Gra pod konserwatywne taktyki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kreve
Posty: 13
Rejestracja: 30 lip 2016, 18:00

Gra pod konserwatywne taktyki

Post autor: kreve »

Szykuję się do zakupu gry, będę grał głównie z drugą połówką. Jest jedno uszczegółowienie: druga połowa nie lubi się "spinać" podczas gier. Choćby nie wiem co, nie jest skłonna do ryzyka, odważnego pójścia do przodu, gra bardzo konserwatywnie nawet jeśli to oznacza pewną przegraną. Woli grać swoim tempem, ciułać konsekwentnie swoje punkty, a co ma być to będzie. Przykład? Gramy np. w "Wsiąść do pociągu", podoba się jej bardzo. Gdy gramy na luzie, raz wygram ja, raz ona. Jednak kiedy zaczynam mocniej kombinować, cisnąć, ryzykować, mam pewną wygraną. Choćby zostawała w tyle, nie zaryzykuje. Tak jest z większością gier.

Macie jakieś pomysły, na grę która z jednej strony będzie temperowała odważny styl gry, a z drugiej doceni konserwatywne taktyki oparte na spokojnym dążeniu do celu? Wiem że aż się prosi o jakąś gierkę z maksymalną losowością, ale jak jest totalnie losowo to z kolei ja się męczę. A więc najlepiej żeby gra:
- doceniała konserwatywny styl gry
- była na 2 osoby
- nie była z tych cięższych
- miała wysoką regrywalność
- była ładna

Da się coś wykombinować z tych wskazań?
FkkrDR1
Posty: 19
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:09

Re: Gra pod konserwatywne taktyki

Post autor: FkkrDR1 »

Może zamiast rywalizować między sobą pójdziecie bardziej w kierunku gier kooperacyjnych?
Do przyzwyczajenia podejmowania ryzyka i kombinowania jest fajna, stara karcianka 1-5-7, ale do tego jest potrzebne trzech graczy.
kreve
Posty: 13
Rejestracja: 30 lip 2016, 18:00

Re: Gra pod konserwatywne taktyki

Post autor: kreve »

FkkrDR1 pisze: 09 gru 2019, 21:20Może zamiast rywalizować między sobą pójdziecie bardziej w kierunku gier kooperacyjnych?
Jest to jakieś wyjście, ale obawiam się że przy mojej wyrywności, zostanę kierownikiem i zacznę podejmować większość decyzji :wink:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra pod konserwatywne taktyki

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Karczma pod pękatym kuflem
Zamki Burgundii
Azul
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
FkkrDR1
Posty: 19
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:09

Re: Gra pod konserwatywne taktyki

Post autor: FkkrDR1 »

Mi podejście Twojej Kompanki przypomina trochę stare czasy jRPG na PS2, gdzie masterowało się postacie po to, żeby jak najłatwiej pokonać bossa ;) Bez ryzyka i w ogóle ;)

Może znajdziesz jakiegoś co-opa, na którego akurat złapie bakcyla :)
kreve
Posty: 13
Rejestracja: 30 lip 2016, 18:00

Re: Gra pod konserwatywne taktyki

Post autor: kreve »

A co myślicie o "K2"? Nada się, czy jednak to gra pod ryzyko?
Dr. Nikczemniuk pisze: 09 gru 2019, 21:53 Karczma pod pękatym kuflem
Wygląda świetnie, opisy brzmią całkiem zachęcająco, chociaż nie wiem czy tematyka piwna ją zainteresuje :wink:
ODPOWIEDZ