Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Post autor: dude2332 »

Szukam jakieś gry z tą właśnie mechaniką, zetknąłem się z nią pierwszy raz osobiście miesiąc temu grając pierwszy raz w Brzdęka i bardzo przypadła mi do gustu, rozbudowywanie własnej talii podczas gry jest bardzo satysfakcjonujące. Klasyk w postaci Dominiona znam, ale niestety chyba nakład się skończył i koszt jego zakupu sięga czasami kilku stów. Kojarzę, że jeszcze Aeon's End jest oparte na tej mechanice, ale poza tym to nie znam zbyt wielu tytułów z nią związanych, dlatego proszę o jakieś polecenia. Gra może być oparta tylko na kartach, ale może też być plansza itd. Chciałbym, żeby dobrze chodziła na 2 osoby i co ważne, żeby była kompletna, mam na myśli tyle, żeby nie trzeba było dokupować kart, jak to jest w przypadku gier kolekcjonerskich (co najwyżej jakieś dodatki). Także czekam na wasze propozycje :D
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Post autor: dannte »

Sporo osób często poleca Star Realms.

Ja polecam Ascension, Thunderstone. A jeśli kooperacja wchodzi w grę to także Legendary Encounters: Alien

Popularna jest też seria Legendary, w szczególności Legendary: Marvel.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Post autor: Gromb »

Też Polecam Thundestone. Czerpie garściami z Dominiona i jest bardzo satysfakcjonujący. I można grac solo. Działa elegancko i bez zgrzytów.
Oprócz tego, Tyrants of Underdark. Połączenie area control z deck buildingiem. Ale to świetne jest. Nie dość, że walczymy o obszary planszy i wpływy w poszczególnych miastach, to jeszcze budujemy swój deck, by wspierać tę walkę. Comba wychodzą czasem obłędne.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Re: Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Post autor: dude2332 »

Sprawdziłem sobie dokładniej Star Realms i na prawdę wygląda zachęcająco, zwłaszcza, że nie jest droga. Tylko pytanie, czy na większą liczbę graczy też gra się dobrze? Zakładając, że mam np. 2 talie.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Post autor: rutra1992 »

W Hero Realms, które jest odpowiednikiem star realms grałem z powodzeniem w 4 osoby (jedną talią), ale coś mi się obiło o uszy, że w star realms to by gorzej działało (nigdy nie grałem w star realms więc nie wiem czy to prawdwa). W moim odczuciu dużo lepiej się grało kiedy można było atakować jedynie gracza po lewej stronie i czempionów gracza po prawej, niż grać wszyscy na wszystkich.

Natomiast jeśli będziecie głównie grać w więcej niż 2 osoby to może nie być najlepszy wybór.

Poza tym polecam również Dolinę Kupców, również mała i tania gra, a gra się całkiem przyjemnie. Powinna działać do 4 osób (chociaż ja grałem tylko w dwie)
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Jakie gry z mechaniką deck-buildingu polecacie?

Post autor: birdm »

Serdecznie polecam wątek poniżej. Tam chłopaki napisali chyba wszystko o deck buildingu :D
viewtopic.php?f=43&t=50213
ODPOWIEDZ