Pandemic / Pandemic Legacy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: Artur_M »

Hej,
jestem tutaj nowy. Jestem ze Szczecina. Zwykle grywamy rodzinnie w 3 osoby, ja, żona i 14 letni syn. Nasze gry to Catan podstawka + 2 dodatki, Ghost Stories i Imperium Atakuje. Każda z tych gier jest inna, w każdą z nich gra się nam super.

Rozważamy zakup Pandemic Legacy. Wyczytałem, że to jest gra jednorazowa. No i jakoś mam wewnętrzny opór przed zakupem tego typu gry. Lubię wracać do starych gier (Catan). Zastanawiam się więc czy może rozsądniej kupić wcześniejszą wersję gry, czyli Pandemic. Co sądzicie? Proszę doradźcie. A może Pandemic Legacy jest o tyle fajniejsza od jej wcześniejszej siostry, że cena dartych kart, przyklejania trwałych znaczników itp. jest warta zabawy jaką daje ta gra.

Jak z czytelnością instrukcji?

No i tak w ogóle warto kupić tę kooperację?

Pozdrawiam,
Artur
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: uszczu »

Bierz w ciemno. Gra jest genialna w domowym towarzystwie ze stałym składem. Gam już trochę w planszówki, większe i mniejsze tytuły, ale i mnie i żonę Pandemia Legacy zadziwiła. Wspaniałe doświadczenie. Przejście gry zajmuje około 18 rozgrywek.. w zależności od sukcesów 12-24 gier.. między 1 do 1,5h. Fantastynie spędzony czas.

Polecam Sezon 1. Zanim zaczniecie grać w wersję Legacy można zagrać kilkanaście razy w jej podstawową wersję bez rozpoczynania kampanii.

Zabawy wystarczy na długo. Nie będziesz żałował ani złotówki. Szczerze polecam.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: Artur_M »

Dzięki uszczu. Przekonałeś mnie.
Tak dla pewności, gra po przejściu kampanii ląduje w koszu?

Jeżeli lubicie z żoną gry kooperacyjne to szczerze polecam Ghost Stories. Trudna gra, ale wciąga na maksa. No i jej wykonanie! Kafle i karty to dzieło sztuki, a figurki można sobie pomalować.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: strid3rr »

Nie tak do końca idzie do kosza. Pozostaje jeszcze cały czas dalsza gra w zwykły Pandemic. Owszem, plansza jest "sfatygowana", ale można spokojnie grać.
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: uszczu »

Tak szczerze to zostawiłem sobie jako pamiątkę i czasem właśnie odpalam na oklejonej mapie.. wspominki super.

Kup i daj znać jak się podoba jak będziecie co najmniej w maju..

Powodzenia.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: Artur_M »

Złożyłem zamówienie u Mikołaja ;)
Dam znać.
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: Artur_M »

Jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Autor gry zaleca rozegranie na początku kilku partii wersji podstawowej.Czy powinienem poszukać sobie w Internecie instrukcji Pandemic?
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: Cyel »

Na początku kampanii Legacy możecie dowolną liczbę razy rozegrać scenariusz początkowy, aż do uzyskania satysfakcjonującego Was wyniku, traktując go niejako jak tutorial.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic / Pandemic Legacy

Post autor: louiscyphre »

Artur_M pisze: 10 gru 2019, 12:37 Jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Autor gry zaleca rozegranie na początku kilku partii wersji podstawowej.Czy powinienem poszukać sobie w Internecie instrukcji Pandemic?
Wszystkie podstawowe zasady są w instrukcji. Podczas rozgrywki w trybie legacy nakleja się naklejki :P z dodatkowymi zasadami.
ODPOWIEDZ