Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Xardas123 »

Cześć, muszę pomóc w zakupie prezentu na gwiazdkę od dziadków dla mojego syna. Jest w miarę ograny. Gramy w sporo gier: Potwory w Tokio, Domek,Splendor, Zakazaną Pustynię, Pingwiny z Madagaskaru, Rój, Patchwork, Jaipur, sushi go i kilka mniejszych. Ostatnio nawet ograliśmy Teby i nie było źle. Myślę teraz o jakiejś grze przygodowej dla niego. Pułap cenowy to Max 150zł stąd Magia i Myszy, Pluszowe opowieści odpadają.
Po głowie chodzi mi tylko Karak+dodatek...

Fajnie (ale nie koniecznie) jakby były jakieś scenariusze do zagrania, które mógłby sobie przeczytać albo/i jakieś wprowadzenie do historii z gry.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 10:35 przez Xardas123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Blue »

Karak+ komiks paragrafowy hokus i pokus(moj 7 latek go chyba przeszedł ponad 20 razy).

Można jeszcze pomyslec o systemach rpg dla dzieciakow, jest Hero Kids(ale chyba tylko pdf) i teraz mial miec jakos premierę Mistrz Baśni w druku. Może jakis fajny komiks fantasy dla dzieciakow? Jest np. Kraina Ruin.

Tak rzucam bo o ile u mnie sie Pluszowe mega sprawdziły(karak też) to nie znam niczego takiego w tym budżecie niestety. Niektórzy twierdzili ze od Karaka jest lepszy tako tytuł z okładką na ktorej jsst księżniczka na zamku, ale wyleciało mi z głowy, jak sobie przypomne to dam znac.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Kin@a »

Karak plus dwa komiksy paragrafowe Rycerze (cz. I i II)

Górą i Dołem/Blisko i Daleko
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Blue »

Kin@a pisze: 25 lis 2019, 01:27 Karak plus dwa komiksy paragrafowe Rycerze (cz. I i II)
U mnie rycerze nie podeszli. Trza wyczuc dziecko.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Xardas123 »

A grał ktoś w grę Drakon nie mylić z Drako? Chyba dość zbliżona do Karaka tyle że z plastikowymi figurami jest w obecnym wydaniu.
Zastanawiałem się nad runebound ale też jest powyżej pułapu.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Blue »

Runebound jest długi, pewnie mało ktore dziecko tyle przy planszy wytrzyma. Zreszta przy tym wieku juz predzej bym tfu tfu talismana tu widzial ;). Tez dlugi ale to mega luzna i prosta gra, pytanie czy rodzic przy niej wytrzyma, bo ja miałbym problem.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Xardas123 »

Blue pisze: 25 lis 2019, 08:21 Runebound jest długi, pewnie mało ktore dziecko tyle przy planszy wytrzyma. Zreszta przy tym wieku juz predzej bym tfu tfu talismana tu widzial ;). Tez dlugi ale to mega luzna i prosta gra, pytanie czy rodzic przy niej wytrzyma, bo ja miałbym problem.
Skoro długi to nie koniecznie na już, może kiedyś. Odnośnie Talizmana to był kiedyś za darmo na andka:) wystarczył mi on na kilka dni i więcej nie dałem rady.

A ten Drakon?? grałeś widziałeś? Zdobył nawet nagrodę planszowej gry roku w pierwszym plebiscycie.
Kin@a pisze: 25 lis 2019, 01:27 Karak plus dwa komiksy paragrafowe Rycerze (cz. I i II)

Górą i Dołem/Blisko i Daleko
Górą i dołem wydaje się całkiem całkiem:) może nawet i karak by jeszcze wpadł z nią:) i była by fajna paczuszka.

Nie mniej jest jeszcze czas to zbieram propozycje dalej.
mnihas
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: mnihas »

U mojego 9 latka Drakon się nie sprawdził - zbyt denerwował się negatywną interakcją, której jest dużo. Ale sama gra całkiem przyjemna.

Jako alternatywa dla Karaka może być jeszcze Tajemnica Zamku - gra losowa, ale budowanie zamku (innego za każdym razem) robi robotę. Gramy w to codziennie od dwóch dni: z 3,5 i 9 latkiem.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Pisarka »

Untold Adventure Awaits
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Blue »

mnihas pisze: 25 lis 2019, 18:49 Jako alternatywa dla Karaka może być jeszcze Tajemnica Zamku - gra losowa, ale budowanie zamku (innego za każdym razem) robi robotę. Gramy w to codziennie od dwóch dni: z 3,5 i 9 latkiem.
To jest to co polecali jako zamiennik karaka.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: bowie »

My Little Scythe jest świetne!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: ShapooBah »

W sumie wykorzystam temat, zamiast zakładać nowy.

Potrzebuję pomocy z zakupem gry dla 7 letniego chrześniaka który w sumie ograny jest w podstawowe gry (monopoly) czy tez inne habsbrowe twory. Wujek chce mu kupić grę z prawdziwego zdarzenia i waha się między my little scythe, a pluszowymi opowieściami.
Którą grę byście wybrali?
Talphion
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2013, 11:22
Lokalizacja: Niepołomice
Has thanked: 19 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Talphion »

Polecam Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie. Gram w to z synami 5,5 oraz 4 lata. O ile starszy podejmuje sensowne decyzje o tyle młodszy cieszy się klimatem i tym że może czasem zwiedzić wyspę albo upolować zwierzę :)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Prezent dla 7 latka od dziadków;)

Post autor: Xardas123 »

Talphion pisze: 05 gru 2019, 16:03 Polecam Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie. Gram w to z synami 5,5 oraz 4 lata. O ile starszy podejmuje sensowne decyzje o tyle młodszy cieszy się klimatem i tym że może czasem zwiedzić wyspę albo upolować zwierzę :)
Tylko kolega wyżej kupić chce grę dla chrześniaka. Żeby grać w robinsona to raczej potrzebna jest ograna, znająca, zasady starsza osoba a 7 latek na 100% sam sobie nie poradzi, a nawet jego rodzice jeżeli nie grają w planszówki. Tak więc propozycja raczej niezbyt trafna.
Ja koledze pomimo iż nie grałem w obie jego propozycje to chyba sugerowalbym pluszowe opowieści. Po tym co czytałem i widziałem, gra pozwoli spędzić naprawdę super czas z rodziną nawet niekoniecznie zakręconą na punkcie planszówek;) sam planuje zakupić dzieciakom w niedalekiej przyszłości;)

A u mnie okazało się, że babcia już coś kupiła na gwiazdkę, ale na dokładkę będzie i tak Karak z dodatkiem;) A górą i dołem zastanawiam się czy ja mu nie dołożę jeszcze;)
ODPOWIEDZ