MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: McAron »

Szukam konfrontacyjnej karcianki dla dwóch graczy, ale nie umiem się zdecydować. Wolałbym coś w ojczystym języku, ale nie jest to wymóg konieczny. Mam na oku:

MTG - dwa może trzy planeswalker decki. Nie chciałbym gry bardzo rozbudowywać. Zależy mi tylko na domowym graniu. Budowanie talii przed grą niestety odpada. Wolę przygotowane talie przez producenta. Czy poszczególne decki są dobrze zbalansowane?

Siege Storm - martwi mnie to, że gra jest mało dostępna. No i trzeba wydać 150zł za dwie talie. Jak wygląda regrywalność?

Keyforge - jak wygląda interakcja? bo wygląda to jak pasjans w zdobywanie amber niż nawalanka...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 00:11 przez McAron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: KurikDeVolay »

Legendy Blue Moon
Ashes: Odrodzenie z popiołów
Dosyć prawdopodobne, że w tym roku IUVI wyda Epic Card Game po polsku, więc też super opcja.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: myszons »

Popieram Epic CG (angielski jest na poziomie podstawowym) w szczególności Dark Draft.
Polecam też VS system. Może być uniwersum Marwela lub Aliena (np. masz tu gotowe 2-4 talie dla każdeo z graczy.)
A keyforge jest dobry gdy zapomnimy talii z domu (30 zyla i gramy). :D
Darkstorm
Posty: 851
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 130 times
Been thanked: 210 times

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: Darkstorm »

W Keyforge nie ma walenia się w twarz. Walczyć mogą tylko potworki między sobą. Możesz od biedy kupić sobie dwie talie i zagrać nimi bez żetonow. Jak nie podejdzie to SPRZEDASZ
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: McAron »

Darkstorm pisze: 08 sty 2020, 16:41 W Keyforge nie ma walenia się w twarz. Walczyć mogą tylko potworki między sobą. Możesz od biedy kupić sobie dwie talie i zagrać nimi bez żetonow. Jak nie podejdzie to SPRZEDASZ
Moje obawy się potwierdziły. Dzięki za opinię, keyforge spada z radaru.

Grałem kiedyś w Blue Moon, ale nie podeszło. Legendy to chyba to samo, tylko talie są pozbierane do jednego pudełka.

VS system wygląda ciekawie. Nie znałem tej gry wcześniej. Zainteresowała mnie.

Ktoś może coś dodać jak wygląda regrywalność tych dwóch frakcji w Siege Storm? Czy da się zaskoczyć przeciwnika strategią?
SarcasticOnion
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2019, 01:58

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: SarcasticOnion »

Odświeżę trochę temat - Summoner Wars może trafić w twoje gusta. Karcianka z planszą, po której poruszają się stwory.
Na początek można zacząć od jakiś starter setów (gdzie są dwie talie, znaczniki i plansza), albo np kupić dwie talie i samemu ogarnąć znaczniki i plansze wydrukować. Trochę więcej to inwestycja w Master Set - też taki startowy, ale talii jest więcej. No a kupowanie nowych talii kosztuje śmieszne pieniądze (do 30 zł z tego co pamiętam), więć łatwo odświeżać rozgrywkę. Zasady nie są jakoś bardzo skomplikowane, bardziej się uczy z doświadczeniem działania swojej talii.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: rattkin »

Summoner Wars to dobry wybór. Blue Moon - jeszcze lepszy. Ashes jest płaskie i nudne.

Siege Storm jest teoretycznie niezły, w praktyce dość szybko robi się wtórny. Sumarycznie było ile, chyba 6 frakcji tylko? Co tam by nie robić, częściej niż nie wygrywało się spamując tanie jednostki.

Sakura Arms tez jest bardzo spoko.

A tak naprawdę, to Android: Netrunner, oczywiście. Po co się bawić w pierdołki, kiedy można grać w the real thing.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MTG, Keyforge, Siege Storm a może coś innego?

Post autor: Figas »

Jak na dwie osoby i bez wchodzenie w turnieje to polecam SW Destiny. Można dostać masę kostek za grosze na wiele godzin zabawy.
++ dla Netrunner bo to najlepsze w co do tej pory grałem
ODPOWIEDZ