną po 5 rozgrywkach to i tak będę zadowolony ;) Myślę, że słabym ogniwem są zawiasy, więc zbyt częste machinacje mogą być powodem nieszczęścia. W przesyłce tylko jedno opakowanie było uszkodzone, ale biorąc pod uwagę, że zamawiałem i opłacałem 16 pudełek, a otrzymałem 20, to jestem bardzo na plus :) Nie jest to może GeekBox albo pudełko od CGE, ale za te pieniądze powinno zrobić robotę i przyjemnie uzupełnić brak odpowiedniej wypraski zwłaszcza w tych grach, gdzie cały organizer "narzędziowo-śrubkowy" jest po prostu za duży.
O podeślesz link do aukcji albo do sprzedawcy? Dzięki :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: tomp »

Propi podlinkowałbyć ten sklep ? Całkiem fajna opcja. Dzięki !

Moim "fachowym" sposobem było wykorzystywanie pudełek po humusie/sałatkach/kaszach, ale te przypominające obrysem prostokąt, okrągłe nie są użyteczne.
Umyć i działa, po otwarciu bez problemu służy za "bank" na stole. Wadą jest to, że przy potrząsaniu pudełkiem np. podróż autem, elementy potrafią podbić i otworzyć wieczko. Do leżenia na półce, może być.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Pojemniczki na zasoby.

Post autor: Kin@a »

kdsz pisze: 17 paź 2019, 11:07 To co napiszę, to dla jednych będzie obciach i szperanie w śmieciach, a dla innych postawa proekologiczna.

Pojemniki na serek
Przez ten post zacznę postrzegać opakowania serków, cukierków przez pryzmat ich potencjalnej przydatności do gier planszowych 8) , a tak do tej pory tylko na dziale narzędziowym się pod tym kątem rozglądałam. Teraz pora przetrząsnąć działy spożywcze. Ale racja, wiele z takich opakowań jest wykonanych niezwykle solidnie i aż żal wyrzucać po opróżnieniu. Warto też czasem kupić coś droższego z perspektywą późniejszego wykorzystania.
ODPOWIEDZ