Co z tych trzech?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Co z tych trzech?

Post autor: potwordoszafy »

1. Smallworld
2. Jamaica
3. Azul

Co dla 6latka, który ogarnia od 2 lat gry planszowe, lubi Carcassone, Wsiąść do pociągu, wszystkie memo, Magawojowników, Monopoly, Colorfox. Chcę go zachęcić do dalszej gry, a nie zniechęcić.

Rezerwa:
4. My Little Scythe
5. Santorini
6. Wielka Pętla

Zakup naraz sześciu nie wchodzi w grę, dlatego podpowiedzcie co może być namber łan.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co z tych trzech?

Post autor: AnimusAleonis »

Jamaica

A z rezerwy Santorini.

Ewentualnie My Little Scythe, ale to dalekie 3 miejsce.

Flamme Rogue jest świetne, ale to raczej zabawa grupowa na 4+ osoby, a tak młody gracz w takiej grupie może się nie odnaleźć, więc mimo sympatii dla tytułu, jeszcze dalsze 4 miejsce.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co z tych trzech?

Post autor: Blue »

Santorini jest mega konfrontacyjne(nonstop blokujesz przeciwnika, albo on Ciebie), to do tego widzisz "szach mat" i niby się gra nie skończyła, bo finalny ruch nie został wykonany, ale dziecko się czuje bezsilne(przynajmniej mój 7 latek) i u mnie się kończyło emocjami z którymi trzeba było walczyć. Wiadomo różnie dzieciaki reagują, ale u mnie się nie sprawdziło, mimo że gra jest super.

Grałem z tego co wypisałeś w Smallworlda, Azula i Wielką pętlę jeszcze i ja bym chyba był za Smallworldem z tych pozycji. Niby się ze sobą bije, ale zawsze można to robić też w miarę delikatnie, Azul fajny, ale o ile 6 latek u mnie ogarniał, to przez brak tematu był mało zainteresowany. Wielka pętla jest bardzo fajna, acz nie wiem jak do grania z dzieckiem.

Ja bym polecał Via Nebula od siebie, pięknie wykonana, świetnie chodzi, praktycznie nie ma negatywnej interakcji(jest podbieranie surowca, ale jednocześnie odblokowuje workera itp), a samej interakcji jest dużo, a plansza żyje, jak zagraliśmy to mój wtedy 6 latek ochrzcił ją swoją ulubioną grą i bardzo często lądowała na stole, teraz trochę mniej, bo mam zalew nowości z biblioteki i po prostu co chwile sprawdzamy coś nowego, ale szczerze nie znam drugiej tak dobrej gry z fajnie żyjącą planszą do grania z młodym.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Co z tych trzech?

Post autor: Kin@a »

Ja też polecam Jamaicę. Jeśli lubi jeździć na rowerze to można nabyć Wielką Pętle do której wychodzą ciekawe dodatki.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Co z tych trzech?

Post autor: louiscyphre »

potwordoszafy pisze: 16 lis 2019, 22:10 ... wszystkie memo, Magawojowników
Miał okazję zagrać w Odyseję? To nie jest zwykłe memo.
ootbak22
Posty: 74
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Co z tych trzech?

Post autor: ootbak22 »

Moja córka uwielbiała Small world i cały czas go pokazywała. Jedyny problem mialem, że ja go nie lubilem :) Ale muszę polecic z czystym sumieniem.
Rozpatrz Pluszowe Opowieści, bo są super zrobione i fajnie się wchodzi w tematykę fantastyki.
Teraz ma prawie 8 lat i jest mocno ograna więc już nie muszę wybierać, tylko bierzemy cokolwiek, Brzdęk zdecydowanie się przyjął, ale nie testowałem na 6-latce.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Co z tych trzech?

Post autor: Oxytocine »

Wydaje mi się, że z tych wymienionych to Smallworld spełni oczekiwania :) Mam wrażenie, że jak się pokocha jakąś grę z Days of Wonder, to z kolejnymi będzie tak samo. Tym bardziej, że z czasem można postawić na kolejne dodatki, których już jest całkiem sporo.
Myślałeś może o Takenoko? To też fajna, kolorowa gra. Mechanizm podobny do Wsiąść do pociągu - też mamy karty z "zadaniami".
Azul jest fajną grą, ale wydaje mi się, że trochę "poważniejszą" i dla 6-latka może być po prostu nudny.
ODPOWIEDZ