Strategie/euro 3-4 graczy, interakcja, area-control - trudny wybór, dużo przerobionych gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Strategie/euro 3-4 graczy, interakcja, area-control - trudny wybór, dużo przerobionych gier

Post autor: karmazynowy »

Lords of Hellas jest mega droga, więc może kiedyś...

Deck buildingi tak średnio.

Draculę, miałem bodajże 2 edycję - główna mechanika fajna ale reszta niepotrzebnie skomplikowana, dużo małych zasad jak to w FG, walka średnia. To wrażenia z instrukcji bo nigdy nie zagrałem, wymieniłem się na coś innego.

Tuluva wygląda interesująco.

O Great Western Trail też myślałem ale nie pasuje mi temat.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Strategie/euro 3-4 graczy, interakcja, area-control - trudny wybór, dużo przerobionych gier

Post autor: Eltonos »

Ja od siebie polecę Zakazane gwiazdy. Niestety nie jest już i nie będzie w sprzedaży w sklepach (brak dodruku), dlatego też może być ciężko ją dostać, a jak już to trochę trzeba wydać, ale naprawdę warto. Bardzo dobrze chodzi na 3 graczy (najlepiej wg BGG), można grać 2-4 osoby. 4 rasy do wyboru, modularna plansza, trzon gry stanowi budowanie oraz ulepszanie armii i walka z innymi graczami. Gra zdecydowanie cięższa od Kemeta, Cyklad czy Inisa, ale i satysfakcja większa :)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Strategie/euro 3-4 graczy, interakcja, area-control - trudny wybór, dużo przerobionych gier

Post autor: karmazynowy »

Eltonos pisze: 20 sty 2020, 12:37 Ja od siebie polecę Zakazane gwiazdy. Niestety nie jest już i nie będzie w sprzedaży w sklepach (brak dodruku), dlatego też może być ciężko ją dostać, a jak już to trochę trzeba wydać, ale naprawdę warto. Bardzo dobrze chodzi na 3 graczy (najlepiej wg BGG), można grać 2-4 osoby. 4 rasy do wyboru, modularna plansza, trzon gry stanowi budowanie oraz ulepszanie armii i walka z innymi graczami. Gra zdecydowanie cięższa od Kemeta, Cyklad czy Inisa, ale i satysfakcja większa :)
Znam i płaczę, że nie kupiłem jej w regularnej cenie jak jeszcze była dostepna bo się nad nią zastanawiałem wtedy. Obecne ceny to jakieś szaleństwo. Za 700 zl mam 3-5 innych gier.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
ODPOWIEDZ