Gra dla chrześnicy z Niemiec

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Robert_1
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2019, 07:42

Gra dla chrześnicy z Niemiec

Post autor: Robert_1 »

Jak grę dla 10 letniej chrześnicy?

Mieszka od urodzenia w Niemczech, mówi po polsku, ale jej znajomi już niekoniecznie. Ważne żeby pomimo instrukcji po polsku koleżąnki i koledzy z Niemiec mogli łatwo załapać zasady, a przy tym żeby gra dawałą dużą frajdę i była regrywalna.

Zadtanawiałem się nad:

1. Patchwork
2. Azul
3. Epoka kamienia


Jeszcze nie grałem w te gry, ale wydają się mieć dobre opinie tylko czy pasują w tej sytuacji? Chciałbym żebyście polecili mi dobrą grę
Robert_1
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2019, 07:42

Re: Gra dla chrześnicy z Niemiec

Post autor: Robert_1 »

Czy ktoś pomoże? :(
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Gra dla chrześnicy z Niemiec

Post autor: wis »

Zastanowiłbym się nad grami z Polski - Minerały i Odyseja. Obie piękne, nietrudne i ze śladową zależnością językową.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra dla chrześnicy z Niemiec

Post autor: Blue »

Wszystkie gry które wymieniłeś sa od niemieckich autorów. Można i tak, tylko imho trop kolegi wyżej jest słuszny.

Z tych 3 Twoich poszedł bym w stronę Epoki, bo jest tematyczna i wydaje mi się, co może być błędne że przez to może być ciekawsza dla dzieciaków.

Dość istotna sprawa - dziewczyna ma w domu już jakąś kolekcję planszówek, czy nie bardzo? Bo jeżeli ma to akurat pozycje które wypisałeś mają sporą szanse na bycie już na półce.
ODPOWIEDZ