Gry z dużą ilością kart

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dfrugo
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2007, 13:37
Lokalizacja: gliwice
Has thanked: 1 time

Gry z dużą ilością kart

Post autor: dfrugo »

Uwielbiam gry gdzie jest duża ilość kart, duża ilość przedmiotów do znalezienia. Rozważałem zakup Posiadłości Szaleństwa ale widziałem, że tam wcale tak dużej ilości kart nie ma. Widziałem, że w Harry Potter Hogwarts Battle jest trochę kart ale chyba nie o to mi chodzi. Gloomhaven póki co trochę drogi. Polecicie coś ?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: Goldberg »

Taaaaa...jakakolwiek gra LCG , same karty...
Polecam Arkham Horror lcg masz juz tysiace kart ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: Golfang »

+1 dla Horror w Arkham LCG...

No generalnie dużo jest gier z kartami. Te których próbowałem: Hero/Star Realms, World ofTtanks Rush, Legendary Encounters Alien. Star Wars Gra Karciana. Wszystkie dobre - ale HwA lcg z tego wszystkiego najlepsze.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: crazygandalf »

Seria Legendary Marvel. Jeśli chcesz wszystko zebrać to tam są tysiące kart. I ciągle wychodzą nowe. Na razie mam komplet w dwóch walizkach i już się nie mieści. :D
Dodatkowo możesz zainteresować się Thunderstone Quest.
dfrugo
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2007, 13:37
Lokalizacja: gliwice
Has thanked: 1 time

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: dfrugo »

No właśnie nie chodzi mi o typowo grę karcianą. Coś bardziej plansza + karty tak jak np w Runebound
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: Golfang »

dfrugo pisze: 27 lis 2019, 10:47 No właśnie nie chodzi mi o typowo grę karcianą. Coś bardziej plansza + karty tak jak np w Runebound
To myślę, że aktualny mój top 1 - Descent 2 powinien Ci spasować.
Kart przedmiotów jest całkiem sporo + umiejętności także. Co odrużnia tę grę od Władcy Pierścieni Podróży przez Śródziemie to tutaj wlaściwie co przygodę jesteś w stanie kupić nowy przedmiot oraz/lub dodać sobie nowe umiejętności (w WP PPŚ te umiejętności i przedmioty bardzo wolno ewaluowały). Dodatkowo do Descenta wydano już całe mnóstwo dodatków, które wprowadzją nowe kolejne klasy posatci, przedmioty itp. Polecam!
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: Goldberg »

Praktycznie kazdy dungeon crawler/ przygodowka to masa kart? :roll:
Pathfinder, gloom of kilforth...
Jakies dziwne te twoje wymagania....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
dfrugo
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2007, 13:37
Lokalizacja: gliwice
Has thanked: 1 time

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: dfrugo »

Golfang pisze: 27 lis 2019, 11:04
dfrugo pisze: 27 lis 2019, 10:47 No właśnie nie chodzi mi o typowo grę karcianą. Coś bardziej plansza + karty tak jak np w Runebound
To myślę, że aktualny mój top 1 - Descent 2 powinien Ci spasować.
Kart przedmiotów jest całkiem sporo + umiejętności także. Co odrużnia tę grę od Władcy Pierścieni Podróży przez Śródziemie to tutaj wlaściwie co przygodę jesteś w stanie kupić nowy przedmiot oraz/lub dodać sobie nowe umiejętności (w WP PPŚ te umiejętności i przedmioty bardzo wolno ewaluowały). Dodatkowo do Descenta wydano już całe mnóstwo dodatków, które wprowadzją nowe kolejne klasy posatci, przedmioty itp. Polecam!
O taką odpowiedź mi chodziło. Mam do Ciebie jedno pytanie bo widzę, że masz w kolekcji Posiadłość Szaleństwa, Sword & Sorcery, Descent, WP PPŚ, Mage Knight. Już abstrahując od tej ilości kart to co byś polecił w tym zestawieniu, jeżeli chodzi o fun /regrywalność ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: Yuri »

dfrugo pisze: 27 lis 2019, 10:47 No właśnie nie chodzi mi o typowo grę karcianą. Coś bardziej plansza + karty tak jak np w Runebound
Shadows of Brimstone + supplementy karciane jak Ci malo. Tylko proszę nie pisać skarg, że drogo :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry z dużą ilością kart

Post autor: Golfang »

dfrugo pisze: 27 lis 2019, 11:56
Golfang pisze: 27 lis 2019, 11:04
dfrugo pisze: 27 lis 2019, 10:47 No właśnie nie chodzi mi o typowo grę karcianą. Coś bardziej plansza + karty tak jak np w Runebound
To myślę, że aktualny mój top 1 - Descent 2 powinien Ci spasować.
Kart przedmiotów jest całkiem sporo + umiejętności także. Co odrużnia tę grę od Władcy Pierścieni Podróży przez Śródziemie to tutaj wlaściwie co przygodę jesteś w stanie kupić nowy przedmiot oraz/lub dodać sobie nowe umiejętności (w WP PPŚ te umiejętności i przedmioty bardzo wolno ewaluowały). Dodatkowo do Descenta wydano już całe mnóstwo dodatków, które wprowadzją nowe kolejne klasy posatci, przedmioty itp. Polecam!
O taką odpowiedź mi chodziło. Mam do Ciebie jedno pytanie bo widzę, że masz w kolekcji Posiadłość Szaleństwa, Sword & Sorcery, Descent, WP PPŚ, Mage Knight. Już abstrahując od tej ilości kart to co byś polecił w tym zestawieniu, jeżeli chodzi o fun /regrywalność ?
Sworda mam od niedawna - na razie pomalowałem skrzynie i drzwi do niego :). Nawet nie przeczytałem instrukcji. Ciężko mi sie odność do tego tytułu - choć jestem napalony na tą grę.
Jeśli mam podać w kolejności która mi się najbardziej podobała to:
1. Descent 2
2. Gears of War
3. Posiadłość Szaleństwa - chociaż jest tak samo dobra wg mnie jak Podróże przez Śródziemie - ale ma wg mnie lepszy klimat. W PPŚ kompletnie nie czuję klimatu Władcy Pierścieni...
4. Władca Pierścieni
5. Mage Knight... gra niby fajna ale jakoś mało tam czuję przygody - chociaż dużo w to też nie grałem - może dlatego...

Z całego kompletu najbardziej pasuje mi Descent - tak dobre że już mam zaplanowane w jakiej kolejności i jakie dodatki sobie kupię - teraz na święta będę miał Cień Nerekhall.

@EDIT
Co do Gearsów - to przyznaję że grałem bardzo dawno w tę grę. Wtedy pamiętam że fun z gry miałem ogromny -ale to był mój pierwszy Dungeon Crawler. Więc gdybym teraz zagrał może byłoby gorzej? Ciężko stwierdzić. Później grałem w Władcę Pierścieni i Posiadłość. Jak pisałem u góry - gry są wg mnie tak samo dobre. Tylko Posiadłość ma lepszy klimat (dla mnie). Descent jest moim najnowszym dzieckiem i może dlatego jest TAK DOBRY? Ale jak pisałem wcześniej - najlepiej i najszybciej w nim się awansuje, co daje przyjemność z samego odczucia że jesteś lepszy niż poprzednio.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ