O:NI czy O:KP?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

O:NI czy O:KP?

Post autor: Asurmar »

Znalazłem w sieci bardzo dużo recenzji i filmików pod tytułem: "czy warto kupić Osadników: Królestwa Północy jeśli już podiadasz Osadników: Narodziny Imperium". Natomiatst nigdzie nie znalazłem nawet jednej recenzji która by odpowiedziała na pytanie: która gra będzie lepsza dla osoby która nie grała w żadną z nich? Która jest prostsza, szybsza? Która bardziej nada się do gry z dziećmi, a która jest bardziej skomplikowana? Jeśli takie recenzje istnieją i pomogły by mi wybrać jedną z tych gier to prosiłbym o podesłanie linka do takiej recenzji albo o podzielenie się waszymi opiniami o tych grach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: O:NI czy O:KP?

Post autor: japanczyk »

Królestwa Północy lepsze.
Ja nie grałem wcześniej w Osadników - po rozegraniu KP i NI zdecydowanie wolę KP, bo masz większy wpływ na drugiego gracza.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: O:NI czy O:KP?

Post autor: Tuminure »

KP to prostsza i szybsza gra. Nie grałbym w ani jedną, ani drugą z dziećmi. NI są bardziej skomplikowani.

U mnie NI (podobnie zresztą jak 51 stan master set) wyleciały z kolekcji po kilku partiach, KP jeszcze się trzymają ale też nie zagrałem w nie tyle partii co w NI/51 Stan, więc ciężko powiedzieć co dłużej zostanie w kolekcji. Jeżeli miałbym do którejś z tych gier usiąść, to zdecydowanie najchętniej usiadłbym do KP.
ODPOWIEDZ