Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
taze.donovyn
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2019, 23:17
Has thanked: 2 times

Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: taze.donovyn »

Witam, koledzy/koleżanki co się lepiej spisze dla 2 osób ? Ewentualnie inna propozycja w takich klimatach ? Wymagania to klimat SC-FI lub Fantasy, rywalizacja, dobre dla 2 graczy, wydane po polsku i nadal normalnie dostępne w zakupie, a nie tylko używki lub leżaki magazynowe z zabójczych cenach (patrz. Talisman/SW:Imperium Atakuje).
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: Deathhammer »

Panuje powszechna opinia, że Doom na dwóch jest niezbalansowany i trzeba stosować home rules. Zaś Gears of War na dwie osoby śmiga bardzo dobrze, choć mnie sama gra nie zachwyciła - bardzo powtarzalna.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 722
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 122 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: vder »

ale Gearsy to kooperacja zdaje się jest, to co z rywalizacją? jeżeli tylko na 2 os. to może space hulk albo Claustrophobia, ale obie z drugiej ręki. pełne spolszczenie SH można gdzieśz na sieci znaleźć.
taze.donovyn
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2019, 23:17
Has thanked: 2 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: taze.donovyn »

Deathhammer pisze: 13 paź 2019, 11:02 Panuje powszechna opinia, że Doom na dwóch jest niezbalansowany i trzeba stosować home rules. Zaś Gears of War na dwie osoby śmiga bardzo dobrze, choć mnie sama gra nie zachwyciła - bardzo powtarzalna.
Właśnie czytałem o tym w kilku miejscach, ale jakoś nigdzie nie widzę w sieci tych zasad (może źle szukam?). Doom wydaje się dla mnie lepiej wydany.
taze.donovyn
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2019, 23:17
Has thanked: 2 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: taze.donovyn »

vder pisze: 13 paź 2019, 11:54 ale Gearsy to kooperacja zdaje się jest, to co z rywalizacją? jeżeli tylko na 2 os. to może space hulk albo Claustrophobia, ale obie z drugiej ręki. pełne spolszczenie SH można gdzieśz na sieci znaleźć.
O masz, myślałem, że 1 gracz gra Marines, a drugi dowodzi Szarańczą.

Co raz więcej przemawia za Doomem. Jest jeszcze Descent, klimat fantasy, więc łapie się, jak to działa w 2 osoby ?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: c08mk »

taze.donovyn pisze: 13 paź 2019, 18:47 ...
Co raz więcej przemawia za Doomem. Jest jeszcze Descent, klimat fantasy, więc łapie się, jak to działa w 2 osoby ?
Jeden z graczy musi prowadzić dwóch bohaterów. Do tego trzeba grać z zasadą jednego dodatkowego ataku albo leczenia (nowa zasada chyba jest w FAQu). Dla Mroczego Władcy dobrze jest mieć jakiś 1 zestaw poplecznika, żeby miał więcej opcji w grze.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: Cyel »

Wdg mnie lepiej w tym wypadku wybrać gry konkretnie robione pod dwie osoby, np Space Hulk.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: nahar »

Najprosciej w Doomie zrobic tak ze sie gra Najezdzca kontra 4 marinsow kontrolowanych przez jednego gracza. W GoW grasz kontra gra.nie ma Overlorda. Ja mialem obie. Przeszedlem solo GoW i poslalen na Mathandel. GoW w wiecej osob ma tendencje do downtima. Najfajniej gra sie samemu. Szybko i sprawnie. Regrywalnosc zapewnia przejscie kampanii kazdym marinsem bo maja rozne skile spec. Najlatwiej.sie gra typem ktory ma dodatkowy ruch.

W Dooma gra sie normalnie przeciwko sobie. Kierowanie 4 marinsami nie rozni sie jakos od kierowania demonami przez overlorda.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Gears of War vs Doom - dla 2 graczy.

Post autor: Goldberg »

Alien od prodosa?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ