Dla 5 latki.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Żbik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2019, 10:01

Dla 5 latki.

Post autor: Żbik »

1. Dziewczynka lat 5
2. Zazwyczaj z osobami dorosłymi będzie grała - różnie w zależności od sytuacji od 2 osob do xx
3 Lubi grać ale nie ma tam żadnych szczegolnych upodobań - 2 ktore kupilem jej poprzednio trafily do gustu - double oraz grzybobranie .
4. Klimaty bajkowe księżniczki, ostatnio frozen i inne popularne bajki
5. Może być zarówno planszówka jak i karcianka
6 Bardzo nie lubi przegrywać :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Blue »

Potwory do szafy, Myszki w Opałach(ale słabo dostępne), Wirus(wyszedł ze sklepów), Sen, Tajemnica Zamku.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Lothrain »

Rzuć okiem na kooperacje, przegrać się nie da - Lisek Urwisek, Kto to był? (ale będzie problem z dostępnością), ew. Myszki w opałach, lub Kotek psotek (ale może być już za prosta). Jeśli jednak może czasem przegrać to rzuć okiem na Dzielne Myszki i Kociaki Łobuziaki.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Blue »

Fakt o lisku urwisku zapomniałem, a to chyba dobry typ. Jeszcze Ghost Hunting Treasure Hunters o ile nie za straszne i Tak samo Pluszowe Opowieści(wiem że niektórzy w takim wieku już serwują, acz ja bym się wstrzymał).

Straszny dwór jest banalny i też się świetnie powinien sprawdzić w takim wieku. Karak(ale tematyka nie ta).
Żbik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2019, 10:01

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Żbik »

A jeszcze jakaś gra taka która pomoga w nauce dodawania / coś z literkami?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Lothrain »

Żbik pisze: 10 gru 2019, 22:09 A jeszcze jakaś gra taka która pomoga w nauce dodawania / coś z literkami?
Najprostsze dodawanie i tematyka dla dziewczynki zobacz grę "Nogi stonogi", "Misia i jej mali pacjenci", albo "Śpiące królewny". Bardziej zaawansowana i świetna gra (ale może być z kolei jeszcze za trudna dla 5-latki) to "Polowanie na robale". Z literkami mam problem, bo to zazwyczaj gry w układanie słów i 5-latek nie da rady. Jest takie maleństwo "Słowostworki", zobacz. Reszta tytułów z literkami dla tego wieku to przeważnie gry memo. Kilka innych propozycji znajdziesz tutaj, ale uważaj, bo do niektórych nie warto się nawet zbliżać: Czytanie i liczenie
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Blue »

Nogi stonogi to polowanie na robale light. Też bym szedł w te strone. Zreszta dodawanie to i tak przy dowolnej grze z liczeniem punktow wyjdzie.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Dla 5 latki.

Post autor: anna26 »

Sen, śpiące królewny, polowanie na robale wszędzie dodawanie

Polecam jeszcze na ćwiczenie pamięci przestrzennej gry z magnesami od G3 zaklęta wieża lub magiczny labirynt.Dziewczynki obie bardzo lubią
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Dla 5 latki.

Post autor: Sroczka »

A ja zaproponuje Karak...dodawanie na poziomie 0-16 max i bardzo łatwe zasady. Moja 6 letnia córka nie miała żadnych problemów z wejściem w grę.
ODPOWIEDZ