Arkham Horror 3 ed vs Zona Sekret Czarnobyla / inna przygodówka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Przygodówka

Arkham Horror 3 ED
6
75%
Zona
2
25%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Arkham Horror 3 ed vs Zona Sekret Czarnobyla / inna przygodówka

Post autor: Largo »

Witam.
Poszukuję do kolekcji gry przygodowej z fajną historią i wciągającym klimatem :D
Chciałbym, aby gra fajnie latała na 2 osoby i solo. Czas rozgrywki bez znaczenia. Język PL. Tematyka raczej dowolna. Najważniejsza jest ciekawa historia :)
Warunek konieczny to normalna dostępność jeżeli chodzi o zakup.
Swego czasu zagrywałem się w Eldritch Horror natomiast po dorzuceniu małych dodatków setup i obsługa gry trochę zabijała przyjemność z gry. Sytuacja finansowa wymusiła na mnie sprzedaż owej gry i chyba wolałbym spróbować czegoś nowego aniżeli wracać do Eldritcha.
Wstępnie wybrałem następujące tytuły:
1. Arkham Horror 3 ed. - trochę poczytałem i pooglądałem recenzji. Zapowiada się ciekawie. Trochę martwią mnie zarzuty zbytniego podobieństwa mechanizmów do Pandemica za którym nie przepadam.
2. Zona Sekret Czarnobyla - podobno to taki Eldritch w przebraniu. Recenzji i opinii jest jak na lekarstwo. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć :)

Wszelkie inne propozycje mile widziane.
Nie przeszkadza mi losowość, a wręcz w takich grach chyba by się przydała - kości mile widziane :)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Arkham Horror 3 ed vs Zona Sekret Czarnobyla / inna przygodówka

Post autor: Morgon »

To ja powiem tak:
1. Arkham 3 ed - jak nie chcesz wracać do Eldritcha przez setup (który jest dosyć szybki jak masz wypraskę lub organizer i posegregowane wszystko) to odpuść sobie, bo tutaj setup jest jeszcze dłuższy i nie można sobie go aż tak przyspieszyć jak w Eldritchu bo każdy scenariusz wymaga szukania konkretnych kart z wielu talii. Czas rozgrywki podobny. Jest bardziej skupiony na gaszeniu pożarów niż Eldritch i bardziej opresyjny.
2. Zona - tutaj może Ci pomóc tylko ktoś kto grał w późny prototyp bo gra jeszcze się nie ukazała, więc skąd mają być opinie? Na podstawie przeczytania instrukcji?
3. Poleciłbym Nemesis, klimatu tona, historię pisze sama gra i gracze, ale tak wielu opisów jak w Eldritchu to nie uświadczysz. Sam czekam na Sword&Sorcery, też może być dobre. This War of Mine też może się poszczycić gęstym klimatem i ciekawą historią, ale jest dosyć długa. Najbardziej polecam Eldritcha jeśli chodzi o wstawki fabularne, ale jak nie chcesz to nie ;)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror 3 ed vs Zona Sekret Czarnobyla / inna przygodówka

Post autor: Largo »

Dzięki za info.
Jeżeli chodzi o Zone to liczyłem na opinie ludzi którzy grali np na jakiś targach albo coś w tym stylu.
Nemesis jest niestety za drogi.
S&S wydaje się być trochę zbyt mocno skomplikowany, aczkolwiek zgłębię temat :-)
ODPOWIEDZ