Pomoc w wyborze gry dla 3-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Pomoc w wyborze gry dla 3-4 osób

Post autor: trx89 »

Cześć, szukam gry która potrafi wciągnąć na dłużej i jest regrywalna. Zależy mi na nie przesadnie skomplikowanej rozgrywce bo dopiero zaczynamy przygody z planszówkami. Grami, które szczególnie nam się spodobały są Azul, Wsiąść do pociągu i klasyki jak Scrabble i Rumikub. Szukamy czegoś co będzie następnym krokiem.

Zastanawiam się nad takimi grami:
- Everdell,
- Brzdęk
- Szarlatani z Pasikurowic

Która z nich ma szansę wciągnąć na dłużej?

W dalszej kolejności pewnie kupimy też Sagradę, ale na razie pomęczymy jeszcze Azula.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Gateway/euro dla 3-4 osób

Post autor: miszczu666 »

Może Architekci Zachodniego Królestwa?

Ciekawy i ładny eurasek, regrywalność wydaje się na wysokim poziomie z uwagi na losowe karty pomocników i budynków. Jest negatywna interakcji w postaci możliwości pojmowania robotników innych graczy.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pomoc w wyborze gry dla 3-4 osób

Post autor: japanczyk »

Sagrada i Brzdek - To zdecydowanie tytuły które podobały się mi na początku i dzięki nim moja luba siw nie odbila od moich planszówkowych zapedow

Poza tym z luźnych rzeczy to Leśne Duchy, Altiplano z dodatkiem (na forum ktoś ma za 150 zł co jest kradzieza :-P), Hero Realms itd

Architektów polecam w następnej kolejności to juz jednak bardziej zaawansowana gra;-)
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Pomoc w wyborze gry dla 3-4 osób

Post autor: trx89 »

Dziękuję za podpowiedzi, właśnie patrzę na Altiplano i podoba mi się, więc doszła kolejna gra do przemyślenia i ból głowy :d
Pumar
Posty: 77
Rejestracja: 06 wrz 2018, 16:17
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Pomoc w wyborze gry dla 3-4 osób

Post autor: Pumar »

Ja nie będę dorzucał następnych gier tylko podpowiem, że i brzdęk i szarlatani bardzo sprawdzają się u mnie jako gra na początek. Z tym, że - szarlatani o ile fajni są jednak mocno losowi i trzeba po prostu luźno do nich podejść (jeśli macie kogoś kto mocno narzeka na losowość to może ciężko to znieść). Brzdęk moim zdaniem jest bardziej uniwersalny - i osoba która pierwszy raz podejdzie będzie zadowolona i taka która gra w niego dziesiąty raz.

Altiplano o ile bardzo fajne ma minus dużej ilości rzeczy do rozkładania i składania ;)
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Pomoc w wyborze gry dla 3-4 osób

Post autor: trx89 »

Dzięki, my właściwie na Brzdęk i Szarlatanów jesteśmy zdecydowani, tylko teraz myślimy w jakiej kolejności do tego podejść i czy może wcześniej jeszcze coś ograć. Znajomy kupił dzisiaj Zamkii Burgundii więc jeszcze to sprawdzimy. Może też będzie szansa na Zamek Smoków. No i strasznie podoba mi się Everdell. Jest tego dużo tylko budżet ograniczony :)
ODPOWIEDZ