Gra dla 5-6 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Gra dla 5-6 latka

Post autor: Retrac »

Czy znalazłoby się coś nieco podobnego do Talismana, tylko że dla 5-6 latka?
Najlepiej żeby byli jacyś bohaterowie do pokierowania, z prostymi statystykami/umiejętnościami, chodzący po planszy :] (nie musi to być klimat bajkowy).
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra dla 5-6 latka

Post autor: KurikDeVolay »

Zerknij na Karak. Albo Ghost Fightin Treasure Hunters. Obie gry sprawdzone z dzieciakami w takim wieku, obie świetne. Ta druga zdecydowanie lepsza, ale co dziecko to inne preferencje.
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 5-6 latka

Post autor: Retrac »

Dzięki wielkie za poradę, skorzystam :) (ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to serdecznie poproszę)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra dla 5-6 latka

Post autor: Blue »

U mnie się sprawdziły obie te gry, ale Karak mocniej. W Ghost fightin problem jest taki że ja nie powinienem w to grać, bo nigdy nam się nie udało przegrać, jak ktoś gra na pałę i są emocje bo moga przegrać to jest pewnie fajniej. Są tryby utrudniające grę, ale np dodanie drzwi jednocześnie rozpycha talię i przez to mniej duchów wychodzi i to się mniej więcej kompensuje.

Ja bym powiedział Pluszowe Opowieści, o ile nie będą zbyt straszne, u nas się sprawdzają wyśmienicie.
ODPOWIEDZ