Euro dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Euro dla dwóch osób

Post autor: kastration »

Uczta dla Odyna jest bardzo dobra na 2 osoby. A z dodatkiem to gra doskonała. Euro worker placement, klasyka.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Euro dla dwóch osób

Post autor: Bruno »

jrz8888 pisze: 25 lis 2019, 21:00 Viticulture obecnie jest niedostępna. Podobno jest zapowiedź polskiej edycji na przyszły rok. Wówczas wezmę pod uwagę.
Jest dostępna (i dodatek też, jak by co):
http://sklep.gamelord.pl/mobile/pl/p/Vi ... ition/4797

Tak na marginesie, trudno jest oczekiwać od gry euro klimatu porównywalnego z przygodówką, jaką - było nie było - jest Robinson...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Euro dla dwóch osób

Post autor: jrz8888 »

Bruno pisze: 26 lis 2019, 03:47
jrz8888 pisze: 25 lis 2019, 21:00 Viticulture obecnie jest niedostępna. Podobno jest zapowiedź polskiej edycji na przyszły rok. Wówczas wezmę pod uwagę.
Jest dostępna (i dodatek też, jak by co):
http://sklep.gamelord.pl/mobile/pl/p/Vi ... ition/4797

Tak na marginesie, trudno jest oczekiwać od gry euro klimatu porównywalnego z przygodówką, jaką - było nie było - jest Robinson...
Dzięki za chęci, ale miałem na myśli polskie wydanie. Zamierzam zaczekać.

Rzeczywiście, zgodzę się. Ciężko, dlatego też nie byłem w stanie sam do tego dojść i zastanawiam się czy żadnej gry na podobnym poziomie nie przeoczyłem. Może faktycznie Robinson to jedyna taka gra w swojej kategorii wagowej, bo czy ktoś zna przygodówkę podobnej jakości? Klimat w grach (szczególnie euro), to wielka bolączka. Zatem temat powoli upada.
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Euro dla dwóch osób

Post autor: SmallFighter »

Ze swojej strony mogę polecić, bo często gramy we dwójkę, gry takie jak:
- Miasto Szpiegów Estoril + dodatek ewentualnie - gra, która na pudełko powinna mieć napisane, że jest tylko dla dwóch graczy, a nie od 2-4. Jest tylko wtedy sensowna, przy większej ilości osób wkrada się zbyt duża losowość i brak wpływu na rozgrywkę. W dwójkę funduję Ci ona godzinę móżdżenia, analizowania, budowania strategii, ale też przewidywania ruchów Twojego przeciwnika. Gramy wg starych zasad, że wszystko jest tajne. Gra ma klimat - czuć, że jesteś szefem siatki szpiegowskiej
- Grand Austria Hotel - świetna gra, która niestety jest coraz mniej dostępna na rynku. Super mechanika zarządzania kośćmi, a do tego widoczny ciąg przyczynowo skutkowy: musisz otworzyć pokój, zaprosić klienta, zadowolić jego potrzeby, żeby mieć miejsce na kolejnych gości i nagrody. Nigdy nie nudzę się przy tej grze. Czuje się klimat hotelu od samego początku.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Euro dla dwóch osób

Post autor: Kin@a »

Skoro Agricola nie była wystarczająco klimatyczna to Grand Austria Hotel tym bardziej nie, zwłaszcza, że tam są zupełnie nieklimatyczne znaczniki potraw.
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Euro dla dwóch osób

Post autor: SmallFighter »

Kin@a pisze: 26 lis 2019, 09:48 Skoro Agricola nie była wystarczająco klimatyczna to Grand Austria Hotel tym bardziej nie, zwłaszcza, że tam są zupełnie nieklimatyczne znaczniki potraw.
Czy ja wiem, co kto lubi i na co zwraca uwagę. Akurat znaczniki w GAH mi nie przeszkadzają, jestem w stanie sobie to wyobrazić. Dobrze, że kolory dobrali odpowiednio ;)
ODPOWIEDZ