Nowa gra do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vanitas
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2017, 21:04

Nowa gra do kolekcji

Post autor: Vanitas »

Witam wszystkich. Co roku na dzień dziecka i na mikołaja kupuję sobie po jednej grze planszowej. Nadchodzą mikołajki więc wypadałoby zrobić sobie jakiś prezent :)

Szukam gry która wpasowałaby się mniej więcej w coś takiego:
- Gramy zazwyczaj w grupie 5 osób i byłoby miło gdyby gra była na 5 graczy (aczkolwiek 4 tez jest spoko)
- Poziom trudności określiłbym na coś w stylu 3.5-4 wg boardgamegeek. W takie chyba najlepiej nam się gra. Aczkolwiek chętnie rozważę propozycje lżejsze jak i cięższe.
- Czas gry to 1 wieczór. Mogą być zarówno 2 jak i 4 godziny.
- Gry w której bezpośrednio atakuje się innego gracza raczej odpadają.
- Cena ~200zł, ale nie jest to coś sztywnego.

Z gier w które gramy i które posiadamy (być może pomoże to w zobrazowaniu Wam, czego mniej więcej szukam):
https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1

Zagraliśmy ostatnio w Alchemików którzy bardzo przypadli nam do gustu. Jak zmienia się rozgrywka z dodatkiem? Warto?
Ciekawą opcją jest Gloomhaven, aczkolwiek cena... Nie wiem, czy jej wartość dorównuje 2-3 innym grom + następna grę kupiłbym chyba za rok. Nie wiem też, czy przypadłaby grupie do gustu (zawsze jest jakieś ryzyko) a wydać 550zł na 10kg pudełko leżące na szafce to tak średnio :) Jak uważacie. Na podstawie gier w które gramy mogłaby się sprawdzić w naszej grupie?
Great Western Trail?? 11 miejsce na bbg, aczkolwiek na 1 rzut oka nie przekonuje.
Uczta Odyna? 24 miejsce na bbg. Wygląda na grę na 6 godzin intensywnego myślenia.
Może Azul? Jak często ląduje na waszych stołach. Nie znudzi się szybko?

Jestem bardzo niezdecydowany jakiego typu gry brakuje w naszym zestawie. Co to mogłoby być. Gry kupuję rzadko dlatego chciałbym wybrać coś, co będzie chętnie grane i dość re grywalne.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: Bruno555 »

Ja polecę moją ulubioną grę Keyflower. Gra o średnim poziomie trudności do 5 graczy. W grze budujemy wioskę z budynków/kafli które zdobywamy poprzez licytację, Ciekawe że licytujemy robotnikami, których możemy również użyć do aktywacji budynków, więc trzeba roztropnie licytować żeby było z czym produkować surowce. W grze najbardziej podoba mi się duża doza interakcji. Licytacja, użycie budynku we wiosce przeciwnika, sposobów na popsucie planów przeciwnika jest sporo. W grze jest mnóstwo kombinowania, polecam.
Tylko nigdy nie grałem w 5 osób, ale na 3,4 osoby jest super.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: Cyel »

Concordia, Terra Mystica, Puerto Rico.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: p_olo86 »

+1 Concordia
Bujaro
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2019, 11:32

Re: Nowa gra do kolekcji

Post autor: Bujaro »

Polecam:
Na skrzydłach
Tapestry
Reykholt
Tokaido
:D
ODPOWIEDZ