Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Badboyski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2017, 23:01

Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Post autor: Badboyski »

Hej wszystkim :).

Wpadłem tutaj o poradę, która może nakieruje troszeczkę mój wybór.

Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy się na wsparcie https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/titans ale zacząłem się zastanawiać czy nie zrezygnować z tego na rzecz https://www.kickstarter.com/projects/cm ... escription.

Jeśli chodzi o klimat to z jednej strony bardzo lubimy gry strategiczne i ogólnie mamy dobre doświadczenia z Valhalla ale z drugiej strony jesteśmy też wielkimi fanami Zombiaków wszelkiego rodzaju.

Zastanawiam się czy by nie zmienić decyzji i nie zrobić późnego wsparcia dla Zombicide 2nd Edition? Wydaje mi się, że zawartość gry jest o wiele większa. Nie siedzę jakoś mega w świecie gier planszowych i jestem ciekaw opinii bardziej doświadczonych osób co sądzą o tej drugiej edycji? Jak im się grało w pierwszą (my nie mieliśmy okazji). Jak ta druga edycja się według was zapowiada? Jakie są opinie wśród ludu?

Byłbym wdzięczny za małą dyskusje, która być może przybliży mnie do podjęcia decyzji, którą ostatecznie i tak będę musiał podjąć sam.

Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Post autor: japanczyk »

Late Pledge na pewno bedzie jeszcze chwile otwarty - spróbuj zagrac w któres Zombicide czy Ci podejdzie i wtedy się zdecyduj. Zawartość (plastiku) na pewno wieksza w kampanii CMON, ale czy gry? Ciezko orzec. ZC to fajna gra rozrywkowa.

Tytani za to... wydaje mi się, że ciekawszym area control jest Inis, za niższą cenę, ale temat Tytanów bardzo fajny. No i zdziwie sie jesli po premierze nie dostaniesz taniej niz na KSie jak ktos bedzie sprzedawal wersje z zagramw.to
Badboyski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2017, 23:01

Re: Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Post autor: Badboyski »

japanczyk pisze: 13 lis 2019, 13:41 Late Pledge na pewno bedzie jeszcze chwile otwarty - spróbuj zagrac w któres Zombicide czy Ci podejdzie i wtedy się zdecyduj. Zawartość (plastiku) na pewno wieksza w kampanii CMON, ale czy gry? Ciezko orzec. ZC to fajna gra rozrywkowa.

Tytani za to... wydaje mi się, że ciekawszym area control jest Inis, za niższą cenę, ale temat Tytanów bardzo fajny. No i zdziwie sie jesli po premierze nie dostaniesz taniej niz na KSie jak ktos bedzie sprzedawal wersje z zagramw.to
Z twojego doświadczenia jak długo powinien być jeszcze otwarty? Problem jest taki, że w towarzystwie tylko ja z dziewczyną gramy w gry i musielibyśmy te Zombicide kupić no i teraz pojawia się pytanie czy warto wydawać pieniądze na grę, która raptem za 12 miesięcy ma mieć już drugą edycje?

Jak wygląda z regrywalnością pierwszej edycji?
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Post autor: morthi »

Zakładam, że masz grupę znajomych wśród których zebranie się w 6 osób nie jest problemem to moim zdaniem, jeśli nie planujesz all in czyli zapłacić ok 400$ za grę że wszystkimi dodatkami (w tym dodatkowymi zestawami kości) to Zombicide lepiej odpuścić.
Gry cmon mają to do siebie, że prędzej czy później będziesz potrzebować wszystkich rozszerzeń, a one będą praktycznie niedostępne lub bardzo drogie.
Co do regrywalnosci - jeśli kręci cię klimat zombi, to zawsze chętnie będziesz siadać do gry w której będziesz się przedzierać przez hordy nieumarłych realizujac scenariusze twórców (a jest ich całkiem sporo), a jak już skończysz wszystkie po kilka razy to zaczniesz sam robić swoje.

Co do polskiej gry Titans nie mogę się wypowiedzieć bo nie jestem w temacie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Post autor: japanczyk »

morthi pisze: 14 lis 2019, 06:54 Zakładam, że masz grupę znajomych wśród których zebranie się w 6 osób nie jest problemem to moim zdaniem, jeśli nie planujesz all in czyli zapłacić ok 400$ za grę że wszystkimi dodatkami (w tym dodatkowymi zestawami kości) to Zombicide lepiej odpuścić.
Gry cmon mają to do siebie, że prędzej czy później będziesz potrzebować wszystkich rozszerzeń, a one będą praktycznie niedostępne lub bardzo drogie.
What? xD
Kompletnie i absolutnie się nie zgadzam.
Jeśli nie grasz nałogowo codziennie w grę to pledge z Kickstartera (podstawowyw, albo w przypadku tej edycji ten za 140$ z kampania fabualrna) starczy ci na dłuuuuugi czas - masz pierdyliard survivorów do wyboru oraz sporo abominacji i zombie z house rulami (ze stretch goali) zeby gra była na prawde mocno regrywalna
Na prawde uwazam, ze All-in potrzebuja tylko ludzie cierpiacy na FOMO - musialbym autentycznie grac codziennie zeby ograc cokolwiek w takim stopniu zebym potrzebował wiecej niz jednego dodatku. A juz nie wspominam nawet o tym komu potrzebny drugi zestaw SG, czy resoraki za 14$ które mozna samemu druknac na drukarce 3d (albou kogos zamowic, wciaz taniej). Zreszta do Zombicide Czarna Plaga teraz ludzie tworza swoj dodatek - Uderz i Uciekaj, wiec regrywalnosc bez SG tez jest spora
Od 2 miesiecy mam Invadera i do tej pory poza survivorami siegnelismy raz po xenosów ze streatch goali, bo bylismy ciekawi jaka roznice wprowadza w rozgrywce
Badboyski pisze: 13 lis 2019, 23:28 Z twojego doświadczenia jak długo powinien być jeszcze otwarty? Problem jest taki, że w towarzystwie tylko ja z dziewczyną gramy w gry i musielibyśmy te Zombicide kupić no i teraz pojawia się pytanie czy warto wydawać pieniądze na grę, która raptem za 12 miesięcy ma mieć już drugą edycje?
LP powinien byc otwarty do grudnia. Jesli chodzi o pierwsza edycje to IMHO nie warto, kiepsko sie zestarzala - ale masz Green Horde czy Czarna Plage, znajdziesz oferty na forum tansze niz wersja sklepowa - kupisz, zobaczysz czy ci sie podoba i najwyzej puscisz dalej w tej samej cenie albo z małą stratą ;-)
np. kolega wronek ma ZH viewtopic.php?f=53&t=55608&p=1194028&hi ... e#p1194028
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Zombicide 2nd Edition czy Titans?

Post autor: seki »

Mam sklepową podstawkę Zombicide, która jest mocno okrojona w stosunku do podstawowego wsparcia na KS. Kupuję dodatki do gier ale akurat do Zombicide nie odczuwam potrzeby. Dawno nie czytałem nic bardziej absurdalnego niż to, że Zombicide trzeba kupować all in lub wcale.
Co do pytania głównego to Zombicide to sprawdzona gra do luźnej zabawy. Ma rzesze wielbicieli. W Tytanów niewiele osób grało póki co, bo gra czeka na wydanie i tylko nieliczni grali w prototyp.
ODPOWIEDZ