Gra dla 2 osób + kości

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 376 times

Gra dla 2 osób + kości

Post autor: kurdzio »

Hej wszystkim,
poszukujemy gry, która spełniałaby nasze życzenia:

1. dla dwóch osób (mile widziany przedział 2-4 graczy, ale najczęściej gramy w parze, stąd konieczność dobrego skalowania na 2 osoby)
2. może to być kooperacja albo typowa rywalizacja, dungeon crawler, gra przygodowa, w zasadzie każdy gatunek wchodzi w grę
3. w grze muszą występować kości, chcemy poczuć radość i jęk zawodu podczas wyniku rzutu - jednym słowem spora losowość
4. bliższe są nam klimaty fantastyki, historyczne i realistyczne, aniżeli sci-fiction, kosmos itp.
5. wysoka regrywalność
6. czas rozgrywki 1-3h
7. gra ogólnie dostępna, wolimy nowy produkt, cena jest drugorzędna
8. pełna lokalizacja PL

Dopiero zaczynamy przygodę z planszówkami, aktualnie ogrywamy 7 Cudów Świata:Pojedynek który zdecydowanie nam się podoba i jesteśmy zadowoleni z zakupu. Kolejną grą, którą mamy na tapecie jest Robinson Crusoe, który de facto spełnia powyższe wymagania, jednak szukamy czegoś odrobinę lżejszego oraz kości mogłyby stanowić częstszy element rozgrywki. W zasadzie jesteśmy zdecydowani na Robinsona, ale szukamy czegoś jeszcze. Moje prywatne poszukiwania zwróciły uwagę na Magia i Myszy oraz Claustrophobia, ale obie gry są już niedostępne w stałej sprzedaży (nie zagłębiałem się jak tam wygląda sprawa z kostkami).

Dzięki za wszystkie propozycje :)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2019, 16:11 przez kurdzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Cyel
Posty: 2572
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1427 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: Cyel »

Monsterpocalypse (nie tylko rzucanie ale i zarządzanie kośćmi, podobnie Riot Quest)
Blood Bowl (specjalne kości z dużym wpływem na rozgrywkę - zły rzut to nie tylko nieudana akcja,ale w ogóle koniec tury gracza!)
Memoir '44 (specjalne kości)

Może jakiś bitewniak ? Tam zarządzanie swoimi szansami na powodzenie to duża część strategii.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
SinonyBeget
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2019, 09:41
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: SinonyBeget »

Może Epoka Kamienia - worker placement, a rzut kośćmi decyduje o ilości pozyskanych dóbr. Proste zasady rozgrywka ok 1h, wiec się nada :wink:
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 376 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: kurdzio »

Dziękuję za propozycje.
Dodałem jeszcze jeden wymóg - dobrze żeby gra jednak była przetłumaczona, ogólny feeling jest dla nas wtedy lepszy. Dlatego z podanych gier na ten moment najbardziej pasuje dla nas Epoka Kamienia.

Czekamy na dalsze propozycje gdyby coś komuś wpadło do głowy ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
malachio
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2019, 22:52
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: malachio »

Zerknij na Pandemic: Upadek Rzymu.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: Khag »

Dice settlers? Odlotowy wyścig?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: KurikDeVolay »

Dead men tell no tales!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: eveni »

Pandemic Lekarstwo
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: seki »

Oprócz wymienionych najlepiej do wymagań pasuję mi Roll player. Choć osobiście preferował bym inne kościanki ale nie spełniające wymagań. Ta wydaję się pasować idealnie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: Goldberg »

Tak jak kolega Seki Roll Player!
Piekne kosteczki, ladnie wydane...imho warto
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: szyimon »

No przecież szukasz gry Pory Roku :wink:
bistia
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2014, 12:48
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: bistia »

+ dla Stone Age. Dla nas była to pierwsza gra. Masę rozgrywek za nami też głównie w 2 osoby. Trzeba tylko jedną poprawkę wprowadzić do zasad odnośnie kary za niewykarmionych robotników i hula aż miło.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: bobule »

bistia pisze: 27 paź 2019, 12:59 + dla Stone Age. Dla nas była to pierwsza gra. Masę rozgrywek za nami też głównie w 2 osoby. Trzeba tylko jedną poprawkę wprowadzić do zasad odnośnie kary za niewykarmionych robotników i hula aż miło.
Za niewykarmionych robotnikow wedlug instrukcji jest -10 punktow, a jak wy gracie?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 376 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: kurdzio »

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje, super że podaliście ich tak dużo. Sprawdziłem je i w zasadzie mógłbym zakupić każdą :D

Najbardziej skłaniamy się jednak ku Roll Player, przekonuje nas klimat rpg i ciekawy dodatek. Ktoś może potwierdzić jej regrywalność? Wydaje się że właśnie z dodatkiem gra nabiera prawdziwego blasku.

Pory Roku i Pandemic również wyglądają ciekawie, muszę lepiej się im przyjrzeć. Epoka Kamienia wydaje się trochę za łatwa, boję się że szybko się znudzi. W Dice Settlers i Dead Men chętnie zagram ale nie na tyle żeby je kupić. Odlotowy Wyścig chyba nie pasuje mi klimatem.

Chętnie sprawdzę więcej, ale raczej zakupię Roll Player :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
bistia
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2014, 12:48
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: bistia »

kurdzio pisze: 27 paź 2019, 19:49 Epoka Kamienia wydaje się trochę za łatwa, boję się że szybko się znudzi.
Nam Stone Age nie znudził się, nie zmienia to faktu, że nie jest to poziom trudności np. Terraformacji. Taka przyjemna gra na 40-60 min. Nie za łatwa nie za trudna.
Daj znać jak RP, bo też się zastanawiałem nad zakupem.

bobule pisze: 27 paź 2019, 13:04 Za niewykarmionych robotnikow wedlug instrukcji jest -10 punktow, a jak wy gracie?

Też -10, ale za każdego robotnika ;). Samo -10 to za mała kara w stosunku do tego co można zyskać nie żywiąc się.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: alpha »

Wszystkie warunki spełnia też Talisman. Niedługo powrót do sklepów.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 376 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: kurdzio »

bistia pisze: 28 paź 2019, 12:10 Daj znać jak RP, bo też się zastanawiałem nad zakupem.
Trochę poniosło nas z zakupem i od razu zamówiliśmy podstawkę z dodatkiem także wrażenia dotyczą całości ;) jesteśmy aktualnie po 5 partiach, bardzo spodobała nam się mechanika (do tego stopnia ze moja partnerka grała nawet raz solo), regrywalność jest wysoka, jedną partię zamykamy w ok. 1,5h, kości sprawiają dużo radości czyli dokładnie tego czego szukaliśmy.
Sam dodatek wzbudza we mnie mieszane uczucia - z jednej strony nie chcę grać już bez niego bo wprowadza fajne urozmaicenie i dodaje sporo treści, ale mam wrażenie jakiegoś niewykorzystanego potencjału. Może rozkwita przy większej ilości graczy, trudno powiedzieć.
Generalnie polecam, nie żałuję wydanej kasy i mam ochotę na kolejną rozgrywkę :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra dla 2 osób + kości

Post autor: Xardas123 »

Żeby zrobić jeszcze większy chaos dobrymi grami to jest sporo ciekawych niewymienionych euro gier kościanych:) Zamki burgundii, troyes, sagrada, teotihuacn- chociaż on mi skurat średnio podchodzi.
Z bardzo prostych i szybkich Potwory w Tokio, które uwielbia mój syn. Z ameri np The Others, które też bardzo lubię.
Wszędzie są kośći:) i dobrze skalują się na 2 osoby.
ODPOWIEDZ