Nowa Gra dla wielbicieli- Sabotażystów, Wsiąść do pociagu i Carcassonne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
alishia8
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2019, 14:06

Nowa Gra dla wielbicieli- Sabotażystów, Wsiąść do pociagu i Carcassonne

Post autor: alishia8 »

Poszukuję nowej gry do kolekcji.

Najczęściej grane u nas gry to Sabotażyści z rozszerzeniem, Wsiąść do pociągu i Carcassonne z wieloma dodatkami.
Też mile widziane opcje dla większej ilości osób od 5os. w górę do pogrania na święta z rodzicami.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Nowa Gra dla wielbicieli- Sabotażystów, Wsiąść do pociagu i Carcassonne

Post autor: Blue »

Wszystko to lekkie gierki rodzinne, więc można pomyśleć np o Dixit, Reef, Via Nebula.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nowa Gra dla wielbicieli- Sabotażystów, Wsiąść do pociagu i Carcassonne

Post autor: Gosiek »

Może Sushi Go Party? Gra prosta (ale nie prostacka), można grać w ekipie do 8 osób, dzięki zmiennym celom kolejne rozgrywki są ciekawe.
Zerknij też na Fantastyczne Światy - niewielka karcianka z banalnymi zasadami i dużą frajdą z rozgrywki.
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowa Gra dla wielbicieli- Sabotażystów, Wsiąść do pociagu i Carcassonne

Post autor: Arsen »

Myślę, że w tej kategorii gier warto wziąć na radar Wielką Pętle z dodatkiem, który wprowadza 5-tego gracza. Jeśli nie boicie się negatywnej interakcji to Intryganci są świetnym tytułem, choć najlepiej działają w 3 lub 4 osoby, ale można grać do 5 i też jest ok. Z lekkich gier tego typu warto zainteresować się jeszcze Listem Miłosnym, na forum jest nawet wersja p&p. Kolejny raz polecę Potwory w Tokio/Nowym Jorku, najlepiej z dodatkiem Doładowanie. Ponadto gry, które powinny Wam się jeszcze spodobać to: Sen, Tajniacy, Miszmasz, Bang! Gra kościana oraz Skull. Jak lubicie grę nad stołem to świetnie sprawdzi się również Dochodzenie, spróbować możecie Avalona.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Nowa Gra dla wielbicieli- Sabotażystów, Wsiąść do pociagu i Carcassonne

Post autor: j_g »

Trochę inny typ gry niż TtR i Carcassone, ale jak widzę 'rodzice' i 'dużo osób' to zawsze gorąco polecam Prezencik.

A do dalszego rozważenia może Korsar, 6. bierze, Trucizna, Na sprzedaż, Fasolki (dwie ostatnie tylko jeśli dana mechanika nie odpycha, tj. licytacja (Ns) i głośne dogadywanie się nad stołem (F)) - wszystkie dobre,
ODPOWIEDZ